fot. Alpecin-Fenix

Kolarz rodem z Niderlandów Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix) po fantastycznej jeździe na ostatnim etapie Tour Bitwa Warszawska 1920 triumfował w całym wyścigu.

Ostatni odcinek ścigania na Mazowszu przyniósł zawodnikom 151 kilometrów płaskiej trasy z Płocka do Płońska. Na trasie znalazły się, również odcinki bruku oraz szutru które miały utrudnić i uatrakcyjnić dzisiejszą rywalizację.

Na początku ścigania peleton długo nie pozwalał uformować się ucieczce. Po wielu próbach i atakach na czele wykrystalizowała się ośmioosobowa ucieczka. Znaleźli się w niej: Tobiasz Pawlak (Mazowsze Serce Polski), Arne Marit (Lotto Soudal U23), Oskar Gebauer (KED – Stevens Radteam), Patrick Haller (Leopard Pro Cycling), Tim Oelke (P&S Metaltechnik), Mads Rahbek (BHS- PL Beton Bornholm) oraz Abram Stockman (SKS Sauerland). Peleton do harcowników na około 90 kilometrów do mety tracił niecałe 2 minuty.

Na odcinkach szutrowych peleton mocno się porwał i dogonił ucieczkę. Na czele pojawili się zawodnicy ekipy Mazowsze Serce Polski: Adrian Kurek, Adrian Banaszek i Paweł Bernas. Wraz z nimi jechała dwójka kolarzy Alpecin-Fenix: Samuel Gaze oraz lider wyścigu Senne Leysen. Do mety pozostawało 50 kilometrów. Później w dwójkowej akcji znaleźli się Leysen oraz Paweł Bernas. Wydawało się, że to między nimi rozstrzygnie się rywalizacja na dzisiejszym etapie. Zostali oni jednak dogonieni przez grupę zasadniczą. Wtedy na atak zdecydował się Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix). Holender niezagrożony minął linię mety z przewagą około 45 sekund nad grupą liderów dzięki czemu zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej całego wyścigu. Najszybszy ze zredukowanego peletonu był Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R), a miejsce na podium uzupełnił Czech Dominik Neuman (Elkov-Kasper).

Wyniki etapu:

  1. Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix)
  2. Maciej Paterski (Wibatech Merx 7R)
  3. Dominik Neuman (Elkov-Kasper)

Końcowa klasyfikacja generalna wyścigu:

  1. Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix)
  2. Senne Leysen (Alpecin-Fenix)
  3. Paweł Bernas (Mazowsze Serce Polski)

Wyniki ostatniego etapu i całego wyścigu Tour 1920 Bitwa Warszawska.

Poprzedni artykułVOO-Tour de Wallonie 2020: Caleb Ewan otwiera rywalizację
Następny artykułCritérium du Dauphiné 2020: Fenomenalny Kuss, Daniel Martinez wygrywa cały wyścig
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments