fot. Mitchelton-Scott

Pochodząca z Trynidadu i Tobago Teniel Campbell podpisała dwuletnią umowę z australijskim zespołem Mitchelton-Scott należącym do grona Women’s World Tour.

Zaledwie 23-letnia Campbell, która swoje kolarskie umiejętności szlifowała w Szwajcarii w Światowym Centrum Kolarstwa (WCC) w obecnym sezonie ściga się w barwach włoskiego Valcar – Travel & Service (UCI). W tym roku najlepszymi rezultatami zawodniczki rodem z archipelagu Małych Antyli była trzecia lokata w Vuelta CV Feminas (1.1) oraz piąte miejsce w Spar – Omloop van het Hageland – Tienen – Tielt-Winge (1.1). Teniel Campbell w rozmowie z mediami australijskiej ekipy przyznała, że jest zachwycona z możliwości dołączenia do jednej z najlepszych kobiecych drużyn w peletonie.

Mitchelton-SCOTT był to mój wymarzony zespół, do którego chciałam dołączyć odkąd przybyłam do Światowego Centrum Kolarstwa (WCC). Czasem, aby uwierzyć, że to się dzieje naprawdę muszę się uszczypnąć. Otrzymanie możliwości dalszego rozwoju i szansy, abym mogła dalej się rozwijać, jest naprawdę ekscytująca, ponieważ tutaj w drużynie jest wiele świetnych zawodniczek. Nigdy nie sądziłam, że dojdę do tego momentu, tak szybko, że będę tak dobrze prezentować się wśród najlepszych w Europie. To był naprawdę szok dla wszystkich

– mówiła pochodząca z Trynidadu i Tobago kolarka.