Foto: Groupama - FDJ

Zawodnik ekipy Groupama-FDJ Marc Sarreau oraz kolarz Movistar Team Eduard Prades z powodu kontuzji odniesionych na mecie pierwszego etapu Tour de Pologne nie pojadą już w wyścigu.

27-letni francuski sprinter odniósł kontuzję barku, w którym niestety zerwał kilka więzadeł. Jak podał zespół Marca Sarreau za pośrednictwem mediów społecznościowych Francuz zostanie poddany dalszym badaniom i oczywiście nie stanie na starcie drugiego etapu z Opola do Zabrza.

Podobnie 32-letni Katalończyk, również nie pojedzie dalej w tegorocznej edycji Tour de Pologne. W feralnej kraksie doznał poważnych obrażeń. Złamał on, jak podaje ekipa niewielki, ukośny odcinek kręgosłupa szyjnego C6. Eduard Prades ma dziś wyjść ze szpitala i polecieć do siedziby Movistaru, gdzie ma przejść kolejne badania.

Poprzedni artykułNadzieja – zapowiedź 2. etapu Tour de Pologne 2020
Następny artykułDzień, w którym wszystko poszło nie tak
Kolarstwem interesuje się od ponad 6 lat. Obecny student Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Amatorsko jeździ na rowerze szosowym. Od 2014 roku nie wyobraża sobie wakacji spędzonych gdzieś indziej niż przy trasie Tour de Pologne.
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments