fot. CCC Team

Co prawda teraz wszyscy żyjemy Mistrzostwami Świata w Imoli, ale dyrektorzy sportowi ekip już teraz myślą o tym, co będzie później. CCC nie jest żadnym wyjątkiem – Pomarańczowi ogłosili dziś skład na odbywającą się w środę Strzałę Walońską.

Liderami ekipy na ten wyścig mają być Simon Geschke i Alessandro De Marchi – mogą już teraz skupiać się na tym wyścigu, ponieważ nie pojechali do Imoli. Jednak także oni mają za sobą intensywny czas. Odkąd w sierpniu wznowiono kolarski sezon, obaj wzięli udział w bardzo wielu wyścigach, także w Tour de France, które zakończyło się w zeszłą niedzielę.

Cieszę się, że wracam do ścigania w Ardenach. Bardzo ciekawi mnie, jak wyścigi te będą wyglądały o tej porze roku. Duża część peletonu będzie miała za sobą start w Tour de France. To będzie chyba pierwsza taka sytuacja, gdy największe klasyki na świecie odbędą się tak krótko po wielkim tourze i myślę, że to będzie miało wpływ na to, jak wyglądać będzie rywalizacja. Jeśli chodzi o mnie, to zakończyłem Tour w dobrej dyspozycji. Choć nie do końca wiem, jak moje nogi będą reagować na wyścigi rozgrywane chwilę po 3-tygodniowym wysiłku, jestem optymistą i wiem, że stać mnie na dobry wynik

– mówił De Marchi w komunikacie prasowym swojego zespołu

Włoch, podobnie jak Geschke, nie ma jeszcze na swoim koncie żadnego miejsca w czołowej „10” Strzały Walońskiej, ale za to w ubiegłym sezonie był 7. na mecie rozgrywanego w podobnym terenie Amstel Gold Race. Natomiast Niemiec pokazał się z niezłej strony w Tour de France – dwa razy zajmował lokaty w czołowej „10” etapów.

Zespół będzie pracował na tych dwóch zawodników, ale, jak zapewnia dyrektor sportowy – Valerio Piva, nie zamierza nikogo poświęcać, a jeśli ktoś inny będzie w dobrej formie, będzie mógł powalczyć na własny rachunek – może być to na przykład ktoś z dwójki Jan Hirt – Jonas Koch.

W zespole znalazło się także miejsce dla Michała Paluty, dla którego będzie to dopiero drugi World Tourowy wyścig w karierze. Pierwszego, a więc rozgrywanej w sierpniu Il Lombardii, nie ukończył – oby tym razem było lepiej

Skład CCC Team na Strzałę Walońską:

Will Barta (USA), Alessandro De Marchi (ITA), Simon Geschke (GER), Jan Hirt (CZE), Jonas Koch (GER), Michał Paluta (POL), Georg Zimmermann (GER)

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments