fot. Equipe Paule Ka

Leah Thomas zamknęła skład kobiecej ekipy Movistar Team na sezon 2021.

Doświadczona Amerykanka jest ostatnią zawodniczką, która dołączy do hiszpańskiego Movistaru w przyszłym roku. Ostatnie dwa sezony Thomas spędziła w Equipe Paule Ka (wcześniej Bigla Pro Cycling). Drużyna ta w październiku ze skutkiem natychmiastowym zakończyła działalność, przez co jej kolarki i obsługa są zmuszone do poszukiwania nowego pracodawcy.

W Movistarze Leah Thomas będzie starała się pomagać liderce zespołu – Annemiek van Vleuten – ale także szukać swoich szans w innych wyścigach. Amerykanka specjalizuje się w indywidualnej jeździe na czas. W tej konkurencji dwukrotnie zajęła miejsce w czołowej dziesiątce mistrzostw świata, zwyciężyła w Chrono des Nations oraz w mistrzostwach panamerykańskich.

W swoim dorobku ma też zwycięstwa w Women’s Tour of Scotland, Tour de Feminin i na etapie Setmana Ciclista Valenciana. Była też trzecia w klasyku Strade Bianche i meldowała się w czołowych dziesiątkach Boels Ladies Tour czy OVO Energy Women’s Tour.

Wierzę, że Movistar Team troszczy się o swoich zawodników jako więcej niż tylko zbytecznych sportowców, i że są uczciwi i transparentni w kwestii tego, co oferują. Jestem podekscytowana, że mogę dołączyć do drużyny, która, tak jak ja, rozwija się z dnia na dzień. Kolarstwo to wyjątkowa dyscyplina, bo zawsze jest miejsce na poprawę swoich umiejętności. W przyszłym sezonie chcę skupić się na regularności i chcę być w najlepszej dyspozycji w każdym wyścigu, w którym startuję

– mówiła Leah Thomas cytowana przez biuro prasowe Movistar Team.

Skład Movistar Team na sezon 2021: Katrine Aalerud (NOR), Aude Biannic (FRA), Jelena Erić (SRB), Alicia González (ESP), Barbara Guarischi (ITA), Sheyla Gutiérrez (ESP), Sara Martín (ESP), Emma Norsgaard (DEN), Lourdes Oyarbide (ESP), Paula Patiño (COL), Gloria Rodríguez (ESP), Alba Teruel (ESP), Leah Thomas (USA), Annemiek van Vleuten (NED).