fot. Astana Pro Team

Popularny „Superman” po obecnym sezonie na pewno odchodzi z drużyny Astany.  Do tej pory Kolumbijczyk łączony był z zespołami AG2R Citroën Team oraz BORA – hansgrohe. Jak wynika z ostatnich informacji szóstym kolarzem tegorocznego Tour de France zainteresowana jest, również drużyna kierowana przez Eusebio Unzué.

Według doniesień dziennikarza La Gazzetta dello Sport Ciro Scognamiglio do walki o usługi 26-letniego górala dołączył Movistar Team. Po odejściu przed sezonem 2020 Mikela Landy (do Bahrain-McLaren), Nairo Quintany (do Arkéa-Samsic) oraz Richarda Carapaza (do INEOS Grenadiers) siła rażenia hiszpańskiej ekipy w Grand Tourach, pomimo pozyskania z Deceuninck-Quick-Step Enrica Masa mocno spadła.

Wspomniany Mas, zmierzający do końca kariery Alejandro Valverde oraz nieregularny Marc Soler nie gwarantują w przyszłym sezonie walki o czołowe miejsca w „generalce” w każdym z trzech wyścigów trzytygodniowych. Wydaje się, że dołączenie Kolumbijczyka do hiszpańskiego zespołu byłoby logicznym ruchem, zarówno dla Movistaru, jak i dla samego Lópeza. Warto zwrócić uwagę, również na kontekst kulturowy i używany w ekipie język hiszpański, którym naturalnie najlepiej posługuje się Kolumbijczyk. Jak przyznaje dziennikarz La Gazzetta dello Sport sprawa pozyskania „Supermana” nie jest, jeszcze przesądzona, ale określa on ją, jako „prawdopodobną opcję”.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments