fot. CCC Team

Doświadczony niemiecki kolarz ścigający w ostatnich dwóch sezonach w barwach CCC Team znalazł pracodawcę na kolejny rok. Będzie nim francuska ekipa Cofidis należąca do grona drużyn WorldTeams. 

Pochodzący z Berlina 34-letni zawodnik w trakcie trwania swojej zawodowej kariery wielokrotnie udowadniał, że jest wartościowym pomocnikiem dla swoich liderów. Nie przeszkodziło mu to przy tym, aby w momentach, w których otrzymywał, tzw. „wolną rękę” odnosić sukcesy. Najważniejszym momentem w jego przygodzie w zawodowym peletonie jest bez wątpienia emocjonalny triumf na etapie do Pra-Loup podczas Tour de France z 2015 roku. Geschke w barwach nowego zespołu z pewnością chciałby nawiązać do tego wyniku, a także wspierać swoich liderów w najważniejszych wyścigach, o czym wspomniał w rozmowie z biurem prasowym swojej ekipy.

Naprawdę nie mogę się już doczekać dołączenia do nowego zespołu. Jest to punkt zwrotny w mojej karierze i nowy rozdział, do którego podchodzę z wielkim entuzjazmem. Zespół Cofidis ma już bardzo silnego lidera, który udowodnił swój talent, a jest nim Guillame Martin. Chcę mu pomagać w najtrudniejszych wyścigach, czyli tych, które najbardziej mi się podobają. Lubię walczyć dla dobra drużyny. Niekoniecznie widać to w telewizji, ale to jest coś co najbardziej lubię. Cofidis to zespół ze wspaniałą historią. Nie mogę się już doczekać następnego sezonu! 

– mówił usatysfakcjonowany Niemiec.

Z podpisania kontraktu z Simonem Geschke szczęśliwy jest, również generalny menedżer zespołu Cofidis Cédric Vasseur. Francuz pokłada nadzieję, w tym, że 34-latek będzie kluczowym pomocnikiem dla lidera zespołu Guillame’a Martina.

Zdajemy sobie sprawę, że aby odnosić sukcesy na Tour de France, potrzebujesz w drużynie silnych i doświadczonych kolarzy, którzy będą wspierać Guillaume’a Martina w górach. To jest dokładnie to, co zapewni nam Simon. Będzie on drugim po Elii Vivianim kolarzem naszego zespołu, który triumfował na etapie Tour de France. W przeszłości przyczynił się on do sukcesów Toma Dumoulina i Warrena Barguila. Simon spróbuje zrobić to samo dla Guillaume’a Martina, aby poprowadzić go do wielu sukcesów

– stwierdził Vasseur.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments