fot. CCC Development Team

Jedyny z czterech wyścigów wyszehradzkich, który odbędzie się w obecnym roku rozpocznie się dziś o godzinie 13. CCC Development Team będzie reprezentować czwórka zawodników – Damian Papierski, Karol Wawrzyniak, Michał Jaskot oraz mistrz Polski, Stanisław Aniołkowski.

Kolarze będą mieli do przejechania 150 km po dość płaskim terenie. Start i meta w Klubie Jachtowym w Bratysławie. W tegorocznej edycji wyścigu wystartuje 11 ekip. Pomarańczowa drużyna pojechała na Słowację w mocnym składzie ze Staszkiem Aniołkowskim, który przeżywa najlepszy sezon w swojej karierze, więc jej cel jest jeden – zwycięstwo.

– Chłopaki swoją postawą w dotychczasowych wyścigach potwierdzają, że są w bardzo wysokiej formie. To dla nas ostatni wyścig w tym przedziwnym sezonie, który pod względem wyników okazał się bardzo dobry. Staszek ma chrapkę na to, aby i tym razem zwyciężyć, a pozostali zawodnicy zrobią wszystko, aby mu to ułatwić. Jesteśmy dobrze przygotowani zarówno fizycznie jak i taktycznie i interesuje nas tylko zwycięstwo – mówi Robert Krajewski, prezes i dyrektor sportowy naszej ekipy.

Walkę o najwyższe cele zapowiada mistrz Polski, Stanisław Aniołkowski.

– Trasa jest płaska, więc będzie pewnie wiele ataków. Do przejechania mamy 150 kilometrów zakładam więc, że ściganie będzie intensywne. Postaramy się powalczyć o jak najlepsze lokaty. Rundy wyglądają interesująco. Jeśli będzie wiało będzie jazda na rantach , a jeśli nie to spodziewam się, że mniejsza grupka odjedzie i pomiędzy sobą rozstrzygnie losy wygranej. Jesteśmy gotowi na różne scenariusze

– mówi Staszek.

Bojowo nastawiony jest także Michał Jaskot.

– Na Słowację przyjechaliśmy w nieco okrojonym składzie, bo na starcie stanie nas czterech. Pomimo tego nastawiamy się na walkę o jak najwyższe cele. Jest to już końcówka sezonu, więc tym bardziej musimy zmotywować się i walczyć do końca tak jak robią to nasi koledzy na rozgrywanym w tym samym czasie wyścigu we Włoszech, w którym spisują się świetnie

– mówi Michał.

VISEGRAD 4 BICYCLE RACE, 10.10. 2020

Dyrektor sportowy: Robert Krajewski

Skład: Damian Papierski, Stanisław Aniołkowski, Karol Wawrzyniak, Michał Jaskot.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments