Francuska ekipa postanowiła, że utalentowany Fin pozostanie u nich na kolejne cztery sezony.

Dla 23- letniego Hänninena najbardziej przełomowym był rok 2018. Wtedy to jako kolarz EC Saint-Etienne Loire wygrał we Francji trzy wyścigi, a czternaście razy plasował się na podium. Swój wielki talent potwierdził wygrywając Tour du Gévaudan Occitanie i zdobywając brązowy medal mistrzostw świata młodzieżowców na piekielnie trudnej trasie w Innsbrucku. To wszystko spowodowało, że od sierpnia 2019 roku został kolarzem Ag2r La Mondiale. Teraz francuska ekipa postanowiła, że zwiąże się z Finem na kolejne cztery lata.

Bardzo się cieszę, że zespół obdarzył mnie tak wielkim zaufaniem. Pochodzę z Finlandii, ale Francja staje się dla mnie drugą ojczyzną. Dobrze się tutaj czuję i dostosowałem się do nowej kultury. Lubię wywierać na siebie sporą presję, ale przedłużenie umowy daje mi większą pewność siebie

– powiedział Hänninen po parafowaniu umowy.

Spore oczekiwania względem Fina ma Vincent Lavenu:

Jaakko to bardzo utalentowany chłopak i chcieliśmy go zatrzymać na dłużej. Jest świetnym góralem i dobrze czuje się w naszej drużynie. Mamy z nim związane plany na przyszłość i dobrze prowadzony może je wcielić w życie. 

Aktualnie młody Fin debiutuje na Wielkim Tourze podczas Giro d’Italia.

Poprzedni artykułJonathan Caicedo – o dziesiąte sekundy od różowej koszulki
Następny artykułDziwne pożegnanie – zapowiedź 4. etapu Giro d’Italia 2020
Pismak z pasji, nie z wykształcenia. Wielbiciel scoutingu i skarbów kibica. Pisze to co myśli, a nie co wypada.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments