Reprezentantka Włoch Elisa Balsamo (Valcar – Travel & Service) okazała się najlepsza na finiszu i została mistrzynią Europy. Najlepsza z Polek Marta Jaskulska przyjechała na metę na trzynastej lokacie.

W wyścigu dla kobiet poniżej 23 roku życia zawodniczki miały do pokonania sześć rund po 13,71 kilometra każda. To złożyło się na 82,5 kilometra pagórkowatej trasy.

Na liście startowej znalazło się sześć reprezentantek Polski: Dominika Włodarczyk, Kaja Rysz (obie Mat Atom Deweloper), Aurela Nerlo, Marta Jaskulska (obie CCC-Liv), Karolina Kumięga oraz Anna Sagan (obie TKK “PACIFIC” Toruń Nestle Fitness Cycling Team).

O rozstrzygnięciach na trasie wyścigu orliczek zdecydował masowy sprint. Najlepsza w nim okazała się reprezentantka Squadra Azzurra Elisa Balsamo. Drugą lokatę w finałowym sprincie zajęła Holenderka Lonneke Uneken (Boels Dolmans Cycling Team), a na ostatnim stopniu podium stanęła Dunka Emma Cecilie Norsgaard (Équipe Paule Ka). Najlepsza z Polek Marta Jaskulska zajęła 13. miejsce.

Pełne wyniki wyścigu ze startu wspólnego orliczek.

Poprzedni artykułNotatki z pobocza. Weneckie lustro
Następny artykułKoronawirus w reprezentacji Polski Juniorów
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.