fot. Sirotti

Ścigający się obecnie w hiszpańskiej Vuelcie kolarz NTT Pro Cycling Michael Valgren najprawdopodobniej znalazł nowego pracodawcę na kolejny sezon. Ekipą, z którą ma związać się 28-latek według informacji Wielerflits.nl będzie EF Pro Cycling.

Duńczyk przez ostatnie dwa lata jeździ w drużynie NTT Pro Cycling (dawniej Dimension Data). W tym czasie jego najbardziej wartościowymi wynikami była szósta lokata w wyścigu ze startu wspólnego w Yorkshire oraz czwarte miejsce w Bretagne Classic w 2019 roku. Natomiast w obecnym skróconym sezonie Valgren podczas światowego czempionatu zajął jedenastą lokatę.

Z pewnością zwycięzca Amstel Gold Race i Omloop Het Nieuwsblad z 2018 roku (w barwach Astany) chciał nawiązać do tych sukcesów w drużynie z Republiki Południowej Afryki. Być może uda mu się to dopiero u jego nowego pracodawcy. Informację przekazane przez holenderski Wielerflits.nl donoszą, że zainteresowany usługami 28-latka jest szef EF Pro Cycling Jonathan Vaughters. Michael Valgren powinien być dużym wzmocnieniem amerykańskiego zespołu, zwłaszcza w kontekście wyścigów klasycznych.

Jeśli podane informacje okazałyby się prawdą Duńczyk byłby kolejnym zawodnikiem, który opuszcza drużynę kierowaną przez Bjarne Riisa. W piątek odejście z tej ekipy do AG2R Citroën Team ogłosił zwycięzca etapu Giro d’Italia Ben O’Connor. NTT Pro Cycling nie ma jeszcze sponsora tytularnego na przyszły rok i tym samym przyszłość zespołu jest poważnie zagrożona.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments