Foto: Astana

Gorka Izagirre (Astana Pro Team) wygrał na solo pierwszą edycję Gran Trittico Lombardo. Na czwartym miejscu finiszował Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

Wyścig Gran Trittico Lombardo to tak naprawdę połączenie trzech włoskich klasyków: Tre Valli Varesine, Coppa Agostoni oraz Coppa Bernocchi. Kolarze mieli do przejechania prawie 200 kilometrów z Legnano do Varese. Druga część wyścigu była pagórkowata i wymagająca.

Na liście startowej mieliśmy CCC Team, ale niestety bez Polaków. Natomiast polskie kolarstwo reprezentowali Michał Kwiatkowski (Team Ineos) i Artur Sowiński (Sangemini Trevigiani Mg.k Vis).

W ucieczkę zabrali się: Oscar Riesebeek (Alpecin-Fenix), Anton Kuzmin (Gazprom Rusvelo), Raffaele Radice (Sangemini-Trevigiani Mg.Kvis), Quinten Hermans (Circus-Wanty Gobert) oraz Davide Baldaccini (Colpack Ballan).

W ulewnym deszczu ucieczka wjechała na rundy w Varese z przewagą prawie sześciu minut. Na kolejnych okrążeniach dystans malał, ale także duża grupa na podjazdach zaczęła topnieć.

23 kilometry przed metą harcownicy mieli już tylko niespełna minutę zapasu, ale zostali doścignięci tuż przed ostatnią rundą. W pierwszej grupie jechał wtedy między innymi Michał Kwiatkowski.

Z czołówki na atak zdecydował się Gorka Izagirre (Astana Pro Team). Hiszpan powiększał przewagę i mimo prób grupy nie dał się doścignąć do samej mety!

Drugie miejsce zajął jego kolega z zespołu Alex Aranburu. Podium uzupełnił mistrz olimpijski Greg van Avermaet (CCC Team). Czwarty finiszował Michał Kwiatkowski (Team Ineos).

Wyniki:

Pozycja Kolarz Ekipa Czas
1  IZAGIRRE Gorka Astana Pro Team 04:41:02
2  ARANBURU Alex Astana Pro Team 00:27
3  VAN AVERMAET Greg CCC Team ,,
4  KWIATKOWSKI Michał Team INEOS ,,
5  NIBALI Vincenzo Trek – Segafredo ,,
6  POLANC Jan UAE-Team Emirates ,,
7  BAGIOLI Nicola Androni Giocattoli – Sidermec ,,
8  VERVAEKE Louis Alpecin-Fenix 00:28
9  DE MARCHI Alessandro CCC Team 00:30
10  NARVÁEZ Jhonatan Team INEOS 01:01
11  VERMEERSCH Gianni Alpecin-Fenix 01:16
12  FIORELLI Filippo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
13  PELLAUD Simon Androni Giocattoli – Sidermec ,,
14  CICCONE Giulio Trek – Segafredo ,,
15  COVI Alessandro UAE-Team Emirates ,,
16  SMITH Dion Mitchelton-Scott ,,
17  BAKELANTS Jan Circus – Wanty Gobert ,,
18  MOSCON Gianni Team INEOS ,,
19  RIESEBEEK Oscar Alpecin-Fenix ,,
20  ROTA Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
21  JORGENSON Matteo Movistar Team ,,
22  BRAMBILLA Gianluca Trek – Segafredo ,,
23  TIZZA Marco Amore & Vita – Prodir ,,
24  LEYSEN Senne Alpecin-Fenix ,,
25  GAVAZZI Francesco Androni Giocattoli – Sidermec ,,
26  FORTUNATO Lorenzo Vini Zabù – KTM ,,
27  DE TIER Floris Alpecin-Fenix ,,
28  COLLEONI Kevin Italy ,,
29  BENEDETTI Gabriele Italy 01:32
30  STANNARD Robert Mitchelton-Scott ,,
31  VELASCO Simone Gazprom – RusVelo 01:40
32  BOUHANNI Nacer Team Arkéa Samsic 01:54
33  SCHÄR Michael CCC Team ,,
34  HERMANS Quinten Circus – Wanty Gobert 02:02
35  CANOLA Marco Gazprom – RusVelo 02:46
36  RIVI Samuele Italy 02:50
37  DI SANTE Antonio Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
38  BAIS Mattia Androni Giocattoli – Sidermec ,,
39  MARENGO Umberto Vini Zabù – KTM ,,
40  PUCCIO Salvatore Team INEOS ,,
41  ALBANESE Vincenzo Bardiani-CSF-Faizanè ,,
42  RIABUSHENKO Alexandr UAE-Team Emirates ,,
43  MARCATO Marco UAE-Team Emirates ,,
44  BOARO Manuele Astana Pro Team ,,
45  JACOBS Johan Movistar Team ,,
46  LUTSENKO Alexey Astana Pro Team ,,
47  PICHON Laurent Team Arkéa Samsic ,,
48  VISCONTI Giovanni Vini Zabù – KTM 03:32
49  TESFATSION Natnael NTT Continental Cycling Team ,,
50  MEYER Cameron Mitchelton-Scott 04:45
51  MARCELLUSI Martin Italy 04:59
52  SAVINI Daniel Bardiani-CSF-Faizanè 06:09
DNF  NIBALI Antonio Trek – Segafredo
DNF  WEENING Pieter Trek – Segafredo ,,
DNF  BOGDANOVICS Maris Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  KONYCHEV Alexander Mitchelton-Scott ,,
DNF  BOEV Igor Gazprom – RusVelo ,,
DNF  PEÑA JIMENEZ Jesus David Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  BROWN Connor NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  TIBERI Antonio Team Colpack Ballan ,,
DNF  SEPÚLVEDA Eduardo Movistar Team ,,
DNF  DI FELICE Francesco Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  PICCOLO Andrea Team Colpack Ballan ,,
DNF  DE BONDT Dries Alpecin-Fenix ,,
DNF  FOMINYKH Daniil Astana Pro Team ,,
DNF  BOUDAT Thomas Team Arkéa Samsic ,,
DNF  FRAPPORTI Marco Vini Zabù – KTM ,,
DNF  VAN KESSEL Corné Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  ATAPUMA Darwin Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  MULUBRHAN Henok NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  IACCHI Alessandro Vini Zabù – KTM ,,
DNF  GUASCO Mattia NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  CARRETERO Héctor Movistar Team ,,
DNF  GRMAY Tsgabu Mitchelton-Scott ,,
DNF  COVILI Luca Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF  LUKŠEVICS Viesturs Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  KOCH Jonas CCC Team ,,
DNF  CIMA Imerio Gazprom – RusVelo ,,
DNF  PEÑA Wilson Estiben Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  NENCINI Tommaso Italy ,,
DNF  CAIATI Aldo Team Colpack Ballan ,,
DNF  BOHLI Tom UAE-Team Emirates ,,
DNF  PARISINI Nicolò Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  RASTELLI Luca Team Colpack Ballan ,,
DNF  MODOLO Sacha Alpecin-Fenix ,,
DNF  MARTINELLI Davide Astana Pro Team ,,
DNF  CONCI Nicola Trek – Segafredo ,,
DNF  PESENTI Thomas Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  MEURISSE Xandro Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  CAMARGO Diego Andres Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  RIVERA Brandon Smith Team INEOS ,,
DNF  ALEOTTI Giovanni Italy ,,
DNF  RUBINO Samuele NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  KOCHETKOV Pavel CCC Team ,,
DNF  FILOSI Iuri Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF  MEUCCI Andrea Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  MARECZKO Jakub CCC Team ,,
DNF  KURIANOV Stepan Gazprom – RusVelo ,,
DNF  SOTO Nelson Andrés Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  BARONCINI Filippo Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  RADICE Raffaele Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  CONTI Valerio UAE-Team Emirates ,,
DNF  MCLAY Daniel Team Arkéa Samsic ,,
DNF  ZOCCARATO Samuele Team Colpack Ballan ,,
DNF  CHIRICO Luca Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF  BEWLEY Sam Mitchelton-Scott ,,
DNF  DE PLUS Jasper Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  ŠTOČEK Matúš Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  VANSPEYBROUCK Pieter Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  CASALLAS RINCON Yeisson Ferney Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  CATALDO Dario Movistar Team ,,
DNF  LEONE Davide Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  JARRIER Benoît Team Arkéa Samsic ,,
DNF  NORSGAARD Mathias Movistar Team ,,
DNF  MAZZUCCO Fabio Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF  ZULLO Antonio Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  VENTOSO Francisco José CCC Team ,,
DNF  KUZMIN Anton Gazprom – RusVelo ,,
DNF  BALDACCINI Davide Team Colpack Ballan ,,
DNF  LE ROUX Romain Team Arkéa Samsic ,,
DNF  SALVIETTI Niccolò Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  RAVASI Edward UAE-Team Emirates ,,
DNF  FREDDI Matteo Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  CHRISTENSEN Drew NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  GABBURO Davide Androni Giocattoli – Sidermec ,,
DNF  BOOKWALTER Brent Mitchelton-Scott ,,
DNF  DELAPLACE Anthony Team Arkéa Samsic ,,
DNF  MARCHESINI Riccardo Amore & Vita – Prodir ,,
DNF  MOSCA Jacopo Trek – Segafredo ,,
DNF  VLIEGEN Loïc Circus – Wanty Gobert ,,
DNF  MENDOZA Omar Alberto Colombia Tierra de Atletas – GW Bicicletas ,,
DNF  CONCA Filippo Italy ,,
DNF  BASSO Leonardo Team INEOS ,,
DNF  RUBIO Einer Augusto Movistar Team ,,
DNF  GAZZOLI Michele Team Colpack Ballan ,,
DNF  TONELLI Alessandro Bardiani-CSF-Faizanè ,,
DNF  CIUCCARELLI Riccardo Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  FELLINE Fabio Astana Pro Team ,,
DNF  SHALUNOV Evgeny Gazprom – RusVelo ,,
DNF  ORLANDI Massimo Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  FERRI Gregorio Beltrami TSA Marchiol ,,
DNF  SOWINSKI Artur Sangemini Trevigiani Mg.k Vis ,,
DNF  HAYTER Ethan Team INEOS ,,
DNF  GAROSIO Andrea Vini Zabù – KTM ,,
DNF  ERIKSEN Frederik Nybo NTT Continental Cycling Team ,,
DNF  RESTREPO Jhonatan Androni Giocattoli – Sidermec ,,