Marcin Budziński jeżdżący na co dzień w barwach Wibatech-Merx 7R Wrocław wygrał 22. edycję Memoriału Henryka Łasaka.

Rozgrywany w Beskidzie Wyspowym klasyk niestety cieszył się nieco mniejszym zainteresowaniem niż ma to miejsce zwykle z powodu bardzo “kolarskiej” soboty obfitującej w wiele wyścigów. Kolarze dziś mieli do pokonania 149 kilometrów ciekawej trasy. Po 80 kilometrach ścigania na czele jechała sześcioosobowa ucieczka. W niej jechali między innymi zawodnicy CCC Development Team: Szymon Tracz oraz Piotr Pękala.

Uciekinierzy powiększali swoją przewagę nad peletonem, a liczba harcowników w ucieczce zmniejszyła się z sześciu zawodników do jedynie czterech kolarzy. Do finałowej kreski pozostawało niecałe 30 kilometrów, a grupa zasadnicza traciła już około 8 minut.

Pierwszy na linii mety w Limanowej zameldował się 22-letni Marcin Budziński (Wibatech Merx 7R). Kolarz wrocławskiej drużyny pokonał dwójkę kolarzy z CCC Development Team. Drugie miejsce zajął Piotr Pękala, a trzeci był Szymon Tracz.