fot. Mazowsze Serce Polski

Arne Marit (Lotto-Soudal U23) wygrał po finiszu z peletonu drugi etap wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920. Liderem wyścigu został Paweł Bernas z drużyny Mazowsze Serce Polski. 

Drugi etap wyścigu Tour Bitwa Warszawska 1920 liczył 147 kilometrów i prowadził wokół Radzymina. Kolarze jeździli po rundach – mieli do pokonania siedem “kółek” liczących po 21 kilometrów. Na trasie znajdowały się odcinki szutrowe, który dodały płaskiemu profilowi trasy na Mazowszu nieco atrakcji.

Najszybszy na finiszu z peletonu okazał się Belg Arne Marit, a na trzecim stopniu podium zameldował się Patryk Stosz – najlepszy góral tegorocznej edycji Tour de Pologne.

Wyniki drugiego etapu:

1 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 7 5 3:12:25
2 VAN DE PAAR Jarne Lotto – Soudal U23 3 2 ,,
3 STOSZ Patryk Voster ATS Team 1 1 ,,
4 MARCHIORI Leonardo NTT Continental Cycling Team ,,
5 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
6 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy ,,
7 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
8 BERTONE Filippo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
9 LINDQUIST Christian Ingemann Team Synch – Giant ,,
10 SCHIR Théry Swiss Racing Academy ,,
11 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW ,,
12 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
13 BÁRTA Jan Elkov – Kasper ,,
14 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik ,,
15 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,,
16 ANDRESEN Andreas Lund Team Synch – Giant ,,
17 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team ,,
18 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
19 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg ,,
20 VAN DIJKE Tim Jumbo-Visma Development Team ,,
21 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
22 LINDNER Tom P&S Metalltechnik ,,
23 MEISEN Marcel Alpecin-Fenix ,,
24 RUEGG Lukas Swiss Racing Academy ,,
25 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski ,,
26 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
27 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
28 BROWN Connor NTT Continental Cycling Team ,,
29 DE ROOIJ Jesse Bike Aid ,,
30 LÜTOLF Yves Swiss Racing Academy ,,
31 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
32 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team ,,
33 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm ,,
34 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors ,,
35 APERS Ruben Lotto – Soudal U23 ,,
36 BALDINGER Lukas Team SKS Sauerland NRW ,,
37 OELKE Tim P&S Metalltechnik ,,
38 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
39 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
40 HOLLER Nikodemus Bike Aid ,,
41 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm ,,
42 SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R ,,
43 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
44 STOCKMAN Michiel Team SKS Sauerland NRW ,,
45 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,,
46 STOCKMAN Abram Team SKS Sauerland NRW ,,
47 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
48 MAAS Jan Leopard Pro Cycling ,,
49 BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team ,,
50 VANHOOF Ward Lotto – Soudal U23 ,,
51 LINDGREN Emil Leopard Pro Cycling ,,
52 ABREHA Negasi Haylu NTT Continental Cycling Team 0:36
53 GADEMAN Sam Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
54 VAN DIJKE Mick Jumbo-Visma Development Team 0:38
55 SISR František Elkov – Kasper ,,
56 ZAHÁLKA Matej Elkov – Kasper ,,
57 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
58 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
59 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper ,,
60 GRIGNARD Sébastien Lotto – Soudal U23 ,,
61 HÄHNEL Frederik KED – Stevens Radteam ,,
62 TEN BOSKE Kars Sensa – Kanjers voor Kanjers 0:41
