fot. Giro d'Italia

Rewelacja trzeciego tygodnia tegorocznego wyścigu Giro d’Italia Australijczyk Ben O’Connor w 2021 roku będzie ścigać się w ekipie AG2R Citroën Team. Natomiast z zespołu kierowanego przez Vincenta Lavenu odchodzi doświadczony góral Alexis Vuillermoz.

O’Connor, którego dotychczasowy zespół NTT Pro Cycling nie ma sponsora tytularnego na kolejny sezon zdecydował się podpisać roczną umowę z drużyną AG2R Citroën Team. Australijczyk nie kryje zadowolenia z otrzymanego kredytu zaufania.

Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem współpracy z AG2R Citroën Team. Da mi to szansę na odkrycie nowej kultury, poznanie nowych kolegów z drużyny oraz innego sposobu ścigania się. Oprócz spędzanych z rodzicami wakacji w Alpach niewiele wiem o Francji, ale jestem świadom tego, że AG2R Citroën Team to jedna z drużyn w peletonie o największej historii. Wiem, że będzie to bardzo satysfakcjonujące doświadczenie i będę mieć okazję rozwijać się, ścigając się z tak doświadczonymi kolarzami. Cieszę się również, że mogę kontynuować jazdę na rowerach marki BMC. Wraz z pojawieniem się Citroëna wiem, że zespół ma ogromne ambicje na przyszłość i jestem dumny, że mogę być jego częścią. Właśnie udowodniłem, że jestem w stanie wygrywać na poziomie UCI WorldTour. Teraz chciałbym poprawiać się w wyścigach etapowych, być bardziej konsekwentnym oraz odnosić coraz więcej zwycięstw

– mówił 24-latek, który w środę triumfował na etapie Giro d’Italia w Madonna di Campiglio.

32-letni Alexis Vuillermoz od 2014 roku ścigał się w ekipie AG2R La Mondiale. We francuskiej ekipie odniósł on największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, którym było zwycięstwo etapowe na Tour de France w 2015 roku na Mûr-de-bretagne. Kolejne dwa sezony Francuz spędzi w ekipie Total Direct Energie, w której z pewnością otrzyma szansę jazdy na własne konto oraz będzie kluczowym pomocnikiem dla Pierre’a Latoura, który również odchodzi z drużyny wspieranej od przyszłego roku przez koncern Citroëna.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments