fot. Bahrain-McLaren

Belgijski zawodnik ścigający się w ekipie z Bliskiego Wschodu od 2019 roku zdecydował się przedłużyć kontrakt z Bahrain-McLaren o kolejne dwa lata.

28-letni Teuns udowodnił już w trakcie swojej kariery, że jest bardzo wszechstronnym kolarzem. Odnosił on zwycięstwa w krótkich wyścigach etapowych w 2017 roku, takich jak Tour de Pologne, Arctic Race of Norway i Tour de Wallonie. Belg dobrze prezentuje się, także w klasykach. Był trzeci w Il Lombardia (2018 r.) oraz w La Flèche Wallonne (2017 r.).  W ubiegłym roku wygrał etap na Tour de France oraz osiągnął niespodziewane dwunaste miejsce w klasyfikacji generalnej Vuelta a España. Z podpisania nowej umowy bardzo zadowolony jest Rod Ellingworth, szef zespołu Bahrain-McLaren.

Odkąd zacząłem pracować w Team Bahrain McLaren, byłem pod wielkim wrażeniem nastawienia Dylana do wyścigów i treningu. Jego wszechstronność czyni go wartościowym członkiem naszego zespołu i nie mogę się doczekać, aby pomóc mu spełnić jego marzenia

– powiedział Brytyjczyk.

Z kontynuacji swojej przygody z dotychczasowym zespołem bardzo zadowolony jest, również sam zainteresowany. Dylan Teuns ma nadzieję, że osiągnie on, jeszcze wiele sukcesów w barwach Bahrain-McLaren.

Czuję się tu świetnie, ambicje oraz duch zespołu sprawiają, że jest to dla mnie najlepszy wybór, jeśli chodzi o dalsze poprawianie rezultatów. W zeszłym roku odniosłem dwa duże zwycięstwa, a zwycięstwo na etapie Tour de France było jednym z najważniejszych w mojej karierze. Jestem wdzięczny za szanse, jakie tu dostaję i jestem pewien, że razem osiągniemy w przyszłości znacznie więcej takich zwycięstw

– przyznał zwycięzca Tour de Pologne z 2017 roku.