fot. Movistar

BORA-hansgrohe i Movistar Team ogłosiły składy na hiszpańską Vueltę. Niemiecka ekipa powalczy o zwycięstwa etapowe, a Movistar postara się o miejsce w czołówce klasyfikacji generalnej.

Drużyna Ralpha Denka podporządkowała skład na Vuelta a Espana Pascalowi Ackermannowi. Dla Niemca będzie to pierwszy wielki tour w sezonie 2020. Ackermann do pomocy będzie miał między innymi Rüdigera Seliga, Martina Laasa, Andreasa Schillingera i Michaela Schwarzmanna. W składzie BORA-hansgrohe znaleźli się też Ide Schelling i Jay McCarthy, którzy będą mogli powalczyć w ucieczkach. Ostatnim kolarzem niemieckiej formacji, który pojedzie Vueltę będzie Felix Grossschartner. Austriak będzie mógł postarać się o pozycję w czołowej dziesiątce klasyfikacji generalnej.

Skład BORA-hansgrohe na Vuelta a Espana 2020:

Pascal Ackermann, Rüdiger Selig, Michael Schwarzmann, Andreas Schillinger (Niemcy), Ide Schelling (Holandia), Felix Grossschartner (Austria), Jay McCarthy (Australia), Martin Laas (Estonia)

Celem Movistar Team będzie – jak co roku – walka o klasyfikacje generalną i drużynową. Liderami zespołu Eusebio Unzue będą na pewno Enric Mas i Alejandro Valverde, a w przypadku ich niepowodzenia, ich rolę może przejąć Marc Soler. Pozostała część składu, to w głównej mierze pomocnicy: Carlos Verona, Imanol Erviti, Nelson Oliveira, Jorge Arcas, Carlos Verona i Jose Joaquin Rojas, który może powalczyć o dobry wynik również na płaskich i pagórkowatych etapach.

Skład Movistar Team na Vuelta a Espana 2020:

Alejandro Valverde, Enric Mas, Marc Soler, Carlos Verona, Imanol Erviti, Jorge Arcas, Carlos Verona, Jose Joaquin Rojas (Hiszpania), Nelson Oliveira (Portugalia)