63 DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy 0:00
64 HATZ Christopher Team Hrinkow Advarics Cycleang 0:41
65 HEIDERSCHEID Colin Leopard Pro Cycling ,,
66 GAZE Samuel Alpecin-Fenix ,,
67 BALLABIO Giacomo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
68 WERNER Franz LKT Team Brandenburg ,,
69 SWEENY Harry Lotto – Soudal U23 0:00
70 FURLAN Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:50
71 NEUMANN Dominik Elkov – Kasper 0:00
72 SØGAARD Kasper Viberg Team Synch – Giant 1:05
73 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling ,,
74 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix 0:00
75 MANTOVANI Sebastiano Iseo Serrature – Rime – Carnovali 1:09
76 AUGUSTIN Hannes KED – Stevens Radteam 0:00
77 MOVANG Benjamin Team Synch – Giant 1:14
78 PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team ,,
79 TESFATSION Natnael NTT Continental Cycling Team ,,
80 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R ,,
81 RUEGG Timon Swiss Racing Academy 0:00
82 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik ,,
83 BENOIST Antoine Alpecin-Fenix 1:35
84 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW ,,
85 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling 0:00
86 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 1:48
87 ZAMBELLI Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:00
88 GOLDSTEIN Edo Israel Cycling Academy 1:48
89 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski ,,
90 THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy ,,
91 BLOEM Joren Sensa – Kanjers voor Kanjers 2:04
92 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang 0:00
93 ABU-FARES Saned Israel Cycling Academy 2:52
94 NORDAL Mattias Team Synch – Giant ,,
95 DE BLOM Bastiaan Sensa – Kanjers voor Kanjers 3:00
96 ERIKSEN Frederik Nybo NTT Continental Cycling Team 3:09
97 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski ,,
98 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
99 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:13
100 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,,
101 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg 4:19
102 MUFF Frederik BHS – PL Beton Bornholm ,,
103 SCHMIEDEL Sebastian LKT Team Brandenburg ,,
104 RYAN Archie Jumbo-Visma Development Team 4:40
105 BOBBO Riccardo NTT Continental Cycling Team ,,
106 JOHANNINK Jelle Sensa – Kanjers voor Kanjers ,,
107 WEBER Philip LKT Team Brandenburg 5:38
108 GEBAUER Oskar KED – Stevens Radteam 9:28
109 BICHLMANN Daniel Bike Aid 9:55
110 SCHNAPKA Matthias Bike Aid 12:09
111 VOGEL Alex Swiss Racing Academy 12:45
112 GUDNITZ Joshua BHS – PL Beton Bornholm 12:56
113 HEZEMAN Rick Sensa – Kanjers voor Kanjers 13:07
114 BIEL Patryk Velo Schils Interbike Racing Team 13:27
115 PLAMBECK Philipp KED – Stevens Radteam ,,
116 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors ,,
117 FORD Martin Velo Schils Interbike Racing Team ,,
118 RUDYK Bartosz Wibatech Merx 7R ,,
119 PARMA Krzysztof Voster ATS Team ,,
120 CARTER Matthew Velo Schils Interbike Racing Team ,,
121 ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors ,,
122 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm ,,
123 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors ,,
124 HENNEBERG Magnus Team Synch – Giant 15:23
125 BRAUN Julian Team SKS Sauerland NRW ,,
DNF SCHILS Dominic Velo Schils Interbike Racing Team
DNF BRUSSENSKIY Gleb Vino – Astana Motors ,,
DNF DOMIN Krzysztof Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
DNF HOLLINS Jake Velo Schils Interbike Racing Team ,,
DNF BUDZINSKI Marcin Wibatech Merx 7R ,,
DNF HARRIS Joe Velo Schils Interbike Racing Team ,,
DNF BENZ-KUCH Max KED – Stevens Radteam ,,
DNF BREGNHØJ Mathias BHS – PL Beton Bornholm ,,
DNF MODOLO Sacha Alpecin-Fenix ,,
DNF RUDOLPH Poul KED – Stevens Radteam ,,
DNF FEDOROV Yevgeniy Vino – Astana Motors ,,
DNF KEUP Pierre-Pascal LKT Team Brandenburg ,,
DSQ CARSTENSEN Lucas Bike Aid ,,

Klasyfikacja generalna po drugim etapie: 

1 22 ▲21 BERNAS Paweł Mazowsze Serce Polski 1 3:14:41
2 32 ▲30 VAN DE PAAR Jarne Lotto – Soudal U23 0:01
3 7 ▲4 ASCHENBRENNER Michel P&S Metalltechnik 0:02
4 3 ▼1 RUEGG Timon Swiss Racing Academy ,,
5 6 ▲1 BANASZEK Adrian Mazowsze Serce Polski 0:03
6 13 ▲7 PATERSKI Maciej Wibatech Merx 7R ,,
7 41 ▲34 STOSZ Patryk Voster ATS Team ,,
8 8 OELKE Tim P&S Metalltechnik 0:04
9 10 ▲1 APERS Ruben Lotto – Soudal U23 ,,
10 27 ▲17 BANASZEK Alan Mazowsze Serce Polski ,,
11 12 ▲1 NOLDE Tobias P&S Metalltechnik ,,
12 14 ▲2 HALLER Patrick Leopard Pro Cycling 0:05
13 16 ▲3 ZAMBELLI Samuele Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
14 17 ▲3 LINDGREN Emil Leopard Pro Cycling ,,
15 19 ▲4 VAN DIJKE Tim Jumbo-Visma Development Team ,,
16 58 ▲42 BALLERSTEDT Maurice Jumbo-Visma Development Team ,,
17 23 ▲6 MEISEN Marcel Alpecin-Fenix 0:06
18 24 ▲6 BÁRTA Jan Elkov – Kasper ,,
19 25 ▲6 BANUSCH Richard LKT Team Brandenburg ,,
20 26 ▲6 JANISZEWSKI Sylwester Voster ATS Team ,,
21 30 ▲9 MANDRYSCH John P&S Metalltechnik 0:07
22 31 ▲9 SCHIR Théry Swiss Racing Academy ,,
23 34 ▲11 BERTONE Filippo Iseo Serrature – Rime – Carnovali ,,
24 35 ▲11 PERRY Ben Israel Cycling Academy ,,
25 37 ▲12 BEN MOSHE Yuval Israel Cycling Academy ,,
26 42 ▲16 MAAS Jan Leopard Pro Cycling 0:08
27 43 ▲16 VAN VEENENDAAL Hidde Jumbo-Visma Development Team ,,
28 44 ▲16 LINDNER Tom P&S Metalltechnik ,,
29 45 ▲16 KUREK Adrian Mazowsze Serce Polski ,,
30 48 ▲18 RAHBEK Mads BHS – PL Beton Bornholm ,,
31 50 ▲19 SWEENY Harry Lotto – Soudal U23 ,,
32 51 ▲19 LÜTOLF Yves Swiss Racing Academy ,,
33 52 ▲19 VANHOOF Ward Lotto – Soudal U23 ,,
34 54 ▲20 BALDINGER Lukas Team SKS Sauerland NRW ,,
35 55 ▲20 ÁVILA Edwin Israel Cycling Academy ,,
36 57 ▲21 MURIAS Jakub Voster ATS Team ,,
37 60 ▲23 HODAPP Johannes Team SKS Sauerland NRW 0:09
38 61 ▲23 DAVIDZON Lahav Israel Cycling Academy ,,
39 67 ▲28 HOLLER Nikodemus Bike Aid 0:10
40 87 ▲47 TOUDAL Emil BHS – PL Beton Bornholm ,,
41 69 ▲28 LEYSEN Senne Alpecin-Fenix ,,
42 72 ▲30 NIKITIN Matvey Vino – Astana Motors 0:11
43 74 ▲31 BERGSTROM FRISK Erik Bike Aid ,,
44 75 ▲31 DE ROOIJ Jesse Bike Aid ,,
45 79 ▲34 RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
46 80 ▲34 LINDQUIST Christian Ingemann Team Synch – Giant ,,
47 81 ▲34 STOCKMAN Michiel Team SKS Sauerland NRW 0:12
48 82 ▲34 OTRUBA Jakub Elkov – Kasper ,,
49 84 ▲35 MACIEJUK Filip Leopard Pro Cycling ,,
50 83 ▲33 GRABIS Mateusz Voster ATS Team ,,
51 88 ▲37 AUGUSTIN Hannes KED – Stevens Radteam ,,
52 89 ▲37 SZOSTKA Pawel Wibatech Merx 7R 0:13
53 95 ▲42 NEUMANN Dominik Elkov – Kasper ,,
54 99 ▲45 BROWN Connor NTT Continental Cycling Team ,,
55 104 ▲49 CIEŚLIK Paweł Voster ATS Team 0:14
56 105 ▲49 HOFER Andreas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
57 107 ▲50 ANDRESEN Andreas Lund Team Synch – Giant ,,
58 116 ▲58 STOCKMAN Abram Team SKS Sauerland NRW 0:16
59 121 ▲62 MARCHIORI Leonardo NTT Continental Cycling Team 0:17
60 137 ▲77 RUEGG Lukas Swiss Racing Academy 0:40
61 4 ▼57 VAN DIJKE Mick Jumbo-Visma Development Team ,,
62 15 ▼47 GADEMAN Sam Sensa – Kanjers voor Kanjers 0:41
63 2 ▼61 GAZE Samuel Alpecin-Fenix 0:43
64 38 ▼26 SISR František Elkov – Kasper 0:45
65 33 ▼32 HEIDERSCHEID Colin Leopard Pro Cycling 0:47
66 65 ▼1 ZAHÁLKA Matej Elkov – Kasper 0:48
67 70 ▲3 LODERER Timon Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
68 86 ▲18 GRIGNARD Sébastien Lotto – Soudal U23 0:49
69 78 ▲9 RAPP Jonas Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
70 85 ▲15 KAŇKOVSKÝ Alois Elkov – Kasper 0:50
71 62 ▼9 HATZ Christopher Team Hrinkow Advarics Cycleang ,,
72 92 ▲20 HÄHNEL Frederik KED – Stevens Radteam 0:51
73 68 ▼5 WERNER Franz LKT Team Brandenburg ,,
74 101 ▲27 TEN BOSKE Kars Sensa – Kanjers voor Kanjers 0:54
75 106 ▲31 BALLABIO Giacomo Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:55
76 63 ▼13 FURLAN Matteo Iseo Serrature – Rime – Carnovali 0:59
77 135 ▲58 ABREHA Negasi Haylu NTT Continental Cycling Team 1:03
78 1 ▼77 BOGUSLAWSKI Marceli Wibatech Merx 7R 1:15
79 76 ▼3 REKITA Szymon Leopard Pro Cycling 1:16
80 9 ▼71 PLUIMERS Rick Jumbo-Visma Development Team 1:18
81 117 ▲36 SØGAARD Kasper Viberg Team Synch – Giant 1:21
82 66 ▼16 TESFATSION Natnael NTT Continental Cycling Team 1:24
83 124 ▲41 MANTOVANI Sebastiano Iseo Serrature – Rime – Carnovali 1:28
84 118 ▲34 MOVANG Benjamin Team Synch – Giant 1:30
85 29 ▼56 MÜNSTERMANN Per Team SKS Sauerland NRW 1:41
86 93 ▲7 BENOIST Antoine Alpecin-Fenix 1:48
87 36 ▼51 THIÈRY Cyrille Swiss Racing Academy 1:55
88 49 ▼39 PAWLAK Tobiasz Mazowsze Serce Polski 1:56
89 56 ▼33 GOLDSTEIN Edo Israel Cycling Academy ,,
90 77 ▼13 BUDZINSKI Tomasz Wibatech Merx 7R 1:59
91 20 ▼71 BLOEM Joren Sensa – Kanjers voor Kanjers 2:10
92 138 ▲46 MARIT Arne Lotto – Soudal U23 2:46
93 110 ▲17 ABU-FARES Saned Israel Cycling Academy 3:07
94 127 ▲33 NORDAL Mattias Team Synch – Giant 3:12
95 96 ▲1 DE BLOM Bastiaan Sensa – Kanjers voor Kanjers 3:13
96 59 ▼37 BANASZEK Norbert Mazowsze Serce Polski 3:18
97 120 ▲23 KONCZER Michael Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:26
98 98 JÄGELER Robert P&S Metalltechnik ,,
99 115 ▲16 EICHINGER Daniel Team Hrinkow Advarics Cycleang 3:29
100 136 ▲36 ERIKSEN Frederik Nybo NTT Continental Cycling Team 3:38
101 39 ▼62 SCHMIEDEL Sebastian LKT Team Brandenburg 4:26
102 112 ▲10 MUFF Frederik BHS – PL Beton Bornholm 4:34
103 125 ▲22 TAEBLING Paul LKT Team Brandenburg 4:39
104 28 ▼76 JOHANNINK Jelle Sensa – Kanjers voor Kanjers 4:46
105 71 ▼34 BOBBO Riccardo NTT Continental Cycling Team 4:50
106 73 ▼33 RYAN Archie Jumbo-Visma Development Team 4:51
107 47 ▼60 WEBER Philip LKT Team Brandenburg 5:46
108 114 ▲6 GEBAUER Oskar KED – Stevens Radteam 9:43
109 108 ▼1 BICHLMANN Daniel Bike Aid 10:10
110 132 ▲22 SCHNAPKA Matthias Bike Aid 12:33
111 5 ▼106 VOGEL Alex Swiss Racing Academy 12:48
112 46 ▼66 GUDNITZ Joshua BHS – PL Beton Bornholm 13:04
113 91 ▼22 HEZEMAN Rick Sensa – Kanjers voor Kanjers 13:20
114 21 ▼93 JENSEN Frederik Irgens BHS – PL Beton Bornholm 13:33
115 53 ▼62 RUDYK Bartosz Wibatech Merx 7R 13:35
116 100 ▼16 SEMENOV Alexandr Vino – Astana Motors 13:40
117 103 ▼14 ASTAFYEV Stepan Vino – Astana Motors 13:41
118 109 ▼9 PRONSKIY Daniil Vino – Astana Motors 13:42
119 122 ▲3 BIEL Patryk Velo Schils Interbike Racing Team 13:45
120 128 ▲8 PARMA Krzysztof Voster ATS Team 13:48
121 129 ▲8 CARTER Matthew Velo Schils Interbike Racing Team 13:49
122 130 ▲8 PLAMBECK Philipp KED – Stevens Radteam ,,
123 134 ▲11 FORD Martin Velo Schils Interbike Racing Team 13:53
124 102 ▼22 HENNEBERG Magnus Team Synch – Giant 15:37
125 113 ▼12 BRAUN Julian Team SKS Sauerland NRW 15:38