fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Selekcjoner reprezentacji Francji Thomas Voeckler ogłosił szeroką listę trzynastu kolarzy na tegoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się we włoskiej Imoli. Liderem „Trójkolorowych” będzie Julian Alaphilippe, chociaż Voeckler nazwał swoich podopiecznych outsiderami. 

W szerokim składzie nie ma Romaina Bardet (AG2R La Mondiale), który wycofał się z trwającego wyścigu Tour de France z kontuzją głowy. Znak zapytania wisi także nad Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), który w kraksie podczas pierwszego etapu Wielkiej Pętli doznał kontuzji pleców i chociaż nadal ściga się na francuskich szosach, to jest cieniem samego siebie.

W związku z powyższym selekcjoner Francuzów nie robi sobie wielkich nadziei na zwycięstwo.

– Jeśli stanęlibyśmy na starcie mistrzostw w Szwajcarii z Romainem, Thibaut i Julianem, bylibyśmy w gronie faworytów, ale w tej sytuacji będziemy raczej outsiderami. Thibaut ma trudny Tour, Bardet się wycofał, a Julian nie jest w stuprocentowej formie

– powiedział Thomas Voeckler.

Francuzi dysponują ośmioma miejscami na wyścig ze startu wspólnego o tęczową koszulkę. Siedmiu z ośmiu zawodników Voeckler wybierze jeszcze przed zakończeniem wyścigu Tour de France, ale wiadomość zostanie podana do publicznej wiadomości najpóźniej w przyszłą środę – tak, aby dać sobie czas do kwestii powołania Pinot.

– Osobiście poinformuję kolarzy w sobotę, aby mogli mieć już mistrzostwa w swoich głowach. Chcę wstrzymać się z decyzją co do Thibaut, zobaczyć, czy będzie lepiej się czuł

– dodał były francuski kolarz, a obecnie selekcjoner reprezentacji Francji.

Szeroki skład reprezentacji Francji na mistrzostwa świata 2020: 

Julian Alaphilippe (Deceuninck-QuickStep), Warren Barguil (Arkéa-Samsic), Julien Bernard (Trek-Segafredo), Kenny Elissonde (Trek-Segafredo), Valentin Madouas (Groupama-FDJ), Guillaume Martin (Cofidis), Rudy Molard (Groupama-FDJ), Quentin Pacher (B & B Hotels-Vital Concept), Pierre-Luc Perichon (Cofidis), Nans Peters (Ag2r La Mondiale), Thibaut Pinot (Groupama-FDJ), Pierre Rolland (B & B Hotels-Vital Concept), Alexis Vuillermoz (Ag2r La Mondiale).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments