fot. Deceuninck Quick-Step

W wywiadzie dla belgijskiej Sporzy Yvan Vanmol, czyli lekarz Deceuninck Quick-Step przekazał pozytywne informacje na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena po straszliwej kraksie na pierwszym etapie Tour de Pologne.

Belg jest pod wrażeniem szybkiej rekonwalescencji Holendra, ale nie jest w stanie powiedzieć, kiedy będzie w stanie powrócić do ścigania w peletonie.

Muszę powiedzieć, że jego stan jest bardzo dobry, zwłaszcza biorąc pod uwagę powagę wypadku, który miał. Żaden z ważnych narządów nie został uszkodzony, więc mamy oczywiście nadzieję na lepsze. Fabio jest, również w pełni przytomny. Nie może jeszcze mówić, ale komunikuje się za pomocą wiadomości tekstowych na telefonie. Zakładamy, że powróci do kolarstwa, ale nie jestem w stanie powiedzieć, w jakim to będzie terminie

– przyznał Vanmol.

Lekarz Deceuninck Quick-Step przewiduje, że pod koniec obecnego tygodnia Fabio Jakobsen opuści szpital imienia św. Barbary w Sosnowcu i powróci do swojego kraju

Myślę, że Fabio będzie gotowy do przetransportowania do Niderlandów pod koniec tygodnia

– dodał Belg.

Miejmy nadzieję, że rekonwalescencja Fabio Jakobsena będzie przebiegać szybko i wkrótce powróci on do ścigania w światowym peletonie.