fot. ASO / Pauline Ballet

Reprezentant Kazachstanu i zwycięzca jednego z etapów tegorocznego wyścigu Tour de France Alexey Lutsenko nie przystąpił do wyścigu o mistrzostwo świata we włoskiej Imoli z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność koronawirusa. 

Mistrz Kazachstanu i zwycięzca etapu Tour de France na Mont Aigoual był jednym z faworytów do zwycięstwa w Imoli. Niestety plany pokrzyżował mu pozytywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19, który otrzymał dwa dni przed startem.

– Alexey Lutsenko nie będzie w stanie reprezentować naszego kraju w wyścigu o mistrzostwo świata z powodu pozytywnego wyniku testu na obecność wirusa COVID-19. Lutsenko otrzymał pozytywny wynik 25 września. Obecnie oczekujemy na rezultat drugiego testu i na jego podstawie będziemy układać dalszy program startów kolarza

– poinformowała w oficjalnym oświadczeniu prasowym Kazachska Federacja Kolarska.

Drużyna Astana, którą Lutsenko reprezentuje na co dzień, uzupełniła wiadomości podane przez jego rodzimą federację kolarską. 28-latek otrzymał wiadomość o nowej chorobie 25 września, czyli jeszcze przed podróżą ze swojego domu w Monako do Włoch. Teraz Kazach jest poddawany obowiązkowej izolacji, która potrwa siedem dni lub do momentu aż uzyska on negatywny wynik.

Lutsenko miał wystartować w najbliższą środę w Walońskiej Strzale, ale z oczywistych powodów nie wiadomo, czy pojawi się na starcie tego ardeńskiego klasyku. Nawet jeśli zdoła wyleczyć się z koronawirusa, to na jego niekorzyść będzie grało to, że przez kilka dni nie może trenować na zewnątrz.

Poza Lutsenką do wyścigu o mistrzostwo świata elity mężczyzn nie przystąpili jeszcze Natnael Berhane (Erytrea) oraz Nikias Arndt (Niemcy).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments