fot Team Sunweb

Søren Kragh Andersen (Team Sunweb) wygrał jazdę indywidualną na czas wyścigu BinckBank Tour. Liderem pozostał Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

Jazda indywidualna na czas w Riemst była czwartym etapem BinckBank Tour. Kolarze mieli do przejechania ponad 8 kilometrowej trasie, na której były dwa krótkie podjazdy.

Długo na prowadzeniu był zawodnik CCC Team Nathan Van Hooydonck, który wykręcił czas 10’26”. Dopiero o ułamki sekundy wyprzedził go Tobias Ludvigsson (Groupama – FDJ).

Fenomenalnie pojechał Christophe Laporte (Cofidis, Solutions Crédit) – 10’20”. Francuz uzyskał taki wynik mimo problemów na jednym z zakrętów. Jeszcze lepiej pojechał zwycięzca Tour de Slovaquie – Jannik Steimle (Deceuninck – Quick Step) – 10’18”.

Kolejnym kolarzem, który uzyskał jeszcze lepszy wynik był Jasha Sütterlin (Team Sunweb) – 10’16”.

Walczący o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Søren Kragh Andersen (Team Sunweb) pojechał bardzo dobrze i usiadł na “gorącym krześle” z czasem lepszym o 16 sekund od Sütterlina! Mistrz Europy w tej specjalności Stefan Küng (Groupama – FDJ) przegrał z Duńczykiem o ponad 6 sekund.

Na sześć sekund do prowadzącego zbliżył się także Stefan Bissegger (EF Pro Cycling). Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) stracił do Duńczyka ponad 12 sekund i “wirtualnie” w generalce tracił do Andersena 9 sekund.

Kolejni zawodnicy byli sporo gorsi i wszyscy czekali na byłego mistrza świata i lidera wyścigu – Madsa Pedersena (Trek-Segafredo). Pedersen pojechał bardzo dobrze i stracił do Andersena tylko osiem sekund. Tym samym kolarz Trek-Segafredo pozostał liderem klasyfikacji generalnej.

Wyniki czwartego etapu:

1 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb 9:59
2 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 0:06
3 BISSEGGER Stefan EF Pro Cycling 0:07
4 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo 0:09
5 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 0:13
6 SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb 0:17
7 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 0:19
8 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 0:20
9 WALSCHEID Max NTT Pro Cycling 0:21
10 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 0:21
11 POLITT Nils Israel Start-Up Nation 0:23
12 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:24
13 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 0:25
14 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 0:27
15 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team 0:27
16 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 0:28
17 PHILIPSEN Jasper UAE-Team Emirates 0:28
18 MULLEN Ryan Trek – Segafredo 0:29
19 GARCÍA CORTINA Iván Bahrain – McLaren 0:31
20 LANGEVELD Sebastian EF Pro Cycling 0:32
21 EEKHOFF Nils Team Sunweb 0:32
22 KANTER Max Team Sunweb 0:33
23 WÜRTZ SCHMIDT Mads Israel Start-Up Nation 0:35
24 GENIETS Kevin Groupama – FDJ 0:35
25 OLIVEIRA Ivo UAE-Team Emirates 0:36
26 RUTSCH Jonas EF Pro Cycling 0:36
27 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 0:37
28 SCULLY Tom EF Pro Cycling 0:38
29 BEVIN Patrick CCC Team 0:38
30 LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo 0:38
31 DEGENKOLB John Lotto Soudal 0:39
32 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 0:40
33 DAINESE Alberto Team Sunweb 0:40
34 STANNARD Robert Mitchelton-Scott 0:41
35 DOULL Owain INEOS Grenadiers 0:41
36 MEURISSE Xandro Circus – Wanty Gobert 0:41
37 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 0:42
38 ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 0:42
39 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 0:43
40 VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 0:43
41 HOLLMANN Juri Movistar Team 0:43
42 BOASSON HAGEN Edvald NTT Pro Cycling 0:44
43 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 0:45
44 JACOBS Johan Movistar Team 0:45
45 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 0:45
46 DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe 0:45
47 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 0:46
48 VAN HOECKE Gijs CCC Team 0:47
49 RODRIGUEZ Carlos INEOS Grenadiers 0:47
50 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 0:47
51 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 0:48
52 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal 0:48
53 RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 0:48
54 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates 0:48
55 MERLIER Tim Alpecin-Fenix 0:49
56 VAN DEN BERG Julius EF Pro Cycling 0:50
57 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 0:50
58 KOCH Jonas CCC Team 0:50
59 SMITH Dion Mitchelton-Scott 0:50
60 NAESEN Lawrence AG2R La Mondiale 0:51
61 SALMON Martin Team Sunweb 0:51
62 CAVENDISH Mark Bahrain – McLaren 0:51
63 LAWLESS Chris INEOS Grenadiers 0:51
64 VINCENT Léo Groupama – FDJ 0:51
65 ROOSEN Timo Team Jumbo-Visma 0:53
66 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 0:53
67 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 0:54
68 RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers 0:54
69 PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert 0:55
70 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 0:55
71 BEULLENS Cédric Sport Vlaanderen – Baloise 0:55
72 GOGL Michael NTT Pro Cycling 0:56
73 HAUSSLER Heinrich Bahrain – McLaren 0:56
74 TOUZÉ Damien Cofidis, Solutions Crédits 0:56
75 SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:56
76 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 0:56
77 SIEBERG Marcel Bahrain – McLaren 0:57
78 MANZIN Lorrenzo Team Total Direct Energie 0:57
79 QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 0:57
80 NORSGAARD Mathias Movistar Team 0:58
81 DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:58
82 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team 0:58
83 WIRTGEN Tom Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:58
84 ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 0:59
85 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles 0:59
86 VERMOTE Julien Cofidis, Solutions Crédits 0:59
87 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 1:00
88 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 1:00
89 MARTINELLI Davide Astana Pro Team 1:01
90 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 1:01
91 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal 1:02
92 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 1:02
93 VANMARCKE Sep EF Pro Cycling 1:02
94 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 1:03
95 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 1:03
96 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 1:04
97 KNEES Christian INEOS Grenadiers 1:04
98 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 1:04
99 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 1:05
100 MARECZKO Jakub CCC Team 1:05
101 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 1:05
102 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 1:05
103 TILLER Rasmus NTT Pro Cycling 1:05
104 DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 1:06
105 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 1:06
106 DE GENDT Aimé Circus – Wanty Gobert 1:07
107 VAN GESTEL Dries Team Total Direct Energie 1:07
108 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 1:08
109 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 1:08
110 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 1:08
111 LINDEMAN Bert-Jan Team Jumbo-Visma 1:10
112 MAS Lluís Movistar Team 1:10
113 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 1:11
114 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 1:12
115 PETIT Adrien Team Total Direct Energie 1:12
116 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie 1:13
117 MAES Nikolas Lotto Soudal 1:13
118 KONYCHEV Alexander Mitchelton-Scott 1:14
119 VAN POPPEL Danny Circus – Wanty Gobert 1:15
120 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 1:15
121 GROVES Kaden Mitchelton-Scott 1:16
122 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 1:16
123 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 1:16
124 PIBERNIK Luka Bahrain – McLaren 1:16
125 DE VREESE Laurens Astana Pro Team 1:16
126 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 1:16
127 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 1:18
128 KREDER Wesley Circus – Wanty Gobert 1:18
129 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 1:19
130 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 1:19
131 DE KORT Koen Trek – Segafredo 1:19
132 PLANCKAERT Baptiste Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:20
133 BASSO Leonardo INEOS Grenadiers 1:20
134 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma 1:21
135 ROELANDTS Jürgen Movistar Team 1:21
136 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 1:22
137 NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:23
138 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise 1:24
139 JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling 1:25
140 BOHÓRQUEZ Hernando Astana Pro Team 1:26
141 VENTOSO Francisco José CCC Team 1:27
142 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 1:28
143 VANSPEYBROUCK Pieter Circus – Wanty Gobert 1:28
144 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 1:30
145 LAAS Martin BORA – hansgrohe 1:31
146 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 1:32
147 COLBRELLI Sonny Bahrain – McLaren 1:33
148 THOMSON Jay Robert NTT Pro Cycling 1:33
149 DLAMINI Nic NTT Pro Cycling 1:34
150 OWEN Logan EF Pro Cycling 1:38
151 TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:39
152 MCCABE Travis Israel Start-Up Nation 1:41
153 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale 1:46

Klasyfikacja generalna:

1 PEDERSEN Mads Trek – Segafredo 6:35:31
2 KRAGH ANDERSEN Søren Team Sunweb 0:07
3 KÜNG Stefan Groupama – FDJ 0:13
4 BISSEGGER Stefan EF Pro Cycling 0:14
5 VAN DER POEL Mathieu Alpecin-Fenix 0:17
6 PHILIPSEN Jasper UAE-Team Emirates 0:19
7 LAMPAERT Yves Deceuninck – Quick Step 0:24
8 WALSCHEID Max NTT Pro Cycling 0:28
9 TEUNISSEN Mike Team Jumbo-Visma 0:30
10 SÉNÉCHAL Florian Deceuninck – Quick Step 0:31
11 VERMEERSCH Florian Lotto Soudal 0:32
12 MULLEN Ryan Trek – Segafredo 0:36
13 EEKHOFF Nils Team Sunweb 0:39
14 KIRSCH Alex Trek – Segafredo 0:44
15 DEGENKOLB John Lotto Soudal 0:46
16 RICKAERT Jonas Alpecin-Fenix 0:46
17 LEMOINE Cyril Cofidis, Solutions Crédits 0:47
18 DAINESE Alberto Team Sunweb 0:47
19 DOULL Owain INEOS Grenadiers 0:48
20 ŠTYBAR Zdeněk Deceuninck – Quick Step 0:49
21 VAN LERBERGHE Bert Deceuninck – Quick Step 0:50
22 JACOBS Johan Movistar Team 0:52
23 DRUCKER Jempy BORA – hansgrohe 0:52
24 ARCHBOLD Shane Deceuninck – Quick Step 0:55
25 MERLIER Tim Alpecin-Fenix 0:56
26 CAVENDISH Mark Bahrain – McLaren 0:57
27 NAESEN Lawrence AG2R La Mondiale 0:58
28 LAWLESS Chris INEOS Grenadiers 0:58
29 DUVAL Julien AG2R La Mondiale 1:00
30 PASQUALON Andrea Circus – Wanty Gobert 1:02
31 HAUSSLER Heinrich Bahrain – McLaren 1:03
32 DILLIER Silvan AG2R La Mondiale 1:03
33 ACKERMANN Pascal BORA – hansgrohe 1:04
34 MANZIN Lorrenzo Team Total Direct Energie 1:04
35 POLITT Nils Israel Start-Up Nation 1:06
36 MARTINELLI Davide Astana Pro Team 1:08
37 THIJSSEN Gerben Lotto Soudal 1:09
38 VANMARCKE Sep EF Pro Cycling 1:09
39 VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 1:11
40 SÜTTERLIN Jasha Team Sunweb 1:12
41 MARECZKO Jakub CCC Team 1:12
42 CARDIS Romain Team Total Direct Energie 1:12
43 STEIMLE Jannik Deceuninck – Quick Step 1:18
44 SELIG Rüdiger BORA – hansgrohe 1:18
45 RUTSCH Jonas EF Pro Cycling 1:19
46 MAES Nikolas Lotto Soudal 1:20
47 VAN POPPEL Danny Circus – Wanty Gobert 1:22
48 VENTURINI Clément AG2R La Mondiale 1:23
49 KREDER Wesley Circus – Wanty Gobert 1:25
50 LIEPIŅŠ Emīls Trek – Segafredo 1:25
51 EINHORN Itamar Israel Start-Up Nation 1:26
52 NÕMMELA Aksel Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:30
53 LANGEVELD Sebastian EF Pro Cycling 1:31
54 JANSE VAN RENSBURG Reinardt NTT Pro Cycling 1:32
55 KANTER Max Team Sunweb 1:32
56 GENIETS Kevin Groupama – FDJ 1:34
57 LAPORTE Christophe Cofidis, Solutions Crédits 1:37
58 BEULLENS Cédric Sport Vlaanderen – Baloise 1:38
59 SIEBERG Marcel Bahrain – McLaren 1:40
60 COLBRELLI Sonny Bahrain – McLaren 1:40
61 TERPSTRA Niki Team Total Direct Energie 1:42
62 HOLLMANN Juri Movistar Team 1:42
63 GARCÍA CORTINA Iván Bahrain – McLaren 1:47
64 DE BIE Sean Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:49
65 CAPIOT Amaury Sport Vlaanderen – Baloise 1:49
66 TOUZÉ Damien Cofidis, Solutions Crédits 1:55
67 WIRTGEN Tom Bingoal – Wallonie Bruxelles 1:57
68 VANDENBERGH Stijn AG2R La Mondiale 1:59
69 RÄIM Mihkel Israel Start-Up Nation 2:01
70 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 2:02
71 VAN HOECKE Gijs CCC Team 2:03
72 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix 2:03
73 LINDEMAN Bert-Jan Team Jumbo-Visma 2:09
74 ALLEGAERT Piet Cofidis, Solutions Crédits 2:15
75 RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates 2:16
76 WEEMAES Sasha Sport Vlaanderen – Baloise 2:16
77 WÜRTZ SCHMIDT Mads Israel Start-Up Nation 2:23
78 KNEES Christian INEOS Grenadiers 2:29
79 STANNARD Robert Mitchelton-Scott 2:30
80 PIBERNIK Luka Bahrain – McLaren 2:32
81 PLANCKAERT Baptiste Bingoal – Wallonie Bruxelles 2:36
82 VAN GOETHEM Brian Lotto Soudal 2:37
83 BYSTRØM Sven Erik UAE-Team Emirates 2:37
84 SCHWARZMANN Michael BORA – hansgrohe 2:40
85 MOSCHETTI Matteo Trek – Segafredo 2:42
86 VAN ROOY Kenneth Sport Vlaanderen – Baloise 2:43
87 NORSGAARD Mathias Movistar Team 2:47
88 VAN GESTEL Dries Team Total Direct Energie 2:56
89 FOMINYKH Daniil Astana Pro Team 2:57
90 LUDVIGSSON Tobias Groupama – FDJ 2:59
91 DE VREESE Laurens Astana Pro Team 3:05
92 SALMON Martin Team Sunweb 3:06
93 VINCENT Léo Groupama – FDJ 3:11
94 SCHILLINGER Andreas BORA – hansgrohe 3:13
95 MENTEN Milan Sport Vlaanderen – Baloise 3:13
96 BEVIN Patrick CCC Team 3:20
97 CLAEYS Dimitri Cofidis, Solutions Crédits 3:32
98 BURGHARDT Marcus BORA – hansgrohe 3:43
99 GAUDIN Damien Team Total Direct Energie 3:49
100 LAAS Martin BORA – hansgrohe 3:51
101 GRUZDEV Dmitriy Astana Pro Team 4:02
102 SUTER Joel Bingoal – Wallonie Bruxelles 4:15
103 WYNANTS Maarten Team Jumbo-Visma 4:17
104 WALLAYS Jelle Lotto Soudal 4:19
105 MEURISSE Xandro Circus – Wanty Gobert 4:36
106 RIVERA Brandon Smith INEOS Grenadiers 4:49
107 VERMOTE Julien Cofidis, Solutions Crédits 4:54
108 BOIVIN Guillaume Israel Start-Up Nation 4:56
109 RODRIGUEZ Carlos INEOS Grenadiers 4:57
110 LIGTHART Pim Team Total Direct Energie 5:06
111 GIDICH Yevgeniy Astana Pro Team 5:30
112 ROBEET Ludovic Bingoal – Wallonie Bruxelles 5:53
113 BOHLI Tom UAE-Team Emirates 5:56
114 VAN DEN BERG Julius EF Pro Cycling 6:01
115 MCCABE Travis Israel Start-Up Nation 6:08
116 LIENHARD Fabian Groupama – FDJ 6:11
117 GOGL Michael NTT Pro Cycling 6:14
118 COVI Alessandro UAE-Team Emirates 6:14
119 BOASSON HAGEN Edvald NTT Pro Cycling 6:18
120 PETIT Adrien Team Total Direct Energie 6:18
121 DLAMINI Nic NTT Pro Cycling 6:26
122 ROOSEN Timo Team Jumbo-Visma 6:27
123 KOCH Jonas CCC Team 6:28
124 VAN KEIRSBULCK Guillaume CCC Team 6:29
125 OLIVEIRA Ivo UAE-Team Emirates 6:30
126 VAN HOOYDONCK Nathan CCC Team 6:35
127 KONYCHEV Alexander Mitchelton-Scott 6:48
128 SMITH Dion Mitchelton-Scott 6:50
129 MORIN Emmanuel Cofidis, Solutions Crédits 6:52
130 SCULLY Tom EF Pro Cycling 6:53
131 DE KORT Koen Trek – Segafredo 6:53
132 BASSO Leonardo INEOS Grenadiers 6:54
133 VAN DER HOORN Taco Team Jumbo-Visma 6:55
134 SCOTSON Callum Mitchelton-Scott 6:56
135 QUARTERMAN Charlie Trek – Segafredo 7:48
136 OWEN Logan EF Pro Cycling 7:53
137 TAMINIAUX Lionel Bingoal – Wallonie Bruxelles 8:10
138 THOMSON Jay Robert NTT Pro Cycling 8:28
139 OLIVEIRA Rui UAE-Team Emirates 8:29
140 MAS Lluís Movistar Team 8:31
141 VENTOSO Francisco José CCC Team 9:14
142 NAESEN Oliver AG2R La Mondiale 9:33
143 DE BONDT Dries Alpecin-Fenix 9:39
144 EENKHOORN Pascal Team Jumbo-Visma 9:44
145 GOUGEARD Alexis AG2R La Mondiale 9:45
146 TILLER Rasmus NTT Pro Cycling 9:45
147 EDMONDSON Alex Mitchelton-Scott 10:37
148 DURBRIDGE Luke Mitchelton-Scott 11:11
149 ROELANDTS Jürgen Movistar Team 11:16
150 BOHÓRQUEZ Hernando Astana Pro Team 11:21
151 DE GENDT Aimé Circus – Wanty Gobert 12:56
152 GROVES Kaden Mitchelton-Scott 14:30
153 VANSPEYBROUCK Pieter Circus – Wanty Gobert 14:46