fot. UAE Team Emirates

Lista startowa tegorocznego Giro d’Italia zaczyna się zapełniać. Dziś poznaliśmy także zestawienie ekipy UAE Team Emirates, która będzie bardzo niebezpieczna na każdym z zaplanowanych etapów.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, liderem arabskiego zespołu będzie Fernando Gaviria. Wciąż względnie młody sprinter z pewnością będzie jednym z faworytów do wygrywania płaskich etapów, których jednak w wyścigu nie będzie zbyt wielu. Jego głównymi przybocznymi, tworzącymi pociąg, będą z kolei doskonale wszystkim znany Maximiliano Richeze oraz Juan Sebastian Molano.

Jeśli chodzi o trudniejsze odcinki, do głosu powinna dojść inna trójka zawodników. Mowa tu przede wszystkim o doświadczonych Diego Ulissim, Joe Dombrowskim i Valerio Contim, których z pewnością stać będzie na walkę o etapowe triumfy. Istotnym punktem zespołu będzie jednak także Brandon McNulty, dla którego będzie to debiut w wyścigu tego formatu. Jednocześnie nie oznacza to, że utalentowany Amerykanin nie spróbuje swoich sił nawet w walce o wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej.

Obok byłego kolarza Rally Cycling, na etapach jazdy indywidualnej na czas, powalczyć powinien równie utalentowany Mikkel Bjerg. Duńczyk, który jest już doskonale znany kibicom na całym świecie, ma być też istotną częścią pociągu Fernando Gavirii.

Skład UAE Team Emirates na Giro d’Italia 2020: Fernando Gaviria, Maximiliano Richeze, Juan Sebastian Molano, Diego Ulissi, Valerio Conti, Joe Dombrowski, Brandon McNulty, Mikkel Bjerg.