Kolejny etap zakończony finiszem z peletonu zwyciężyła Marianne Vos (CCC-Liv). Na kolejnych pozycjach finiszowały Hannah Barnes (Canyon SRAM Racing) i Lotte Kopecky (Lotto Soudal Ladies). Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) ukończyła etap w pierwszej grupie i utrzymała drugą pozycję w klasyfikacji generalnej.
Szósty etap Giro Rosa z Torre del Greco do Noli miał długość 97 kilometrów. Na malowniczej trasie w okolicach Neapolu organizatorzy zaplanowali po jednej górkiej i lotnej premii. Nie oznaczało to jednak, że teren nie będzie wymagający. W drugiej części etapu zawodniczki musiały pokonać kilka wzniesień, a ostatnie z nich (4km; 4,8%) znalazło się na 25 kilometrów do mety.
Od początku etapu było widać, że zawodniczki chcą się ścigać. Z peletonu odjechać próbowały między innymi kolarki Ceratizit-WNT Pro Cycling – Erica Magnaldi, Kirsten Wild i Lisa Brennauer, a także Teniel Campbell (Valcar – Travel & Service) i Katia Ragusa (Astana Womens Team). Żadna z tych akcji nie zakończyła się jednak powodzeniem.
Na premię górską w Sarno wjechał cały peleton, z którego najszybsza była Ceclilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) prowadząca w klasyfikacji górskiej. Kilka kilometrów później zlokalizowany został lotny finisz, który wygrała Marianne Vos (CCC-Liv). Na kolejnych kilometrach peleton tak jak wczoraj podzielił się. Na 25 kilometrów do mety z pierwszej grupki zaatakowały Pauliena Rooijakkers (CCC-Liv) i Nadine Gill (Bizkaia-Durango), lecz chwilę później wróciły do peletonu.
Kilkanaście kilometrów przed finiszem z czołowej grupy przyspieszyła Mariia Novolodskaia z Cogeas – Mettler Pro Cycling Team. Niestety, na kilka kilometrów przed metą Rosjanka upadła, co pogrzebało jej szansę na końcowy triumf. Doszło więc do finiszu z dużej grupy. Najszybsza okazała się w nim Marianne Vos, a podium uzupełniły Hannah Barnes i Lotte Kopecky. W czołowej grupie finiszowała też Katarzyna Niewiadoma. Polka zachowała drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. W drugiej grupce, która przyjechała na metę 4 sekundy później, przyjechały inne zawodniczki z czołówki wyścigu – Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott), Anna van der Breggen (Boels-Dolmans Cycling Team) i Cecilie Uttrup Ludwig.
Wyniki 6. etapu Giro Rosa 2020:
1 | VOS Marianne | CCC – Liv | 2:14:24 |
2 | BARNES Hannah | Canyon SRAM Racing | 0:00 |
3 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 0:00 |
4 | RIVERA Coryn | Team Sunweb | 0:00 |
5 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | 0:00 |
6 | SIERRA Arlenis | Astana Womens Team | 0:00 |
7 | SANGUINETI Ilaria | Valcar – Travel & Service | 0:00 |
8 | BARIANI Giorgia | Top Girls Fassa Bortolo | 0:00 |
9 | BORGLI Stine | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 0:00 |
10 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | 0:00 |
11 | BIANNIC Aude | Movistar Team | 0:00 |
12 | JACKSON Alison | Team Sunweb | 0:00 |
13 | CHABBEY Elise | Équipe Paule Ka | 0:00 |
14 | VAN DIJK Ellen | Trek-Segafredo Women | 0:00 |
15 | ALONSO Sandra | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 0:00 |
16 | ERIĆ Jelena | Movistar Team | 0:04 |
17 | SANTESTEBAN Ane | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 0:04 |
18 | TOMASI Laura | Top Girls Fassa Bortolo | 0:04 |
19 | REUSSER Marlen | Équipe Paule Ka | 0:04 |
20 | SILVESTRI Debora | Top Girls Fassa Bortolo | 0:04 |
21 | RAGUSA Katia | Astana Womens Team | 0:04 |
22 | BANKS Elizabeth | Équipe Paule Ka | 0:04 |
23 | KERN Špela | Lviv Cycling Team women | 0:04 |
24 | BOOGAARD Maaike | Alé BTC Ljubljana | 0:04 |
25 | LIPPERT Liane | Team Sunweb | 0:04 |
26 | CAVALLI Marta | Valcar – Travel & Service | 0:04 |
27 | HARVEY Mikayla | Équipe Paule Ka | 0:04 |
28 | LONGO BORGHINI Elisa | Trek-Segafredo Women | 0:04 |
29 | LUDWIG Cecilie Uttrup | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 0:04 |
30 | BUJAK Eugenia | Alé BTC Ljubljana | 0:04 |
31 | PATIÑO Paula Andrea | Movistar Team | 0:04 |
32 | VAN VLEUTEN Annemiek | Mitchelton-Scott | 0:04 |
33 | VAN DER BREGGEN Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | 0:04 |
34 | GUDERZO Tatiana | Alé BTC Ljubljana | 0:04 |
35 | MOOLMAN Ashleigh | CCC – Liv | 0:04 |
36 | FISHER-BLACK Niamh | Équipe Paule Ka | 0:04 |
37 | GARCÍA Mavi | Alé BTC Ljubljana | 0:04 |
38 | MACKAIJ Floortje | Team Sunweb | 0:04 |
39 | HÁJKOVÁ Marketa | Bepink | 0:04 |
40 | BEEKHUIS Teuntje | Lotto Soudal Ladies | 0:04 |
41 | FRANCHI Elena | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 0:04 |
42 | MAGNALDI Erica | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 0:04 |
43 | VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | 0:04 |
44 | SPRATT Amanda | Mitchelton-Scott | 0:04 |
45 | NOVOLODSKAIA Mariia | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 0:04 |
46 | MARTURANO Greta | Top Girls Fassa Bortolo | 0:04 |
47 | MUZIC Évita | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 0:04 |
48 | VYSOTSKA Ievgeniia | Lviv Cycling Team women | 0:04 |
49 | LABOUS Juliette | Team Sunweb | 0:04 |
50 | BROWN Grace | Mitchelton-Scott | 0:04 |
51 | PALADIN Soraya | CCC – Liv | 0:04 |
52 | GILL Nadine Michaela | Bizkaia Durango | 0:04 |
53 | AALERUD Katrine | Movistar Team | 0:04 |
54 | ARZUFFI Alice Maria | Bizkaia Durango | 0:04 |
55 | SHAPIRA Omer | Canyon SRAM Racing | 0:12 |
56 | KENNEDY Lucy | Mitchelton-Scott | 0:12 |
57 | CECCHINI Elena | Canyon SRAM Racing | 0:12 |
58 | CANUEL Karol-Ann | Boels – Dolmans Cycling Team | 0:18 |
59 | AMIALIUSIK Alena | Canyon SRAM Racing | 0:40 |
60 | DEIGNAN Elizabeth | Trek-Segafredo Women | 0:54 |
61 | WINDER Ruth | Trek-Segafredo Women | 0:54 |
62 | WILES Tayler | Trek-Segafredo Women | 0:54 |
63 | RODRÍGUEZ Gloria | Movistar Team | 1:12 |
64 | ROOIJAKKERS Pauliena | CCC – Liv | 1:12 |
65 | MALCOTTI Barbara | Valcar – Travel & Service | 3:14 |
66 | GAREEVA Aigul | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 4:32 |
67 | CASASOLA Sara | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 4:33 |
68 | KLIMOVA Diana | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 4:50 |
69 | SHARGA Olena | Lviv Cycling Team women | 4:50 |
70 | BARONI Francesca | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 5:52 |
71 | ZABELINSKAYA Olga | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 6:30 |
72 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | 6:30 |
73 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | 6:30 |
74 | CIPRIANI Carmela | Aromitalia Vaiano | 6:30 |
75 | CHAPMAN Brodie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 6:30 |
76 | GONZÁLEZ Lucía | Bizkaia Durango | 6:30 |
77 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 6:30 |
78 | TENNIGLO Moniek | Mitchelton-Scott | 6:30 |
79 | ZANARDI Silvia | Bepink | 6:30 |
80 | BORGHESI Letizia | Aromitalia Vaiano | 6:30 |
81 | CONFALONIERI Maria Giulia | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 6:30 |
82 | NORSGAARD Emma Cecilie | Équipe Paule Ka | 6:30 |
83 | SHEKEL Olga | Astana Womens Team | 6:30 |
84 | WILD Kirsten | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 6:30 |
85 | JASIŃSKA Małgorzata | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 6:30 |
86 | PARKINSON Abby-Mae | Lotto Soudal Ladies | 6:30 |
87 | HOLDEN Elizabeth | Bizkaia Durango | 6:30 |
88 | VALSECCHI Silvia | Bepink | 6:30 |
89 | FRAPPORTI Simona | Bepink | 6:30 |
90 | BRENNAUER Lisa | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 6:30 |
91 | MARCHESINI Giulia | Aromitalia Vaiano | 6:30 |
92 | LELEIVYTĖ Rasa | Aromitalia Vaiano | 6:30 |
93 | BUURMAN Eva | Boels – Dolmans Cycling Team | 6:30 |
94 | QUAGLIOTTO Nadia | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 6:30 |
95 | NEYLAN Rachel | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 6:30 |
96 | STULTIENS Sabrina | CCC – Liv | 6:30 |
97 | BERTIZZOLO Sofia | CCC – Liv | 6:30 |
98 | KLEIN Lisa | Canyon SRAM Racing | 10:19 |
99 | GUARISCHI Barbara | Movistar Team | 10:19 |
100 | D’HOORE Jolien | Boels – Dolmans Cycling Team | 10:19 |
101 | SESSI Arianna | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 11:50 |
102 | ROSSATO Beatrice | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 11:50 |
103 | POTOKINA Anna | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 15:09 |
104 | MEERTENS Lone | Lotto Soudal Ladies | 15:09 |
105 | ELBUSTO Ainara | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 15:09 |
106 | ŽIGART Urška | Alé BTC Ljubljana | 17:56 |
Klasyfikacja generalna po 6. etapie:
1 | VAN VLEUTEN Annemiek | Mitchelton-Scott | 17:37:28 |
2 | NIEWIADOMA Katarzyna | Canyon SRAM Racing | 1:52 |
3 | VAN DER BREGGEN Anna | Boels – Dolmans Cycling Team | 2:03 |
4 | LUDWIG Cecilie Uttrup | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 3:03 |
5 | HARVEY Mikayla | Équipe Paule Ka | 4:21 |
6 | LONGO BORGHINI Elisa | Trek-Segafredo Women | 4:32 |
7 | MOOLMAN Ashleigh | CCC – Liv | 4:34 |
8 | GARCÍA Mavi | Alé BTC Ljubljana | 4:38 |
9 | VOS Marianne | CCC – Liv | 5:02 |
10 | CHABBEY Elise | Équipe Paule Ka | 5:32 |
11 | BANKS Elizabeth | Équipe Paule Ka | 5:56 |
12 | SANTESTEBAN Ane | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 5:58 |
13 | MAGNALDI Erica | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 5:58 |
14 | SPRATT Amanda | Mitchelton-Scott | 6:07 |
15 | VAN DEN BROEK-BLAAK Chantal | Boels – Dolmans Cycling Team | 6:46 |
16 | CAVALLI Marta | Valcar – Travel & Service | 8:45 |
17 | PATIÑO Paula Andrea | Movistar Team | 8:49 |
18 | PALADIN Soraya | CCC – Liv | 8:51 |
19 | LIPPERT Liane | Team Sunweb | 8:52 |
20 | GILL Nadine Michaela | Bizkaia Durango | 10:32 |
21 | LABOUS Juliette | Team Sunweb | 10:50 |
22 | VAN DIJK Ellen | Trek-Segafredo Women | 10:51 |
23 | AALERUD Katrine | Movistar Team | 10:55 |
24 | MUZIC Évita | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 11:10 |
25 | SHAPIRA Omer | Canyon SRAM Racing | 11:38 |
26 | RAGUSA Katia | Astana Womens Team | 11:44 |
27 | BUJAK Eugenia | Alé BTC Ljubljana | 11:59 |
28 | GUDERZO Tatiana | Alé BTC Ljubljana | 12:01 |
29 | FRANCHI Elena | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 12:03 |
30 | NOVOLODSKAIA Mariia | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 13:06 |
31 | KERN Špela | Lviv Cycling Team women | 13:33 |
32 | FISHER-BLACK Niamh | Équipe Paule Ka | 14:02 |
33 | MACKAIJ Floortje | Team Sunweb | 14:48 |
34 | PIETERS Amy | Boels – Dolmans Cycling Team | 14:54 |
35 | AMIALIUSIK Alena | Canyon SRAM Racing | 15:02 |
36 | BARNES Hannah | Canyon SRAM Racing | 15:30 |
37 | SANGUINETI Ilaria | Valcar – Travel & Service | 16:33 |
38 | SILVESTRI Debora | Top Girls Fassa Bortolo | 16:42 |
39 | CANUEL Karol-Ann | Boels – Dolmans Cycling Team | 16:51 |
40 | KOPECKY Lotte | Lotto Soudal Ladies | 16:52 |
41 | GAREEVA Aigul | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 16:55 |
42 | CECCHINI Elena | Canyon SRAM Racing | 17:17 |
43 | DEIGNAN Elizabeth | Trek-Segafredo Women | 18:09 |
44 | BORGLI Stine | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 20:06 |
45 | KENNEDY Lucy | Mitchelton-Scott | 22:32 |
46 | RIVERA Coryn | Team Sunweb | 22:52 |
47 | BERTIZZOLO Sofia | CCC – Liv | 24:01 |
48 | CASASOLA Sara | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 24:41 |
49 | JACKSON Alison | Team Sunweb | 25:17 |
50 | BRENNAUER Lisa | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 25:28 |
51 | WINDER Ruth | Trek-Segafredo Women | 25:33 |
52 | VYSOTSKA Ievgeniia | Lviv Cycling Team women | 26:26 |
53 | BOOGAARD Maaike | Alé BTC Ljubljana | 29:11 |
54 | BROWN Grace | Mitchelton-Scott | 29:26 |
55 | WILES Tayler | Trek-Segafredo Women | 29:38 |
56 | MARTURANO Greta | Top Girls Fassa Bortolo | 29:51 |
57 | NORSGAARD Emma Cecilie | Équipe Paule Ka | 31:58 |
58 | ARZUFFI Alice Maria | Bizkaia Durango | 32:04 |
59 | KIRCHMANN Leah | Team Sunweb | 32:20 |
60 | ROOIJAKKERS Pauliena | CCC – Liv | 32:29 |
61 | REUSSER Marlen | Équipe Paule Ka | 32:41 |
62 | HÁJKOVÁ Marketa | Bepink | 33:15 |
63 | NEYLAN Rachel | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 33:42 |
64 | MALCOTTI Barbara | Valcar – Travel & Service | 33:46 |
65 | ZANARDI Silvia | Bepink | 34:08 |
66 | SIERRA Arlenis | Astana Womens Team | 34:16 |
67 | BIANNIC Aude | Movistar Team | 34:48 |
68 | CHAPMAN Brodie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 35:30 |
69 | STULTIENS Sabrina | CCC – Liv | 35:41 |
70 | LELEIVYTĖ Rasa | Aromitalia Vaiano | 35:54 |
71 | VALSECCHI Silvia | Bepink | 35:58 |
72 | CONFALONIERI Maria Giulia | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 37:30 |
73 | ERIĆ Jelena | Movistar Team | 38:35 |
74 | BEEKHUIS Teuntje | Lotto Soudal Ladies | 38:41 |
75 | D’HOORE Jolien | Boels – Dolmans Cycling Team | 41:49 |
76 | QUAGLIOTTO Nadia | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 41:52 |
77 | DUVAL Eugénie | FDJ Nouvelle Aquitaine Futuroscope | 42:04 |
78 | KLEIN Lisa | Canyon SRAM Racing | 42:14 |
79 | ROSSATO Beatrice | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 43:46 |
80 | KLIMOVA Diana | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 44:32 |
81 | ALONSO Sandra | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 44:52 |
82 | TOMASI Laura | Top Girls Fassa Bortolo | 46:35 |
83 | BARIANI Giorgia | Top Girls Fassa Bortolo | 46:36 |
84 | PARKINSON Abby-Mae | Lotto Soudal Ladies | 48:10 |
85 | ŽIGART Urška | Alé BTC Ljubljana | 48:46 |
86 | BORGHESI Letizia | Aromitalia Vaiano | 49:31 |
87 | BARONI Francesca | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 50:06 |
88 | FRAPPORTI Simona | Bepink | 50:20 |
89 | RODRÍGUEZ Gloria | Movistar Team | 50:30 |
90 | ROY Sarah | Mitchelton-Scott | 51:04 |
91 | CIPRIANI Carmela | Aromitalia Vaiano | 51:30 |
92 | HOLDEN Elizabeth | Bizkaia Durango | 51:59 |
93 | ZABELINSKAYA Olga | Cogeas – Mettler Pro Cycling Team | 52:39 |
94 | MARCHESINI Giulia | Aromitalia Vaiano | 53:27 |
95 | JASINSKA Małgorzata | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 54:49 |
96 | WILD Kirsten | Ceratizit-WNT Pro Cycling | 54:51 |
97 | BUURMAN Eva | Boels – Dolmans Cycling Team | 58:12 |
98 | GUARISCHI Barbara | Movistar Team | 59:07 |
99 | MEERTENS Lone | Lotto Soudal Ladies | 1:00:25 |
100 | GONZÁLEZ Lucía | Bizkaia Durango | 1:00:58 |
101 | TENNIGLO Moniek | Mitchelton-Scott | 1:01:05 |
102 | SHARGA Olena | Lviv Cycling Team women | 1:02:32 |
103 | POTOKINA Anna | Servetto – Piumate – Beltrami TSA | 1:03:16 |
104 | ELBUSTO Ainara | Cronos Casa Dorada Women Cycling | 1:09:29 |
105 | SHEKEL Olga | Astana Womens Team | 1:15:48 |
106 | SESSI Arianna | Eurotarget – Bianchi – Vittoria | 1:26:55 |