fot. Circus-Wanty Gobert

Okno transferowe w kolarskim peletonie w pełni. Na zmianę drużyn zdecydowali się doświadczony Rein Taaramäe oraz młody i obiecujący Filippo Conca.

33-letni Rein Taaramäe swoją zawodową karierę rozpoczynał bardzo dawno temu w sierpniu 2007 roku, jako stażysta we francuskiej grupie Cofidis. Na przestrzeni lat Estończyk odnosił wiele sukcesów. Między innymi wygrywał po etapie Giro d’Italia w 2011 roku i Vuelta a España w roku 2016. Jednakże ostatnie trzy lata spędzone w Team Total Direct Energie nie były dla niego szczególnie udane i dlatego też Taaramäe zdecydował się na zmianę ekipy. Następne dwa lata Estończyk spędzi, również w jednej z drużyn ProTeams Circus – Wanty Gobert. W belgijskim zespole Rein Taaramäe ma mieć za zadanie dzielić się swoim doświadczeniem z młodszymi kolarzami i walczyć na własne konto na trudniejszych odcinkach wyścigów.

Do kolejnej belgijskiej ekipy Lotto Soudal, tyle że należącej do grona WorldTeams dołączy świętujący we wrześniu swoje 22 urodziny Filippo Conca. Włoch jest obiecującym góralem, co udowodnił w zakończonym w ten weekend  “Baby Giro”, na którym drugi rok z rzędu zajął piąte miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu. Także w zeszłym sezonie zajął siódmą lokatę w prestiżowym dla młodych kolarzy wyścigu Giro Ciclistico della Valle d’Aosta Mont Blanc. W drużynie Lotto Soudal Filippo Conca spędzi dwa najbliższe sezony, gdzie jak zapewnia menedżer ekipy John Lelangue będzie mieć najlepsze możliwości do dalszego rozwoju.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments