fot. Team Arkea Samsic

Kolumbijczyk wycofał się w trakcie ostatniego etapu Critérium du Dauphiné. Okazało się, że lider ekipy Arkéa Samsic odczuwał ból w niedawno kontuzjowanym kolanie.

Na początku lipca Nairo Quintana został potrącony przez samochód przez, co miał przymusową, tygodniową przerwę w treningach. Niestety na dzisiejszym etapie Critérium du Dauphiné ból kontuzjowanego wcześniej kolana nie pozwolił Kolumbijczykowi na kontynuację jazdy o czym opowiedział w rozmowie z biurem prasowym swojego zespołu.

Ten ostatni etap przebiegał bardzo szybko, od początku było bardzo szybko. Miałem dobre nogi, ale poczułem silny ból w kolanie, które było kontuzjowane po wypadku na treningu na początku lipca. Wolałem wycofać się na ostatnim etapie Critérium du Dauphiné ze względu na zbliżający się Tour de France 

– przyznał Quintana.

Miejmy nadzieję, że Kolumbijczyk szybko dojdzie do siebie i będzie w stanie dobrze zaprezentować się w „Wielkiej Pętli”, która rozpoczyna się już 29 sierpnia w Nicei.

Poprzedni artykułPatrick Lefevere o Evenepoelu: „Ciesze się, że Remco żyje”
Następny artykułDuże zawirowania wokół Volta a Portugal
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments