fot. INEOS Grenadiers

Brytyjski zespół INEOS Grenadiers ogłosił swój skład na trzeci monument tegorocznego sezonu. Liderem drużyny kierowanej przez Dave’a Brailsforda w wyścigu Liège-Bastogne-Liège będzie oczywiście Michał Kwiatkowski.

“Kwiato” w tym tygodniu zajął szóstą lokatę w Strzale Walońskiej, czym udowodnił, że po bardzo dobrych występach w Tour de France i na mistrzostwach świata we włoskiej Imoli nadal prezentuje wysoką dyspozycję. Słynna “Staruszka” właściwie od początku kariery Polaka pozostaje jego wymarzonym i, jak do tej pory niezdobytym wyścigiem. W przeszłości 30-letni zawodnik urodzony w Chełmży dwukrotnie zajmował trzecią lokatę w La Doyenne w 2014 oraz 2017 roku.

W brytyjskiej ekipie na wyścig Liège-Bastogne-Liège znalazło się miejsce dla czterokrotnego zwycięzcy Tour de France Chrisa Froome’a. 35-letni Brytyjczyk, który po tym sezonie odchodzi do Israel Start-Up Nation nadal odbudowuje swoją formę po bardzo ciężkiej kontuzji odniesionej w zeszłorocznym wyścigu Critérium du Dauphiné. Start w Ardenach będzie dla Froome’a kolejnym etapem przygotowań do występu w hiszpańskiej Vuelcie, który będzie jego swoistym “Ostatnim Tańcem” w drużynie, w której spędził całą dekadę. W Liège-Bastogne-Liège wystartuje, także drugi Polak z ekipy “grenadierów” Michał Gołaś.

Skład INEOS Grenadiers na Liège-Bastogne-Liège 2020:

Chris Froome, Ethan Hayter (obaj Wielka Brytania), Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś (obaj Polska), Sebastian Henao, Ivan Sosa (obaj Kolumbia) oraz Cameron Wurf (Australia).