Foto: Team Jumbo-Visma

Ekipa Jumbo – Visma, mimo skupienia się na walce o zwycięstwo w Tour de France, myśli także o kolejnych sezonach. Dziś swoje umowy z zespołem przedłużyło aż 6 zawodników.

Nie od dziś wiadomo, że ekipa Jumbo – Visma w sposób bardzo przemyślany prowadzi swoją politykę transferową. Jednym z jej elementów jest długofalowa współpraca z zawodnikami, którzy dobrze wypełniają swoją rolę w zespole. Dziś sześciu z nich może więcej o tym opowiedzieć, gdyż ich umowy zostały przedłużone, choć nie wszyscy otrzymali kontrakty na co najmniej rok.

Brzmi dziwnie? Jak najbardziej, lecz sytuacja jest zdecydowanie prostsza niż się wydaje. Dokumenty obowiązujące przez krótszy okres podpisało bowiem dwóch zawodników, którzy w przyszłym roku mają zamiar zakończyć kariery. Mowa o Paulu Martensie i Marteenie Wynantsie, którzy jeszcze przed końcem czerwca pożegnają się ze światowym peletonem.

W przypadku pozostałej czwórki, w grę weszły dwuletnie (3 sztuki) i roczne umowy (1 sztuka). Te dłuższe zostały zaoferowane stosunkowo młodym i wciąż rozwojowym zawodnikom. Mowa o Pascalu Eenkhoornie, Timo Roosenie i Lennardzie Hofstede. Kontrakt do końca sezonu 2021 podpisał za to Christian Pfingsten.

Jednocześnie jeden z zawodników holenderskiego teamu poinformował o zakończeniu kolarskiej kariery w grudniu tego roku. Mowa o Tomie Leezerze, który po 17 latach w peletonie postanowił odwiesić kask na kołek.

Poprzedni artykułGiulio Ciccone nie wystartuje w Tirreno-Adriatico z powodu zarażenia się koronawirusem
Następny artykułMistrz Europy juniorów podpisał kontrakt z ColoQuick
Dziennikarz z wykształcenia i pasji. Oprócz kolarstwa kocha żużel, o którym pisze na portalu speedwaynews.pl. W wolnych chwilach bawi się w tłumacza, amatorsko jeździ i do późnych godzin nocnych gra półzawodowo w CS:GO.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments