fot. La Vuelta

Po dziesięciu latach spędzonych w drużynie Cofidis, hiszpański kolarz Luis Ángel Maté podpisał dwuletni kontrakt z baskijską drużyną Pro Continental Euskaltel-Euskadi. 

Swój transfer Maté ogłosił w poniedziałek w filmie opublikowanym na swoim kanale w serwisie YouTube. Podczas dziesięcioletniego pobytu w drużynie Cofidis, która od tego roku awansowała na poziom World Tour, Hiszpan sześć razy wystartował w Tour de France i dziewięć razy w hiszpańskiej Vuelcie.

– Zawsze będę wdzięczny Cofidisowi. Dostałem od tej drużyny wszystko jako człowiek i jako profesjonalny kolarz, ale czułem, że muszę coś zmienić. Chociaż zmiana drużyny z rangi World Tour na Pro Continental wydaje się krokiem wstecz w mojej karierze, to ja mam wrażenie, że jest zupełnie odwrotnie

– powiedział Luis Ángel Maté i dodał, że pomimo 36 lat na karku wciąż czuje się na siłach, aby ścigać się w kolarskiej lidze mistrzów, jednak przejście do drużyny Euskaltel-Euskadi jest dla niego więcej niż motywujące. Kolarz podkreślił bogatą historię tego składu, młody i obiecujący skład, pasję do kolarstwa oraz ducha walki. Stwierdził, że identyfikuje się z tym projektem w stu procentach.

– Należę do tych, którzy uważają, że kolejne kroki w karierze sportowca czy kolarza nie powinny opierać się na nazwie czy kategorii drużyny, ale na tym, co ona może wnieść do twojego życia prywatnego i zawodowego

– dodał kolarz pochodzący z Marbelli.

Luis Ángel Maté nie ma w swoim palmáres zbyt wielu zwycięstw, ale jest bardzo lubianym i szanowanym kolarzem w Hiszpanii. Swoją pozycję w peletonie ugruntował na kanwie bycia lojalnym i wartościowym pomocnikiem liderów. Można spodziewać się, że w zespole Euskaltel-Euskadi będzie odgrywał rolę mentora dla młodszych kolarzy, a podczas wyścigów dzielił się bogatym doświadczeniem.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments