fot. Jumbo-Visma

Primož Roglič (Jumbo-Visma) dał prztyczka w nos drużynie Ineos zwyciężając na drugim etapie wyścigu Dauphiné z metą na legendarnym podjeździe Col de Porte. Słoweniec został także nowym liderem wyścigu. 

Drugi etap tegorocznego wyścigu Critérium du Dauphiné prowadził z Vienne do Col de Porte – premię górską kategorii specjalnej. Łączny dystans to tylko 132,5 km, zatem można było spodziewać się wysokiego tempa od startu i bezpośredniego pojedynku pomiędzy drużynami Jumbo-Visma a Team Ineos. Finałowy podjazd jest jednym z najdłuższych w tym regionie, czyli w Rhône-Alpes – liczy 17,5 km, a średnie nachylenie wynosi 6,2%. Maksymalne nachylenie sięga 12%, ale należy pamiętać, że pod koniec podjazdu znajduje się wypłaszczenie, po którym następuje łatwiejsza część wspinaczki.

W ucieczkę dnia, który przez cały etap była trzymana przez peleton na krótkiej smyczy zabrało się ośmiu zawodników: lider klasyfikacji górskiej po pierwszym etapie Michael Schär (CCC Team), Kasper Asgreen (Deceuninck-Quick Step), Jasha Sutterlin (Team Sunweb), Jerome Cousin, Geoffrey Soupe (Team Total Direct Energie), Ben O’Connor (NTT Pro Cycling), Bruno Armirail (Groupama-FDJ), Fabien Doubey (Circus – Wanty Groupe Gobert).

Najwyższa przewaga uciekających kolarzy wynosiła nieco ponad trzy minuty. Poniżej trzech minut spadła, gdy kolarze wjechali w drugą połowę etapu, pomimo że po dwóch godzinach ścigania uciekinierzy uzyskali średnią prędkość wynoszącą 41,2 km/h. 50 km przed metą peleton tracił do uciekających kolarzy nieco ponad dwie minuty.

Tuż przed podjazdem pierwszej kategorii Côte Maillet (6.2km; 8%) zrobił się w peletonie spory ruch, ponieważ drużyny wiedząc o trudnym technicznie zjeździe chciały zapewnić sobie jak najlepsze pozycje w peletonie. Na podjeździe tempo na czele wyścigu nadawał lider wyścigu Wout Van Aert, co oznaczało, że nie miał intencji bronić maiilot jaune.

Premię górską Côte Maillet wygrał Schär, dzięki czemu zapewnił sobie utrzymanie prowadzenia w klasyfikacji górskiej. 2,5 km przed szczytem Szwajcar wraz z Armirailem odjechali nieco od swoich kolegów z ucieczki, ale na kresce oznaczającej KOM nie było walki – kolarz CCC spokojnie zrealizował swój cel na ten etap.

I tak po wspomnianym odjeździe Schära i Armiraila tylko ta dwójka utrzymała się na czele wyścigu.

24 km przed metą w peletonie wydarzyła się kraksa, w której najmocniej ucierpieli Daniel Martin (Israel Start-Up Nation) oraz Luis Leon Sanchez (Astana), którzy nie zdołali wrócić na rowery. Na asfalcie leżał też mistrz Kolumbii Sergio Higuita (EF Pro Cycling), ale kontynuował ściganie.

Zaraz na początku podjazdu pod Col de Porte, od Armiraila odpadł Schär, który 15 km przed metą miał już tylko pół minuty przewagi nad peletonem. Francuza goniła drużyna Ineos, która wyszła na czoło peletonu podczas finałowej wspinaczki. Ostatecznie kolarz drużyny Groupama-FDJ został doścignięty przez peleton.

W tym samym momencie z peletonu kontratakował Victor de la Parte z CCC Team, ale Hiszpan nie miał szans wobec dobrze naoliwionej i pracującej machiny podopiecznych Dave’a Brailsforda. De la Parte dopadł jego rodak Jonathan Castroviejo, kolejny do pracy po Dylanie Van Baarle.

Drużyna Ineos kontynuowała doskonale wszystkim znaną selekcję od tyłu, wykańczając między innymi Juliana Alaphilippe’a, Jacka Haiga, Fausto Masnadę, Tanela Kangerta, Adama Yatesa czy mistrza Francji Warrena Barguila, Alejandro Valverde i… Chrisa Froome’a. Niezła rzeź. Bardzo krótką zmianę dał Geraint Thomas i 2 km przed metą niewielu ocalałych liderów zostało samych, poza Primozem Roglicem, który wciąż miał Seppa Kussa.

I to właśnie Słoweniec skorzystał najpierw ze świetnej pracy drużyny Ineos, a następnie z wyprowadzenia do ataku po zwycięstwo Seppa Kussa. W ten sposób Roglič notuje kolejne prestiżowe zwycięstwo w swojej karierze, ustawiając się w roli dużego faworyta do zwycięstwa nie tylko w Dauphiné, ale także w Tour de France.

Wyniki drugiego etapu:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 3:39:40
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:08
3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe
4 Guillaume Martin (Fra) Cofidis
5 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:00:10
6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
7 Daniel Martinez (Col) EF Pro Cycling
8 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
9 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
10 Egan Bernal (Col) Team Ineos
11 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:00:40
12 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:00:59
13 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale
14 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma
15 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:01
16 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:09
17 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team 0:01:32
18 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling
19 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 0:01:35
20 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:01:37
21 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
22 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
23 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
24 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling
25 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:01:55
26 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:02:09
27 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
28 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:02:16
29 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:02:27
30 Victor de la Parte (Spa) CCC Team
31 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos 0:02:53
32 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos
33 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
34 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 0:04:04
35 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling
36 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:04:41
37 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren
38 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo
39 David De la Cruz (Spa) UAE Team Emirates 0:04:44
40 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates
41 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
42 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:05:43
43 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:07:11
44 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
45 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
46 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
47 Jan Bakelants (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:08:25
48 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates 0:08:32
49 Chris Froome (GBr) Team Ineos
50 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos
51 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
52 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team
53 William Barta (USA) CCC Team
54 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:09:40
55 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic 0:10:01
56 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale 0:10:36
57 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale
58 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie
59 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie
60 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:11:34
61 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling
62 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
63 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain McLaren
64 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep
65 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ
66 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:12:29
67 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling 0:13:18
68 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels-Vital Concept 0:13:29
69 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
70 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic
71 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic
72 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
73 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 0:15:09
74 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale
75 Mark Donovan (GBr) Team Sunweb
76 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:16:16
77 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:16:59
78 Marc Soler (Spa) Movistar Team
79 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team
80 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
81 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
82 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team
83 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott
84 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert
85 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma
86 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb
87 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
88 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
89 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
90 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo
91 Michael Schär (Swi) CCC Team
92 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale 0:19:41
93 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team
94 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling
95 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:21:20
96 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:21:42
97 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
98 Victor Lafay (Fra) Cofidis
99 Jeremy Bellicaud (Fra) Circus-Wanty Gobert
100 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie
101 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation
102 José Rojas (Spa) Movistar Team
103 Fabien Doubey (Fra) Circus-Wanty Gobert
104 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling
105 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation
106 Thomas Degand (Bel) Circus-Wanty Gobert
107 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep
108 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep
109 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
110 Anthony Perez (Fra) Cofidis
111 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
112 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
113 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling
114 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren
115 Sergio Higuita (Col) EF Pro Cycling
116 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
117 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:24:11
118 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 0:24:14
119 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:24:27
120 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:24:31
121 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 0:24:38
122 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling
123 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:24:41
124 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling
125 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
126 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic
127 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:24:43
128 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:24:46
129 Alexander Evans (Aus) Circus-Wanty Gobert 0:24:47
130 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
131 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
132 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 0:24:49
133 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:24:52
134 Dylan Teuns (Bel) Bahrain McLaren
135 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:24:54
136 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren
137 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:24:58
138 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
139 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 0:25:01
140 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe
141 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation
142 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep
143 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis 0:25:05
144 Tom-Jelte Slagter (Ned) B&B Hotels-Vital Concept
145 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:25:28
146 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 0:28:34
147 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:29:18
148 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 0:29:31
149 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:29:33
150 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:29:46
151 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:29:52
152 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 0:29:54
153 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 0:30:24
154 Arnaud Courteille (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:30:28
155 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:33:45
DNS Mauri Vansevenant (Bel) Deceuninck-Quickstep

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Primoz Roglic (Slo) Team Jumbo-Visma 9:07:12
2 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 0:00:12
3 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 0:00:14
4 Egan Bernal (Col) Team Ineos 0:00:16
5 Guillaume Martin (Fra) Cofidis 0:00:18
6 Nairo Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:00:20
7 Richie Porte (Aus) Trek-Segafredo
8 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
9 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team
10 Daniel Martinez (Col) EF Pro Cycling
11 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ 0:01:09
12 Romain Bardet (Fra) AG2R la Mondiale
13 Tom Dumoulin (Ned) Team Jumbo-Visma
14 Tadej Pogacar (Slo) UAE Team Emirates 0:01:11
15 Steven Kruijswijk (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:19
16 Domenico Pozzovivo (Ita) NTT Pro Cycling 0:01:42
17 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
18 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 0:01:47
19 Pierre Rolland (Fra) B&B Hotels-Vital Concept
20 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
21 Rigoberto Uran (Col) EF Pro Cycling
22 Warren Barguil (Fra) Team Arkea-Samsic 0:02:05
23 Kenny Elissonde (Fra) Trek-Segafredo 0:02:19
24 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
25 Harm Vanhoucke (Bel) Lotto Soudal 0:02:26
26 Nicolas Roche (Irl) Team Sunweb 0:02:37
27 Marc Hirschi (Swi) Team Sunweb 0:02:42
28 Geraint Thomas (GBr) Team Ineos 0:03:03
29 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
30 Pavel Sivakov (Rus) Team Ineos
31 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma 0:03:05
32 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren 0:04:14
33 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe 0:04:34
34 Julian Alaphilippe (Fra) Deceuninck-Quickstep 0:04:51
35 Davide Formolo (Ita) UAE Team Emirates 0:04:54
36 David De la Cruz (Spa) UAE Team Emirates
37 Fausto Masnada (Ita) CCC Team
38 Victor de la Parte (Spa) CCC Team 0:05:50
39 Tanel Kangert (Est) EF Pro Cycling 0:06:29
40 Niklas Eg (Den) Trek-Segafredo 0:06:58
41 Tiesj Benoot (Bel) Team Sunweb 0:07:21
42 Gorka Izagirre Insausti (Spa) Astana Pro Team
43 Nicolas Edet (Fra) Cofidis 0:08:08
44 Carl Fredrik Hagen (Nor) Lotto Soudal
45 Jan Bakelants (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:08:35
46 Alexey Lutsenko (Kaz) Astana Pro Team 0:08:42
47 Michal Kwiatkowski (Pol) Team Ineos
48 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
49 Mads Würtz Schmidt (Den) Israel Start-Up Nation 0:09:50
50 Romain Sicard (Fra) Total Direct Energie 0:10:46
51 Aurélien Paret Peintre (Fra) AG2R la Mondiale
52 Diego Rosa (Ita) Team Arkea-Samsic 0:11:08
53 Mikael Cherel (Fra) AG2R la Mondiale 0:11:33
54 Bob Jungels (Lux) Deceuninck-Quickstep 0:11:44
55 Rafael Valls Ferri (Spa) Bahrain McLaren
56 Rein Taaramäe (Est) Total Direct Energie 0:11:49
57 Sebastian Schönberger (Aut) B&B Hotels-Vital Concept 0:13:39
58 Stefan Küng (Swi) Groupama-FDJ 0:13:59
59 Chris Froome (GBr) Team Ineos 0:14:05
60 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Ineos
61 Winner Anacona (Col) Team Arkea-Samsic 0:14:44
62 Pierre Latour (Fra) AG2R la Mondiale 0:15:19
63 Maxime Bouet (Fra) Team Arkea-Samsic 0:16:22
64 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 0:16:24
65 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren 0:16:42
66 Wout van Aert (Bel) Team Jumbo-Visma 0:16:59
67 Stéphane Rossetto (Fra) Cofidis 0:17:13
68 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 0:19:00
69 Brent Bookwalter (USA) Mitchelton-Scott 0:19:24
70 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
71 Tony Gallopin (Fra) AG2R la Mondiale 0:19:51
72 Xandro Meurisse (Bel) Circus-Wanty Gobert 0:20:19
73 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling 0:20:51
74 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:21:20
75 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 0:21:46
76 Sergio Higuita (Col) EF Pro Cycling 0:21:52
77 Krists Neilands (Lat) Israel Start-Up Nation
78 Robert Gesink (Ned) Team Jumbo-Visma 0:21:58
79 Fabien Doubey (Fra) Circus-Wanty Gobert 0:24:07
80 Thomas Degand (Bel) Circus-Wanty Gobert
81 Hugh Carthy (GBr) EF Pro Cycling 0:24:24
82 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:24:32
83 Cyril Gautier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:25:30
84 Hugo Hofstetter (Fra) Israel Start-Up Nation 0:25:37
85 Daniel Martin (Irl) Israel Start-Up Nation 0:25:38
86 Dayer Quintana (Col) Team Arkea-Samsic 0:25:56
87 William Barta (USA) CCC Team 0:26:04
88 Lukasz Wisniowski (Pol) CCC Team 0:26:14
89 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 0:26:17
90 Bruno Armirail (Fra) Groupama-FDJ 0:26:39
91 Tejay Van Garderen (USA) EF Pro Cycling 0:26:41
92 Mark Donovan (GBr) Team Sunweb 0:27:10
93 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 0:27:12
94 Roman Kreuziger (Cze) NTT Pro Cycling 0:27:33
95 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:27:37
96 Michael Valgren (Den) NTT Pro Cycling 0:27:38
97 Dylan Van Baarle (Ned) Team Ineos 0:27:41
98 Edvald Boasson Hagen (Nor) NTT Pro Cycling
99 Pavel Kochetkov (Rus) CCC Team 0:29:00
100 Michel Ries (Lux) Trek-Segafredo 0:29:08
101 Jens Keukeleire (Bel) EF Pro Cycling 0:29:15
102 Anthony Perez (Fra) Cofidis 0:29:18
103 Luis León Sanchez (Spa) Astana Pro Team 0:30:02
104 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R la Mondiale 0:30:34
105 Geoffrey Soupe (Fra) Total Direct Energie 0:30:47
106 José Rojas (Spa) Movistar Team 0:30:57
107 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 0:31:00
108 Michael Gogl (Aut) NTT Pro Cycling 0:31:46
109 Pieter Weening (Ned) Trek-Segafredo 0:32:06
110 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 0:32:11
111 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 0:32:14
112 Michael Schär (Swi) CCC Team 0:32:19
113 Nans Peters (Fra) AG2R la Mondiale 0:32:41
114 Kasper Asgreen (Den) Deceuninck-Quickstep 0:33:32
115 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 0:33:33
116 Victor Lafay (Fra) Cofidis 0:33:43
117 Fabien Grellier (Fra) Total Direct Energie
118 Rémi Cavagna (Fra) Deceuninck-Quickstep
119 Carlos Verona (Spa) Movistar Team
120 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 0:33:47
121 Matej Mohoric (Slo) Bahrain McLaren
122 Quentin Pacher (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:34:31
123 Merhawi Kudus (Eri) Astana Pro Team 0:34:48
124 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 0:35:04
125 Jasha Sütterlin (Ger) Team Sunweb 0:35:14
126 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
127 Jeremy Bellicaud (Fra) Circus-Wanty Gobert 0:36:44
128 Sven Erik Bystrøm (Nor) UAE Team Emirates 0:36:53
129 Dylan Teuns (Bel) Bahrain McLaren
130 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain McLaren 0:36:55
131 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling 0:36:59
132 Mathieu Burgaudeau (Fra) Total Direct Energie 0:37:02
133 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 0:39:43
134 Guy Niv (Isr) Israel Start-Up Nation 0:39:53
135 Maxime Chevalier (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:39:54
136 Alexander Evans (Aus) Circus-Wanty Gobert 0:39:59
137 Nicholas Schultz (Aus) Mitchelton-Scott 0:40:01
138 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal 0:40:05
139 James Knox (GBr) Deceuninck-Quickstep 0:40:13
140 Clément Russo (Fra) Team Arkea-Samsic 0:42:15
141 André Greipel (Ger) Israel Start-Up Nation 0:42:33
142 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 0:42:35
143 Luis Angel Mate (Spa) Cofidis 0:42:37
144 Tim Declercq (Bel) Deceuninck-Quickstep 0:42:39
145 Andreas Schillinger (Ger) Bora-Hansgrohe 0:43:16
146 Pierre Luc Perichon (Fra) Cofidis 0:43:54
147 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ 0:44:18
148 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:44:25
149 Omar Fraile Matarranz (Spa) Astana Pro Team 0:44:38
150 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:44:45
151 Nils Politt (Ger) Israel Start-Up Nation 0:47:26
152 Tom-Jelte Slagter (Ned) B&B Hotels-Vital Concept 0:47:53
153 Søren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 0:48:01
154 Arnaud Courteille (Fra) B&B Hotels-Vital Concept 0:48:09
155 Tony Martin (Ger) Team Jumbo-Visma 0:51:26