Foto: Circus-Wanty Gobert Pro Team

Ekipa Alpecin-Fenix, w której największą gwiazdą jest mistrz Holandii Mathieu van der Poel aktywnie działa na tegorocznym rynku transferowym. Oprócz potwierdzonych już wzmocnień, takich zawodników jak: Jasper Philipsen (z UAE Team Emirates) oraz Lionel Taminiaux (z Bingoal – Wallonie Bruxelles) do belgijskiej ekipy ma przejść Xandro Meurisse.

28-letni Belg jest jednym z wyróżniających się kolarzy wśród drużyn na poziomie ProTeams. Belg na początku tego sezonu wygrał etap i klasyfikację generalną Vuelta Ciclista a la Región de Murcia. W zeszłym roku w swoim debiucie w Tour de France zajął niezłą 21. lokatę w „generalce” oraz trzykrotnie kończył etapy w czołowej „dziesiątce” będąc jednym z bardziej aktywnych kolarzy zeszłorocznej „Wielkiej Pętli”, zwłaszcza podczas pierwszego tygodnia wyścigu.

Xandro Meurisse ścigający się w barwach zespołu Circus – Wanty Gobert według informacji holenderskiego portalu Wielerflits ma od przyszłego sezonu dołączyć do drużyny Alpecin-Fenix. Belg już jakiś czas temu zapowiadał chęć dołączenia do drużyny na poziomie World Tour. Według doniesień holenderskich dziennikarzy 28-letni Belg rozważał przejście do NTT Pro Cycling oraz Cofidisu. Szczególnie rozmowy z francuskim zespołem miały być bardzo zaawansowane, ale Meurisse w końcu miał zdecydować się na drużynę na tym samym poziomie, gdzie obecnie się ściga, czyli Alpecin-Fenix. Belgijski zespół, dzięki swoim wzmocnieniom może liczyć na wiele zaproszeń na wyścigi najwyższej rangi i w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się potwierdzenia wspomnianego już wyżej transferu.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments