fot. CCC Team

Wiemy już, w jakich barwach w sezonie 2021 ścigał się będzie jeden z największych talentów polskiego kolarstwa. Szymon Sajnok dołącza do francuskiej ekipy Cofidis!

Od pewnego czasu wiadome było, że wraz z rozwiązaniem ekipy CCC, polscy zawodnicy muszą szukać nowego zatrudnienia. Jednym z łakomych kąsków dla ekip z całego świata był Szymon Sajnok, który aspiruje do miana jednego z najszybszych zawodników w stawce. Dziś już wiemy, że 23-letni sprinter dołączy do ekipy Cofidis.

Jestem niezmiernie szczęśliwy, że mogę dołączyć do tak mocnego zespołu, jak Cofidis. Wyzwanie, które mnie czeka, zapowiada się znakomicie. Prawdą jest, że znakomicie czuję się w finiszach z peletonu, a jazda wraz Elią Vivianim powinna mnie sporo nauczyć. Liczę też, że w nowym zespole będę miał możliwość dalszego rozwijania się w kierunku klasyków, które bardzo lubię. Chciałbym też podziękować ekipie CCC, która miała ogromny wkład w mój rozwój w ostatnich latach

– powiedział sam zawodnik.

Bardzo się cieszę, że Szymon postanowił dołączyć do naszego projektu. Jest on najbardziej obiecującym sprinterem swojego pokolenia i wierzę, że uda nam się wyprowadzić go na szczyt. Jestem pewien, że poradzi sobie z jazdą zarówno u boku Elii Vivianiego, jak i w klasykach, szukając szansy dla siebie

– dodał szef ekipy, Cedric Vasseur.

Nowy kontrakt Sajnoka będzie obowiązywał do końca sezonu 2022. Nam pozostaje liczyć, że polski talent będzie miał we francuskim teamie jak najwięcej szans do jazdy na swoje konto.

Poprzedni artykułNowość 2021: Esker 7.0 – karbonowy gravel Krossa
Następny artykułImola 2020: Anna van der Breggen podwójnie złota! Niewiadoma 7
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments