fot. CCC Team

CCC Team wyruszy na linię startu pierwszego etapu Critérium du Dauphiné już jutro (12 sierpnia) z zespołem, który jest gotowy do walki w pięciodniowym wyścigu etapowym, na którym każdego dnia finisz etapu odbywa się na podjeździe.

Dyrektor sportowy Fabio Baldato powiedział, że priorytetem CCC Team podczas wyścigu we Francji będzie agresywna jazda.

Nie mamy tak zwanego lidera zespołu w wyścigu Critérium du Dauphiné, ale zamiast tego mamy grupę dobrych zawodników, którzy mogą spróbować zrobić coś na pięciu etapach. Oczywiście widzieliśmy, że Jan Hirt prezentował się dobrze i był w dobrej formie na Tour de l’Ain i chociaż niestety miał wypadek na ostatnim etapie i tak zakończył go wraz z faworytami klasyfikacji generalnej. Jeśli w pełni wyzdrowiał, a mamy nadzieję, że tak będzie to myślę, że może spróbować osiągnąć dobry wynik, ale naszym głównym celem będzie agresywna jazda i próba wygrania etapu. Podczas gdy pierwsze dwa etapy kończą się podjazdami, nie są one tak długie, więc na papierze uważam, że są one bardziej pagórkowate niż górskie i to może uczynić je bardziej otwartymi. Ogólnie będzie to interesujący tydzień i mamy zgrany zespół, w którym każdy może szukać okazji do zrobienia czegoś i postarać się osiągnąć dobry rezultat

– wyjaśnił Baldato.

Pomimo upadku na ostatnim etapie Tour de l’Ain, Jan Hirt ma nadzieję, że uda mu się wykorzystać dobrą formę na podjazdach, którą pokazał podczas trzydniowego wyścigu.

W tej chwili, po mojej kraksie na ostatnim etapie Tour de l’Ain, nie jestem w 100% pewien, czego mogę się spodziewać po sobie w Critérium du Dauphiné i nie chcę stawiać sobie żadnych konkretnych celów. Wciąż trochę odczuwam skutki kraksy, ale mam nadzieję, że do środy dojdę do siebie. Byłem zadowolony z tego, co zrobiłem na Tour de l’Ain, więc po raz kolejny chcę pojechać dobry wyścig, a każdego dnia etapy kończą się na finiszu na podjeździe, więc jest wiele możliwości dla “górali”

– powiedział Hirt.

Skład na Critérium du Dauphiné (12 – 16 sierpnia):

William Barta (USA), Victor de la Parte (Hiszpania), Jan Hirt (Czechy), Pavel Kochetkov (Rosja), Fausto Masnada (Włochy), Michael Schär (Szwajcaria), Łukasz Wiśniowski (Polska).

Dyrektor Sportowy Fabio Baldato (Włochy)