Foto: CCC-Liv

Marianne Vos odchodzi z CCC-Liv. Jak podaje AD jedna z najlepszych kolarek szosowych w historii będzie od przyszłego sezonu jeździć w koszulce Jumbo-Visma.

Przypomnijmy, że ekipa, której gwiazdami są Roglić, Dumoulin i Kruijswijk dopiero w przyszłym sezonie dołączy także do żeńskiego peletonu. Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że od razu postawi na sprawdzone nazwiska. Najgłośniejsze to mistrzyni świata Annemiek Van Vleuten i właśnie Vos.

I o ile przyszłość zawodniczki Mitchelton-Scott nie jest jeszcze pewna, to, jak podaje holenderskie AD, Marianne Vos podpisała już ze sponsorowaną przez supermarket grupą kontrakt na sezony 2021 i 2022.

To by oznaczało, że Vos opuści szeregi ekipy, w której jeździła od początku kariery. Jako zawodniczka grupy znanej wcześniej pod różnymi nazwami (m.in. DSB czy Rabobank) odniosła ponad 200 zwycięstw, w tym pięć w Strzale Walońskiej i dwa w Le Course de Tour de France.

Patrząc na jej wyniki z ostatnich sezonów, można się spodziewać, że w przyszłym roku da sponsorom nowo utworzonego zespołu mnóstwo powodów do radości. Miejmy jednak nadzieję, że zanim założy na siebie żółto-czarną koszulkę, zapewni polskiej ekipie jeszcze kilka zwycięstw.