Foto: Le Tour de France

Dan Martin mimo wszystko poprowadzi Israel Start-Up Nation na Tour de France. W Groupama-FDJ rolę lidera będzie sprawował Thibaut Pinot.

Dla ekipy z Izraela będzie to dopiero pierwszy występ w Wielkiej Pętli. Wcześniej tylko dwukrotnie znalazła się na liście startowej wielkich tourów – wzięła udział w ostatnich dwóch edycjach Giro d’Italia. Wtedy byli tam tak naprawdę jedynie ciekawostką. Żaden z jej kolarzy nie znalazł się choćby w czołowej “40” klasyfikacji generalnej, a i na etapach nie szło im zbyt dobrze. Teraz jednak powinno być lepiej.

Wszystko dlatego, że do pierwszego wielkiego touru w tym sezonie ISN przystępuje w mocnym składzie. Liderem na klasyfikację generalną będzie Daniel Martin, który dopiero wraca po kontuzji i choć zdaje sobie sprawę z tego, że pierwsze etapy mogą być dla niego bardzo trudne, to na oficjalnej stronie swojego zespołu zapowiada walkę w drugiej części wyścigu.

Z kolei na płaskich finiszach ekipa ma być ustawiona pod Andre Greipela. Niemiec ma za sobą kiepski sezon w Arkea – Samsic, ale na początku tego sezonu prezentował się całkiem nieźle. We Francji także może pokazać się na kilku etapach, choć na zwycięstwa nie ma raczej co liczyć.

Dodatkowo, gdyby liderzy mieli zawieść w odwodzie pozostaje kilku bardzo dobrych zawodników, którzy mogą odnieść sukces, gdyby do mety dojechała ucieczka, w tym Nils Politt, Hugo Hofstetter (zwycięzca Le Samyn) czy Krists Neilands. Ciężko się natomiast spodziewać, by większą rolę odegrał Guy Niv – pierwszy Izraelczyk w historii Tour de France.

Skład Israel Start-Up Nation na Tour de France 2020:

Andre Greipel, Daniel Martin, Ben Hermans ,  Hugo Hofstetter , Krists Neilands ,  Guy Niv, Nils Politt i Tom Van Asbroeck

O ile w izraelskiej ekipie odpowiedzialność za wyniki zespołu ma spaść na kilku zawodników, w Groupamie-FDJ zdecydowanie najważniejszy będzie jeden zawodnik – Thibaut Pinot. Francuz będzie starał się zemścić się za poprzedni rok, gdy niemal do końca był jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w wyścigu, a na 3 etapy przed końcem musiał wycofać się z niego z powodu kontuzji.

Teraz znów będzie jednym z głównych faworytów, co pokazał jego bardzo dobry występ w Criterium du Dauphine. Podobnie jak podczas Delfinatu będzie mógł liczyć na Valentina Madouasa i przede wszystkim Sebastiana Reichenbacha. Dodatkowo na “Wielką Pętlę” ma być gotowy David Gaudu, który w ostatnim czasie musiał walczyć z chorobą jelitową.

Skład Groupama-FDJ na Tour de France 2020

David Gaudu, Valentin Madouas, Sebastian Reichenbach, Stefan Kueng, Rudy Molard, Matthieu Ladagnous i William Bonnet

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments