fot. Lotto-Soudal

Philippe Gilbert (Lotto-Soudal) wypowiedział się w wywiadzie dla brytyjskiego Eurosportu o szansach Chrisa Froome’a w wyścigu Vuelta a España oraz obstawił faworyta do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. 

Przypomnijmy, że Philippe Gilbert wycofał się na drugim etapie tegorocznego wyścigu Tour de France, na którym złamał rzepkę. Wrócił do ścigania w wyścigu Skoda-Tour de Luxembourg, ale ostatnio wycofał się z BinckBank Tour, ponieważ nadal odczuwa ból w kontuzjowanym kolanie i teraz chce skoncentrować się na pełnym wyleczeniu kontuzji. Miał nadzieję wziąć udział w hiszpańskiej Vuelcie, ale ostatecznie nie znalazł się w składzie drużyny Lotto-Soudal, co oznacza, że w tym sezonie nie przypnie już numeru startowego do koszulki.

W związku z tym wykorzystuje czas na udzielanie wywiadów i komentowanie – jest między innymi ekspertem podczas transmisji z wyścigu Ronde van Vlaanderen z wyścigu angielskim. Wcześniej jednak zapytano go o szanse Chrisa Froome’a, który na spółkę z Richardem Carapazem będzie liderem drużyny INEOS Grenadiers w wyścigu Vuelta a España.

– Nie sądzę, że Chris Froome jest gotowy, aby walczyć w klasyfikacji generalnej. Myślę, że ludzie łatwo zapomnieli o kraksie, którą miał osiemnaście miesięcy temu. Ja wciąż uważam, że to jest cud, że on się ściga i robi to, co robi. Mówiąc szczerze, to ciężko będzie mu walczyć z najlepszymi w dwu- lub trzytygodniowym wyścigu

– powiedział Philippe Gilbert.

Belg wypowiedział się również na temat faworytów do zwycięstwa w Madrycie. Według niego największe szanse ma Primož Roglič, który poniósł w tegorocznym Tour de France dość sromotną porażkę.

– Ciężko jest przewidzieć, kto wygra, ale myślę, że Primož Roglič ma duże szanse, zwłaszcza że przegrał Tour. Nawet jeśli pokazał już swoje rozczarowanie, to myślę, że wciąż jest w nim go sporo. Wiem, że wielcy mistrzowie, tacy jak on, są w stanie przekuć taki zawód w sukces i powrócić z jeszcze większą dozą motywacji i sportowej złości. Znam go trochę i jestem pewien, że przyjedzie na Vueltę zresetowany i z chęcią zdobycia zwycięstwa w wielkim tourze

– uważa Philippe Gilbert.

Hiszpańska Vuelta rozpocznie się we wtorek 20 października.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments