fot. Młoda Photography

Tamara Szalińska (UKS TFP Jedynka Kórnik) została mistrzynią Polski. Podium uzupełniły Natalia Krześlak (TKK “Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team) i Maja Wróblewska (KK Ziemia Darłowska).

Juniorki rywalizowały dziś na 16-kilometrowej trasie. Zawodniczki walczące o mistrzostwo Polski w jeździe indywidualnej na czas, podobnie jak reszta kategorii wiekowych, startowały i kończyły rywalizację w Busku-Zdroju, tyle że zawracały nie w Wiślicy, a nieco wcześniej – w Brzeziach. Na starcie zameldowało się 27 zawodniczek.

fot. Mistrzostwa Polski 2020

Jako pierwsza na trasę ruszyła Wiktoria Gładosz. Jednak linię mety jako pierwsza przekroczyła nie zawodniczka Luks Trasa Eko Głogów, a reprezentująca barwy KK Ziemia Darłowska Maja Wróblewska, która startowała z… trzecim numerem startowym. Jej czas – 21:42 wskazywał na to, że dziś może zająć bardzo wysokie miejsce.

Tyle że Wróblewska nie nacieszyła się swoim prowadzeniem – kilka minut później na pozycji liderki zluzowała ją Tamara Szalińska. Gdy do mety dojechały wszystkie pierwszoroczne juniorki, zawodniczka UKS FTP Jedynka Kórnik wciąż była na pierwszym miejscu i miała 36 sekund przewagi nad drugą Wróblewską.

Niedługo później na metę zaczęły przyjeżdżać faworytki, jednak Szalińskiej nie pokonała a ani Nikola Wielowska (KK Ziemia Darłowska), ani Julia Rusnarczyk (WLKS Krakus bbc Czaja), ani nawet brązowa medalistka mistrzostw Polski Natalia Krześlak (TKK “Pacific” Toruń Nestle Fitness Cycling Team). To oznaczało, że to ona została nową mistrzynią Polski juniorek w jeździe indywidualnej na czas.

Pełne wyniki znajdują się > TUTAJ.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments