fot. CCC-Liv

Marianne Vos (CCC-Liv) wygrała 3. etap Giro Rosa, który kończył się krótkim, ale niezwykle stromym podjazdem w Asyżu.

Trzeci odcinek 31 edycji Giro’Italia dla kobiet liczył 142 kilometry i kończył się podjazdem o długości prawie 2 kilometrów i średnim nachyleniu 8%.

Na jeden z ataków podczas niedzielnego etapu zdecydowała się Małgorzata Jasińska (Cronos-Casa Dorada). Polka odjechała od peletonu na 80 kilometrów przed kreską. Jednak nie wypracowała zbyt dużej przewagi i po kilku kilometrach wróciła do peletonu.

Pomimo wielu prób ataków, o losach trzeciego odcinka zdecydował ostatni podjazd. Na najbardziej stromej części wzniesienia zaatakowało sześć zawodniczek. Najlepiej z tej grupki poradziła sobie Vos, która nie dała szans rywalkom, pokonując Cecilie Uttrup Ludwig (FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope) i Elise Longo Borghini (Trek-Segafredo). Katarzyna Niewiadoma (Canyon SRAM Racing) zajęła dziewiątą pozycję, ze stratą 16 sekund.

Annemiek van Vleuten (Mitchelton-Scott) obroniła różową koszulkę liderki klasyfikacji generalnej. Katarzyna Niewiadoma jest wciąż trzecia.

Wyniki 3 etapu:

1 Marianne Vos (Ned) CCC-Liv 3:53:24
2 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:06
3 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women 0:00:11
4 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women 0:00:18
5 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women 0:00:22
6 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:00:23
7 Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:00:26
8 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv
9 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing
10 Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana 0:00:29
11 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro 0:00:31
12 Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka 0:00:36
13 Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team 0:00:38
14 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women
15 Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:00:44
16 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:00:47
17 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro
18 Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka
19 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
20 Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:00:51
21 Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women 0:00:53
22 Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada
23 Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango
24 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:00:57
25 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano
26 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo
27 Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA
28 Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service 0:01:01
29 Spela Kern (Slo) LVIV
30 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
31 Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka 0:01:03
32 Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women 0:01:08
33 Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv 0:01:11
34 Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
35 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro
36 Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka
37 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka 0:01:15
38 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women
39 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:01:17
40 Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada
41 Silvia Zanardi (Ita) Bepink
42 Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:01:19
43 Giorgia Catarzi (Ita) Bepink
44 Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing 0:01:23
45 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:01:26
46 Julia Biryukova (Ukr) LVIV 0:01:28
47 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:01:32
48 Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing
49 Vania Canvelli (Ita) Bepink
50 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
51 Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango 0:01:37
52 Markéta Hájková (Cze) Bepink 0:01:40
53 Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV
54 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:01:43
55 Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:01:46
56 Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:01:48
57 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women 0:01:50
58 Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv 0:01:52
59 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:01:55
60 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:01:58
61 Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies
62 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:02:00
63 Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro 0:02:02
64 Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:02:08
65 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:02:10
66 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope
67 Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka 0:02:13
68 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 0:02:15
69 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women 0:02:19
70 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women 0:02:21
71 Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro
72 Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:02:22
73 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:02:27
74 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women
75 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro
76 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing 0:02:29
77 Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women 0:02:30
78 Simona Frapporti (Ita) Bepink 0:02:32
79 Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing 0:02:37
80 Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv 0:02:38
81 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women 0:02:40
82 Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango
83 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women 0:02:49
84 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:00
85 Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:07
86 Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:03:11
87 Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro 0:03:14
88 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women 0:03:20
89 Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service 0:03:23
90 Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam
91 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service
92 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women
93 Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing 0:03:27
94 Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv 0:03:29
95 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women 0:03:37
96 Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada 0:03:45
97 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada
98 Olena Sharga (Ukr) LVIV 0:04:08
99 Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:04:10
100 Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:04:24
101 Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women 0:04:27
102 Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service 0:04:30
103 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women 0:04:37
104 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:04:39
105 Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women 0:04:44
106 Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria
107 Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:15:23
108 Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:15:31

 

Klasyfikacja generalna po 3 etapie:

1 Annemiek Van Vleuten (Ned) Mitchelton-Scott Women 8:07:06
2 Anna Van der Breggen (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:01:22
3 Katarzyna Niewiadoma (Pol) Canyon-Sram Racing 0:01:37
4 Cecilie Uttrup Ludwig (Den) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:02:38
5 Mikayla Harvey (NZl) Equipe Paule Ka 0:03:40
6 Ashleigh Moolman-Pasio (RSA) CCC-Liv 0:03:58
7 Margarita Victoria Garcia Cañellas (Spa) Ale’ BTC Ljubljana 0:04:08
8 Elisa Longo Borghini (Ita) Trek-Segafredo Women 0:04:16
9 Elise Chabbey (Swi) Equipe Paule Ka 0:04:40
10 Marianne Vos (Ned) CCC-Liv 0:04:53
11 Ane Santesteban Gonzalez (Spa) Ceratizit-WNT Pro 0:05:08
12 Erica Magnaldi (Ita) Ceratizit-WNT Pro
13 Amanda Spratt (Aus) Mitchelton-Scott Women 0:05:11
14 Chantal Van den Broek-Blaak (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:05:19
15 Soraya Paladin (Ita) CCC-Liv 0:05:28
16 Elizabeth Banks (GBr) Equipe Paule Ka 0:07:14
17 Marta Cavalli (Ita) Valcar-Travel & Service 0:07:49
18 Paula Andrea Patiño Bedoya (Col) Movistar Team Women 0:07:53
19 Juliette Labous (Fra) Team Sunweb Women 0:08:01
20 Liane Lippert (Ger) Team Sunweb Women 0:08:31
21 Eugenia Bujak (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:08:46
22 Ellen Van Dijk (Ned) Trek-Segafredo Women 0:09:07
23 Floortje Mackaij (Ned) Team Sunweb Women 0:09:28
24 Omer Shapira (Isr) Canyon-Sram Racing 0:09:34
25 Nadine Michaela Gill (GBR) Bizkaia-Durango 0:09:36
26 Katrine Aalerud (Nor) Movistar Team Women 0:10:14
27 Evita Muzic (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:10:20
28 Katia Ragusa (Ita) Astana Women’s Team 0:10:50
29 Brodie Chapman (Aus) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:10:51
30 Hannah Barnes (GBr) Canyon-Sram Racing 0:10:52
31 Tatiana Guderzo (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:11:20
32 Elena Franchi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:11:22
33 Sabrina Stultiens (Ned) CCC-Liv 0:11:27
34 Maria Novolodskaya (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:11:43
35 Aigul Gareeva (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:11:46
36 Leah Kirchmann (Can) Team Sunweb Women 0:11:53
37 Alena Amialiusik (Blr) Canyon-Sram Racing 0:11:57
38 Spela Kern (Slo) LVIV 0:12:08
39 Emma Cecilie Norsgaard Jørgensen (Den) Equipe Paule Ka
40 Amy Pieters (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam 0:12:22
41 Rachel Neylan (Aus) Cronos-Casa Dorada 0:12:25
42 Karol-Ann Canuel (Can) Boels Dolmans Cyclingteam 0:12:33
43 Elizabeth Deignan (GBr) Trek-Segafredo Women 0:13:08
44 Niamh Fisher-Black (NZl) Equipe Paule Ka 0:13:12
45 Tayler Wiles (USA) Trek-Segafredo Women 0:13:40
46 Evgenia Vysotska (Ukr) LVIV 0:13:47
47 Ilaria Sanguineti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:14:05
48 Silvia Valsecchi (Ita) Bepink 0:14:25
49 Lotte Kopecky (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:14:30
50 Lisa Brennauer (Ger) Ceratizit-WNT Pro 0:14:47
51 Coryn Rivera (USA) Team Sunweb Women 0:15:02
52 Sofia Bertizzolo (Ita) CCC-Liv 0:15:03
53 Silvia Zanardi (Ita) Bepink 0:15:09
54 Elena Cecchini (Ita) Canyon-Sram Racing 0:15:13
55 Debora Silvestri (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:15:39
56 Grace Brown (Aus) Mitchelton-Scott Women 0:16:02
57 Maria Giulia Confalonieri (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:16:03
58 Barbara Malcotti (Ita) Valcar-Travel & Service 0:16:06
59 Jolien D’Hoore (Bel) Boels Dolmans Cyclingteam 0:16:53
60 Rasa Leleivyte (Ltu) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:16:56
61 Lisa Klein (Ger) Canyon-Sram Racing 0:17:08
62 Emilia Fahlin (Swe) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:17:09
63 Alison Jackson (Can) Team Sunweb Women 0:17:27
64 Sara Casasola (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:17:29
65 Teuntje Beekhuis (Ned) Lotto Soudal Ladies 0:17:35
66 Vittoria Guazzini (Ita) Valcar-Travel & Service 0:17:41
67 Stine Borgli (Nor) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:18:30
68 Lucy Kennedy (Aus) Mitchelton-Scott Women
69 Beatrice Rossato (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:18:48
70 Teniel Campbell (Tto) Valcar-Travel & Service 0:18:50
71 Urska Zigart (Slo) Ale’ BTC Ljubljana 0:19:22
72 Maaike Boogaard (Ned) Ale’ BTC Ljubljana 0:19:52
73 Ruth Winder (USA) Trek-Segafredo Women 0:20:11
74 Sarah Roy (Aus) Mitchelton-Scott Women 0:20:44
75 Eugénie Duval (Fra) FDJ Nouvelle-Aquitaine Futuroscope 0:20:47
76 Markéta Hájková (Cze) Bepink 0:20:52
77 Julie Van de Velde (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:23:10
78 Pauliena Rooijakkers (Ned) CCC-Liv 0:23:55
79 Greta Marturano (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:28:30
80 Giorgia Catarzi (Ita) Bepink 0:28:33
81 Abby-Mae Parkinson (GBr) Lotto Soudal Ladies 0:28:36
82 Simona Frapporti (Ita) Bepink 0:28:46
83 Letizia Borghesi (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:29:10
84 Marlen Reusser (Swi) Equipe Paule Ka 0:29:34
85 Gloria Rodriguez Sanchez (Spa) Movistar Team Women
86 Nadia Quagliotto (Ita) Cronos-Casa Dorada 0:29:46
87 Aude Biannic (Fra) Movistar Team Women 0:29:50
88 Alice Maria Arzuffi (Ita) Bizkaia-Durango 0:29:54
89 Lone Meertens (Bel) Lotto Soudal Ladies 0:30:00
90 Kirsten Wild (Ned) Ceratizit-WNT Pro 0:30:02
91 Vania Canvelli (Ita) Bepink 0:30:04
92 Elena Pirrone (Ita) Valcar-Travel & Service 0:30:05
93 Diana Klimova (Rus) Cogeas Mettler Look Pro 0:30:16
94 Elizabeth Holden (GBr) Bizkaia-Durango 0:30:30
95 Malgorzata Jasinska (Pol) Cronos-Casa Dorada 0:30:43
96 Francesca Baroni (Ita) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:31:04
97 Lara Vieceli (Ita) Ceratizit-WNT Pro 0:31:21
98 Jelena Eric (Srb) Movistar Team Women 0:31:49
99 Barbara Guarischi (Ita) Movistar Team Women 0:31:57
100 Arlenis Sierra (Cub) Astana Women’s Team 0:32:04
101 Carmela Cipriani (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:32:32
102 Olga Zabelinskaya (Uzb) Cogeas Mettler Look Pro
103 Anna Trevisi (Ita) Ale’ BTC Ljubljana 0:32:37
104 Laura Tomasi (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:32:42
105 Giorgia Bariani (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 0:32:47
106 Anna Potokina (Rus) Servetto-Piumate-Beltrami TSA 0:32:54
107 Julia Biryukova (Ukr) LVIV 0:32:57
108 Audrey Cordon Ragot (Fra) Trek-Segafredo Women 0:33:01
109 Giulia Marchesini (Ita) Aromitalia-Basso Bikes-Vaiano 0:33:16
110 Eva Buurman (Ned) Boels Dolmans Cyclingteam
111 Ainara Elbusto Arteaga (Spa) Cronos-Casa Dorada 0:33:43
112 Moniek Tenniglo (Ned) Mitchelton-Scott Women 0:34:26
113 Lucia Gonzalez Blanco (Spa) Bizkaia-Durango 0:35:41
114 Olena Sharga (Ukr) LVIV 0:35:42
115 Francesca Pisciali (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:36:38
116 Sandra Alonso Dominquez (Spa) Cronos-Casa Dorada 0:39:27
117 Blanca Liliana Moreno Canchon (Col) Astana Women’s Team 0:43:18
118 Arianna Sessi (Ita) Eurotarget-Bianchi-Vittoria 0:47:17
119 Olga Shekel (Ukr) Astana Women’s Team 0:54:31
120 Ariana Gilabert Vilaplana (Spa) Bizkaia-Durango 1:03:18
121 Michela Balducci (Ita) Top Girls Fassa Bortolo 1:03:35