fot. Astana Pro Team

Popularny “Superman” po obecnym sezonie na pewno odchodzi z drużyny Astany.  Do tej pory Kolumbijczyk łączony był z zespołami AG2R Citroën Team oraz BORA – hansgrohe. Jak wynika z ostatnich informacji szóstym kolarzem tegorocznego Tour de France zainteresowana jest, również drużyna kierowana przez Eusebio Unzué.

Według doniesień dziennikarza La Gazzetta dello Sport Ciro Scognamiglio do walki o usługi 26-letniego górala dołączył Movistar Team. Po odejściu przed sezonem 2020 Mikela Landy (do Bahrain-McLaren), Nairo Quintany (do Arkéa-Samsic) oraz Richarda Carapaza (do INEOS Grenadiers) siła rażenia hiszpańskiej ekipy w Grand Tourach, pomimo pozyskania z Deceuninck-Quick-Step Enrica Masa mocno spadła.

Wspomniany Mas, zmierzający do końca kariery Alejandro Valverde oraz nieregularny Marc Soler nie gwarantują w przyszłym sezonie walki o czołowe miejsca w “generalce” w każdym z trzech wyścigów trzytygodniowych. Wydaje się, że dołączenie Kolumbijczyka do hiszpańskiego zespołu byłoby logicznym ruchem, zarówno dla Movistaru, jak i dla samego Lópeza. Warto zwrócić uwagę, również na kontekst kulturowy i używany w ekipie język hiszpański, którym naturalnie najlepiej posługuje się Kolumbijczyk. Jak przyznaje dziennikarz La Gazzetta dello Sport sprawa pozyskania “Supermana” nie jest, jeszcze przesądzona, ale określa on ją, jako “prawdopodobną opcję”.