Fot. Szymon Gruchalski / Lang Team

Popularny “Maniek” w najbliższą sobotę pojedzie w drugim monumencie obecnego sezonu, czyli Il Lombardia. We Włoszech Marczyński będzie bardzo ważnym pomocnikiem dla lidera swojego zespołu Lotto Soudal Tima Wellensa.

29-letni Wellens ma za sobą średnio udany występ w Tour de Pologne, w którym zajął dwunastą lokatę w klasyfikacji generalnej. Belg w “Wyścigu Spadających Liści” był czwarty w 2014 roku i piąty cztery lata później. Z pewnością będzie on chciał po raz pierwszy w swojej karierze znaleźć się na podium wyścigu zaliczanego do kolarskich monumentów.

Tomasz Marczyński będzie dla belgijskiego lidera dużym wsparciem. Miejmy nadzieję, że po kraksie na czwartym etapie Tour de Pologne “Maniek” doszedł do siebie i będzie prezentować wysoką formę na lombardzkich szosach.

W drużynie Lotto Soudal znajdzie się, również dobrze nam znany 39-letni Adam Hansen. Australijczyk jest rekordzistą w liczbie ukończonych Grand Tourów z rzędu. Seria Hansena rozpoczęła się od Giro d’Italia w 2012 roku i potrwała, również do włoskiego Grand Touru w 2018 roku. Skład na Il Lombardia uzupełnią Belgowie: Nikolas Maes, Tosh Van der Sande, Steff Cras i Kobe Goossens.

Skład Lotto Soudal na Il Lombardia 2020:

Tim Wellens, Nikolas Maes, Tosh Van der Sande, Steff Cras, Kobe Goossens (wszyscy Belgia), Tomasz Marczyński (Polska) oraz Adam Hansen (Australia).

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments