fot. Hagens Berman Axxeon

Kolejny młody talent z ekipy Hagens Berman Axeon dołącza do drużyny z grona WorldTeams. 22-letni Andre Carvalho podpisał roczny kontrakt z ekipą Cofidis.

Portugalczyk jest kolejnym z grona zawodników, którzy trafiają wprost z drużyny kierowanej przez Axela Merckxa do ekip kolarskiej elity. Do największych sukcesów Andre Carvalho do tej pory należą głównie wyniki odniesione w wyścigach dla kolarzy poniżej 23 roku życia. W poprzednim sezonie był on piaty, zarówno w Paryż-Roubaix, jak i Liège – Bastogne – Liège w kategorii młodzieżowców. Portugalski puncheur jest podekscytowany dołączeniem do zespołu Cofidis.

Jest to dla mnie spełnienie marzeń. Bardzo się cieszę, że dołączam do zespołu Cofidis i nie mogę się doczekać spotkania z moimi przyszłymi kolegami z drużyny. Wracając do ekipy Hagens Berman Axeon miałem szansę okazję ścigać się z kolarzami, którzy dziś błyszczą. Zmuszało mnie to do ciężkiej pracy i dawania z siebie wszystkiego, aby robić postępy. Lubię opisywać siebie jako punchera, który potrafi zrobić różnice w wyścigach jednodniowych. Jestem bardzo dumny, że będę mieć okazję ścigania się u boku tak utalentowanych kolarzy, jak Guillaume Martin i Elia Viviani. Nie mogę się już doczekać rozpoczęcia kolejnego sezonu

– powiedział Carvalho w rozmowie z mediami swojej nowej ekipy.

Młody Portugalczyk nie będzie jedynym kolarzem, który w ostatnich latach był częścią zespołu, którym zarządza Axel Merckx. To właśnie z ekipy Hagens Berman Axeon do różnych ekip z grona WorldTeams dołączyli grający pierwsze skrzypce w wyścigu Giro d’Italia: João Almeida (Deceuninck-Quick Step), Tao Geoghegan Hart (INEOS Grenadiers), Ruben Guerreiro (EF Pro Cycling) i wielu innych. Czas pokaże, czy w przyszłości Carvalho nawiąże do sukcesów wspomnianych wyżej kolarzy.

Poprzedni artykułFinalmente! – zapowiedź 4. etapu Vuelta a España 2020
Następny artykułJulian Alaphilippe: „Zakochałem się w brukach”
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments