fot. Bikeshow.cc

Popularny “Maniek” zaprasza już na trzecią edycję swojego wyścigu. Impreza organizowana przez kolarza Lotto Soudal po raz kolejny odbędzie się w Niepołomicach na dobrze znanych trasach miłośnikom kolarstwa.

Jak zapewniają organizatorzy trasa wyścigu będzie wyjątkowym kolarskim doznaniem. W całości ma ona przebiegać po drogach wyłączonych z ruchu. Start Wyścigu będzie mieć miejsce tuż przy Zamku Królewskim w Niepołomicach. Zawodniczki i zawodnicy będą poruszać się Drogą Królewską w stronę Puszczy Niepołomickiej. Tam zaplanowana jest 25 kilometrowa runda po malowniczych szosach. Fragment trasy wyścigu będzie przypominać toskańskie szutry znane kolarskim kibicom z relacji z wyścigu Strade Bianche. Uczestnicy jadący na długim dystansie pokonają 4 pętle po 25 kilometrów, a biorący udział w wyścigu na trasie krótkiej – jedną rundę. Podczas rywalizacji na długim dystansie uczestnicy będą mogli także sprawdzić się na dwóch segmentach specjalnych. Są one częścią trasy, jednak z osobnym pomiarem czasu.

Rozpoczęcie wyścigu odbędzie się punktualnie o godzinie 11:11, 27 września bieżącego roku. Ściganie na krótkim dystansie będzie wynosić 37 kilometrów, a na długim 112 kilometrów. Zapraszamy do obserwowania dalszych komunikatów dotyczących wyścigu na Facebooku oraz na Instagramie.

Więcej informacji dostępnych jest na oficjalnej stronie wyścigu.

Zapisy dostępne są pod tym linkiem.

Serwis naszosie.pl jest oficjalnym patronem medialnym tego wydarzenia

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments