Gorka Izagirre (Astana Pro Team) wygrał na solo pierwszą edycję Gran Trittico Lombardo. Na czwartym miejscu finiszował Michał Kwiatkowski (Team Ineos).
Wyścig Gran Trittico Lombardo to tak naprawdę połączenie trzech włoskich klasyków: Tre Valli Varesine, Coppa Agostoni oraz Coppa Bernocchi. Kolarze mieli do przejechania prawie 200 kilometrów z Legnano do Varese. Druga część wyścigu była pagórkowata i wymagająca.
Na liście startowej mieliśmy CCC Team, ale niestety bez Polaków. Natomiast polskie kolarstwo reprezentowali Michał Kwiatkowski (Team Ineos) i Artur Sowiński (Sangemini Trevigiani Mg.k Vis).
W ucieczkę zabrali się: Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix), Anton Kuzmin (Gazprom Rusvelo), Raffaele Radice (Sangemini-Trevigiani Mg.Kvis), Quinten Hermans (Circus-Wanty Gobert) oraz Davide Baldaccini (Colpack Ballan).
W ulewnym deszczu ucieczka wjechała na rundy w Varese z przewagą prawie sześciu minut. Na kolejnych okrążeniach dystans malał, ale także duża grupa na podjazdach zaczęła topnieć.
23 kilometry przed metą harcownicy mieli już tylko niespełna minutę zapasu, ale zostali doścignięci tuż przed ostatnią rundą. W pierwszej grupie jechał wtedy między innymi Michał Kwiatkowski.
Z czołówki na atak zdecydował się Gorka Izagirre (Astana Pro Team). Hiszpan powiększał przewagę i mimo prób grupy nie dał się doścignąć do samej mety!
Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Alex Aranburu. Podium uzupełnił mistrz olimpijski Greg van Avermaet (CCC Team). Czwarty finiszował Michał Kwiatkowski (Team Ineos).
Wyniki:
Pozycja | Kolarz | Ekipa | Czas |
1 | IZAGIRRE Gorka | Astana Pro Team | 04:41:02 |
2 | ARANBURU Alex | Astana Pro Team | 00:27 |
3 | VAN AVERMAET Greg | CCC Team | ,, |
4 | KWIATKOWSKI Michał | Team INEOS | ,, |
5 | NIBALI Vincenzo | Trek – Segafredo | ,, |
6 | POLANC Jan | UAE-Team Emirates | ,, |
7 | BAGIOLI Nicola | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
8 | VERVAEKE Louis | Alpecin-Fenix | 00:28 |
9 | DE MARCHI Alessandro | CCC Team | 00:30 |
10 | NARVÁEZ Jhonatan | Team INEOS | 01:01 |
11 | VERMEERSCH Gianni | Alpecin-Fenix | 01:16 |
12 | FIORELLI Filippo | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
13 | PELLAUD Simon | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
14 | CICCONE Giulio | Trek – Segafredo | ,, |
15 | COVI Alessandro | UAE-Team Emirates | ,, |
16 | SMITH Dion | Mitchelton-Scott | ,, |
17 | BAKELANTS Jan | Circus – Wanty Gobert | ,, |
18 | MOSCON Gianni | Team INEOS | ,, |
19 | RIESEBEEK Oscar | Alpecin-Fenix | ,, |
20 | ROTA Lorenzo | Vini Zabù – KTM | ,, |
21 | JORGENSON Matteo | Movistar Team | ,, |
22 | BRAMBILLA Gianluca | Trek – Segafredo | ,, |
23 | TIZZA Marco | Amore & Vita – Prodir | ,, |
24 | LEYSEN Senne | Alpecin-Fenix | ,, |
25 | GAVAZZI Francesco | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
26 | FORTUNATO Lorenzo | Vini Zabù – KTM | ,, |
27 | DE TIER Floris | Alpecin-Fenix | ,, |
28 | COLLEONI Kevin | Italy | ,, |
29 | BENEDETTI Gabriele | Italy | 01:32 |
30 | STANNARD Robert | Mitchelton-Scott | ,, |
31 | VELASCO Simone | Gazprom – RusVelo | 01:40 |
32 | BOUHANNI Nacer | Team Arkéa Samsic | 01:54 |
33 | SCHÄR Michael | CCC Team | ,, |
34 | HERMANS Quinten | Circus – Wanty Gobert | 02:02 |
35 | CANOLA Marco | Gazprom – RusVelo | 02:46 |
36 | RIVI Samuele | Italy | 02:50 |
37 | DI SANTE Antonio | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
38 | BAIS Mattia | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
39 | MARENGO Umberto | Vini Zabù – KTM | ,, |
40 | PUCCIO Salvatore | Team INEOS | ,, |
41 | ALBANESE Vincenzo | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
42 | RIABUSHENKO Alexandr | UAE-Team Emirates | ,, |
43 | MARCATO Marco | UAE-Team Emirates | ,, |
44 | BOARO Manuele | Astana Pro Team | ,, |
45 | JACOBS Johan | Movistar Team | ,, |
46 | LUTSENKO Alexey | Astana Pro Team | ,, |
47 | PICHON Laurent | Team Arkéa Samsic | ,, |
48 | VISCONTI Giovanni | Vini Zabù – KTM | 03:32 |
49 | TESFATSION Natnael | NTT Continental Cycling Team | ,, |
50 | MEYER Cameron | Mitchelton-Scott | 04:45 |
51 | MARCELLUSI Martin | Italy | 04:59 |
52 | SAVINI Daniel | Bardiani-CSF-Faizanè | 06:09 |
DNF | NIBALI Antonio | Trek – Segafredo | – |
DNF | WEENING Pieter | Trek – Segafredo | ,, |
DNF | BOGDANOVICS Maris | Amore & Vita – Prodir | ,, |
DNF | KONYCHEV Alexander | Mitchelton-Scott | ,, |
DNF | BOEV Igor | Gazprom – RusVelo | ,, |
DNF | PEÑA JIMENEZ Jesus David | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | BROWN Connor | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | TIBERI Antonio | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | SEPÚLVEDA Eduardo | Movistar Team | ,, |
DNF | DI FELICE Francesco | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | PICCOLO Andrea | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | DE BONDT Dries | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | FOMINYKH Daniil | Astana Pro Team | ,, |
DNF | BOUDAT Thomas | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | FRAPPORTI Marco | Vini Zabù – KTM | ,, |
DNF | VAN KESSEL Corné | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | ATAPUMA Darwin | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | MULUBRHAN Henok | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | IACCHI Alessandro | Vini Zabù – KTM | ,, |
DNF | GUASCO Mattia | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | CARRETERO Héctor | Movistar Team | ,, |
DNF | GRMAY Tsgabu | Mitchelton-Scott | ,, |
DNF | COVILI Luca | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
DNF | LUKŠEVICS Viesturs | Amore & Vita – Prodir | ,, |
DNF | KOCH Jonas | CCC Team | ,, |
DNF | CIMA Imerio | Gazprom – RusVelo | ,, |
DNF | PEÑA Wilson Estiben | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | NENCINI Tommaso | Italy | ,, |
DNF | CAIATI Aldo | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | BOHLI Tom | UAE-Team Emirates | ,, |
DNF | PARISINI Nicolò | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | RASTELLI Luca | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | MODOLO Sacha | Alpecin-Fenix | ,, |
DNF | MARTINELLI Davide | Astana Pro Team | ,, |
DNF | CONCI Nicola | Trek – Segafredo | ,, |
DNF | PESENTI Thomas | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | MEURISSE Xandro | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | CAMARGO Diego Andres | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | RIVERA Brandon Smith | Team INEOS | ,, |
DNF | ALEOTTI Giovanni | Italy | ,, |
DNF | RUBINO Samuele | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | KOCHETKOV Pavel | CCC Team | ,, |
DNF | FILOSI Iuri | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
DNF | MEUCCI Andrea | Amore & Vita – Prodir | ,, |
DNF | MARECZKO Jakub | CCC Team | ,, |
DNF | KURIANOV Stepan | Gazprom – RusVelo | ,, |
DNF | SOTO Nelson Andrés | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | BARONCINI Filippo | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | RADICE Raffaele | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | CONTI Valerio | UAE-Team Emirates | ,, |
DNF | MCLAY Daniel | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | ZOCCARATO Samuele | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | CHIRICO Luca | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
DNF | BEWLEY Sam | Mitchelton-Scott | ,, |
DNF | DE PLUS Jasper | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | ŠTOČEK Matúš | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | VANSPEYBROUCK Pieter | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | CASALLAS RINCON Yeisson Ferney | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | CATALDO Dario | Movistar Team | ,, |
DNF | LEONE Davide | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | JARRIER Benoît | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | NORSGAARD Mathias | Movistar Team | ,, |
DNF | MAZZUCCO Fabio | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
DNF | ZULLO Antonio | Amore & Vita – Prodir | ,, |
DNF | VENTOSO Francisco José | CCC Team | ,, |
DNF | KUZMIN Anton | Gazprom – RusVelo | ,, |
DNF | BALDACCINI Davide | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | LE ROUX Romain | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | SALVIETTI Niccolò | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | RAVASI Edward | UAE-Team Emirates | ,, |
DNF | FREDDI Matteo | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | CHRISTENSEN Drew | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | GABBURO Davide | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |
DNF | BOOKWALTER Brent | Mitchelton-Scott | ,, |
DNF | DELAPLACE Anthony | Team Arkéa Samsic | ,, |
DNF | MARCHESINI Riccardo | Amore & Vita – Prodir | ,, |
DNF | MOSCA Jacopo | Trek – Segafredo | ,, |
DNF | VLIEGEN Loïc | Circus – Wanty Gobert | ,, |
DNF | MENDOZA Omar Alberto | Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas | ,, |
DNF | CONCA Filippo | Italy | ,, |
DNF | BASSO Leonardo | Team INEOS | ,, |
DNF | RUBIO Einer Augusto | Movistar Team | ,, |
DNF | GAZZOLI Michele | Team Colpack Ballan | ,, |
DNF | TONELLI Alessandro | Bardiani-CSF-Faizanè | ,, |
DNF | CIUCCARELLI Riccardo | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | FELLINE Fabio | Astana Pro Team | ,, |
DNF | SHALUNOV Evgeny | Gazprom – RusVelo | ,, |
DNF | ORLANDI Massimo | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | FERRI Gregorio | Beltrami TSA Marchiol | ,, |
DNF | SOWINSKI Artur | Sangemini Trevigiani Mg.k Vis | ,, |
DNF | HAYTER Ethan | Team INEOS | ,, |
DNF | GAROSIO Andrea | Vini Zabù – KTM | ,, |
DNF | ERIKSEN Frederik Nybo | NTT Continental Cycling Team | ,, |
DNF | RESTREPO Jhonatan | Androni Giocattoli – Sidermec | ,, |