fot. David Ramos/Getty Images Sport

Kolumbijski sprinter zdecydowanie wygrał drugi odcinek Vuelta a Burgos. Liderem całego wyścigu pozostał Felix Großschartner (BORA-hansgrohe)

Drugi odcinek hiszpańskiego wyścigu liczący sobie 168 kilometrów był dedykowany sprinterom. Trasa w większości prowadziła po płaskim terenie, a największą przeszkodą na etapie było wzniesienie znajdujące się na około 7 kilometrów przed metą o długości 1,5-kilometra i średnim nachyleniu wynoszącym 5,2%.

Zgodnie z oczekiwaniami tuż po starcie zawiązał się odjazd dnia. Znaleźli się w nim: Joel Nicolau (Caja Rural – Seguros RGA), Ángel Fuentes (Burgos-BH), Alessandro Fedeli (NIPPO DELKO One Provence), Riccardo Verza (Kometa Xstra Cycling Team) oraz Kiko Galván Fernández (Equipo Kern Pharma). Na 85 kilometrze dzisiejszego etapu osiągneli oni przewagę 4 minut i 55 sekund przewagi. Peleton zgodnie z planem kontrolował sytuację i na 50-kilometrów przed metą różnica stopniała do 2 minut i 20 sekund.

Na 15 kilometrów przed metą ucieczka przeszła do historii i cały peleton wyczekiwał na finiszowe metry etapu. Pociągi sprinterskie starały się wyprowadzić swoich najszybszych kolarzy na jak najlepsze pozycje. Na finiszowych metrach najlepszy okazał się Fernando Gaviria (UAE Team Emirates), który popisał się długim finiszem tuż za ostatnim zakrętem na etapie. Drugi był Arnaud Démare (Groupama-FDJ). Natomiast ostatnią lokatę na podium zajął sprinter ekipy Deceuninck Quick-Step Sam Bennett. Na czwartym miejscu finiszował Matteo Trentin (CCC Team).

Wyniki drugiego etapu:

1 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 3:55:38
2 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
3 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep
4 Matteo Trentin (Ita) CCC Team
5 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
6 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
7 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling
8 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo
9 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma
10 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea
11 Lionel Taminiaux (Bel) Bingoal WB
12 Riccardo Minali (Ita) Nippo Delko Provence
13 Mark Cavendish (GBr) Bahrain McLaren
14 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation
15 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo
16 Marco Canola (Ita) Gazprom-Rusvelo
17 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
18 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team
19 Juan Jose Lobato del Valle (Spa) Fundacion-Orbea
20 Baptiste Planckaert (Bel) Bingoal WB
21 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation
22 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo
23 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
24 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
25 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe
26 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
27 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe
28 Urko Berrade Fernandez (Spa) Kern Pharma
29 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
30 Richard Carapaz (Ecu) Team Ineos
31 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
32 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
33 Alejandro Ropero Molina (Spa) Kometa Xstra
34 Christian Knees (Ger) Team Ineos
35 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
36 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
37 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
38 Edward Dunbar (Irl) Team Ineos
39 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation
40 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB
41 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team
42 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates
43 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
44 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
45 Willie Smit (RSA) Burgos-BH
46 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren
47 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-Rusvelo
48 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH
49 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Fundacion-Orbea
50 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
51 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
52 Mauro Finetto (Ita) Nippo Delko Provence
53 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
54 Antonio Puppio (Ita) Kometa Xstra
55 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Nippo Delko Provence
56 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
57 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
58 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea
59 Alessandro Fancellu (Ita) Kometa Xstra
60 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
61 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea
62 Delio Fernandez Cruz (Spa) Nippo Delko Provence
63 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Team Ineos
64 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling
65 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
66 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren
67 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
68 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
69 Roger Adria Oliveras (Spa) Kern Pharma
70 Eliot Lietaer (Bel) Bingoal WB
71 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
72 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team
73 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
74 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
75 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep
76 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-Quickstep
77 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
78 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Kern Pharma
79 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
80 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
81 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team
82 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo
83 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
84 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Ineos
85 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
86 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott
87 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
88 Ruben Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
89 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation
90 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
91 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Kern Pharma
92 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
93 Nicholas Dlamini (RSA) NTT Pro Cycling
94 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Fundacion-Orbea
95 Laurens Huys (Bel) Bingoal WB
96 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
97 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
98 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
99 Marc Soler (Spa) Movistar Team
100 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
101 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
102 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
103 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA
104 Jelle Vanendert (Bel) Bingoal WB
105 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
106 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
107 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain McLaren
108 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
109 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep
110 Biniam Hailu (Eri) Nippo Delko Provence 0:00:29
111 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep
112 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team
113 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 0:00:39
114 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 0:00:45
115 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:00:51
116 Kamil Małecki (Pol) CCC Team
117 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-Quickstep
118 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:00:55
119 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:01:20
120 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:01:56
121 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 0:02:23
122 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:02:25
123 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 0:02:26
124 Charles Quarterman (GBr) Trek-Segafredo 0:02:27
125 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
126 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling
127 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Xstra
128 Márton Dina (Hun) Kometa Xstra
129 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa Xstra
130 Finn Fisher-Black (NZl) Team Jumbo-Visma
131 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal WB
132 Damiano Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
133 Attila Valter (Hun) CCC Team
134 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH
135 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
136 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
137 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling 0:02:48
138 Kinfe Hailemichael (Eth) Nippo Delko Provence 0:03:50
139 Joel Nicolau Beltran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:06:07
140 Jon Agirre Egaña (Spa) Kern Pharma
141 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Kern Pharma
142 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling
143 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo
144 Alessandro Fedeli (Ita) Nippo Delko Provence 0:07:38
145 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH
146 Riccardo Verza (Ita) Kometa Xstra
147 Enrique Sanz Unzue (Spa) Kern Pharma
DNS Andres Camilo Ardila Ordoñez (Col) UAE Team Emirates
DNS Juan Sebastian Molano Benavides (Col) UAE Team Emirates
DNS Cristian Camilo Muñoz Lancheros (Col) UAE Team Emirates

Klasyfikacja generalna po drugim etapie:

1 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe 7:35:59
2 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:08
3 Matteo Trentin (Ita) CCC Team
4 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
5 Giacomo Nizzolo (Ita) NTT Pro Cycling
6 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
7 Mikel Landa Meana (Spa) Bahrain McLaren
8 George Bennett (NZl) Team Jumbo-Visma
9 Esteban Chaves (Col) Mitchelton-Scott
10 Richard Carapaz (Ecu) Team Ineos
11 Marco Canola (Ita) Gazprom-Rusvelo
12 Edward Dunbar (Irl) Team Ineos
13 Urko Berrade Fernandez (Spa) Kern Pharma
14 Lennard Kämna (Ger) Bora-Hansgrohe
15 Arjen Livyns (Bel) Bingoal WB
16 Sepp Kuss (USA) Team Jumbo-Visma
17 Victor De la Parte (Spa) CCC Team
18 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
19 João Almeida (Por) Deceuninck-Quickstep
20 David De la Cruz Melgarejo (Spa) UAE Team Emirates
21 Enric Mas Nicolau (Spa) Movistar Team
22 Jose Manuel Diaz Gallego (Spa) Nippo Delko Provence
23 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
24 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates
25 Remco Evenepoel (Bel) Deceuninck-Quickstep
26 Jay Mc Carthy (Aus) Bora-Hansgrohe
27 Damiano Caruso (Ita) Bahrain McLaren
28 Ivan Ramiro Sosa Cuervo (Col) Team Ineos
29 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Astana Pro Team
30 Ruben Fernandez (Spa) Euskaltel-Euskadi
31 Alex Aranburu Deba (Spa) Astana Pro Team
32 Ben Hermans (Bel) Israel Start-Up Nation
33 Sergei Chernetskii (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:00:23
34 Antonio Puppio (Ita) Kometa Xstra
35 Eliot Lietaer (Bel) Bingoal WB
36 Mikel Nieve Iturralde (Spa) Mitchelton-Scott
37 Rodrigo Contreras Pinzon (Col) Astana Pro Team
38 Yves Lampaert (Bel) Deceuninck-Quickstep
39 Fernando Gaviria Rendon (Col) UAE Team Emirates 0:00:28
40 Julen Irizar Laskurain (Spa) Fundacion-Orbea
41 Carlos Rodriguez Cano (Spa) Team Ineos
42 Timo Roosen (Ned) Team Jumbo-Visma
43 Louis Meintjes (RSA) NTT Pro Cycling
44 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
45 Gonzalo Serrano Rodriguez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:00:38
46 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team 0:00:48
47 Baptiste Planckaert (Bel) Bingoal WB 0:00:53
48 Biniam Hailu (Eri) Nippo Delko Provence 0:00:57
49 Delio Fernandez Cruz (Spa) Nippo Delko Provence 0:00:59
50 Andrea Bagioli (Ita) Deceuninck-Quickstep
51 Ivan Rovny (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:01:08
52 Simone Velasco (Ita) Gazprom-Rusvelo 0:01:28
53 Tom Van Asbroeck (Bel) Israel Start-Up Nation
54 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Burgos-BH
55 Mauro Finetto (Ita) Nippo Delko Provence
56 Alessandro Fancellu (Ita) Kometa Xstra
57 Roger Adria Oliveras (Spa) Kern Pharma
58 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
59 Pascal Eenkhoorn (Ned) Team Jumbo-Visma 0:01:32
60 Eros Capecchi (Ita) Bahrain McLaren 0:01:33
61 Pello Bilbao (Spa) Bahrain McLaren
62 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
63 Michael Mørkøv (Den) Deceuninck-Quickstep
64 Edward Theuns (Bel) Trek-Segafredo 0:01:53
65 Szymon Sajnok (Pol) CCC Team 0:01:55
66 Alexander Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott
67 Patrick Bevin (NZl) CCC Team
68 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott 0:02:08
69 Marco Haller (Aut) Bahrain McLaren 0:02:12
70 Christian Knees (Ger) Team Ineos 0:02:15
71 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Trek-Segafredo 0:02:19
72 Yuriy Natarov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:09
73 Daniel Alejandro Mendez Noreña (Col) Kern Pharma
74 Rick Zabel (Ger) Israel Start-Up Nation 0:03:12
75 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
76 Aleksei Rybalkin (Rus) Gazprom-Rusvelo
77 Daniel Navarro Garcia (Spa) Israel Start-Up Nation
78 Matteo Fabbro (Ita) Bora-Hansgrohe
79 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott
80 Lucas Hamilton (Aus) Mitchelton-Scott
81 Danilo Wyss (Swi) NTT Pro Cycling 0:03:21
82 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team 0:03:23
83 Filippo Ganna (Ita) Team Ineos 0:03:29
84 Laurens Huys (Bel) Bingoal WB
85 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 0:03:31
86 Willie Smit (RSA) Burgos-BH 0:03:33
87 Jelle Vanendert (Bel) Bingoal WB
88 Mikel Aristi Gardoki (Spa) Fundacion-Orbea 0:03:45
89 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain McLaren 0:03:47
90 Alejandro Osorio Carvajal (Col) Caja Rural-Seguros RGA 0:03:53
91 Riccardo Minali (Ita) Nippo Delko Provence 0:03:54
92 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
93 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 0:03:55
94 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 0:04:03
95 Kamil Małecki (Pol) CCC Team
96 Lionel Taminiaux (Bel) Bingoal WB 0:04:09
97 Kamil Gradek (Pol) CCC Team 0:04:32
98 Lennard Hofstede (Ned) Team Jumbo-Visma 0:04:38
99 Juan Felipe Osorio Arboleda (Col) Burgos-BH 0:04:59
100 Maximilian Walscheid (Ger) NTT Pro Cycling 0:05:50
101 Nikolai Cherkasov (Rus) Gazprom-Rusvelo 0:06:05
102 Alessandro Fedeli (Ita) Nippo Delko Provence 0:07:46
103 Juan Jose Lobato del Valle (Spa) Fundacion-Orbea 0:08:21
104 Jetse Bol (Ned) Burgos-BH
105 Maximiliano Ariel Richeze (Arg) UAE Team Emirates
106 Alejandro Ropero Molina (Spa) Kometa Xstra
107 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Movistar Team
108 Nicholas Dlamini (RSA) NTT Pro Cycling
109 Enrique Sanz Unzue (Spa) Kern Pharma
110 Marc Soler (Spa) Movistar Team 0:08:24
111 Sam Bennett (Irl) Deceuninck-Quickstep 0:08:57
112 Jon Agirre Egaña (Spa) Kern Pharma 0:09:16
113 Angel Fuentes Paniego (Spa) Burgos-BH 0:09:33
114 Márton Dina (Hun) Kometa Xstra 0:10:48
115 Ludovic Robeet (Bel) Bingoal WB
116 Carlos Verona Quintanilla (Spa) Movistar Team
117 Attila Valter (Hun) CCC Team 0:10:51
118 Davide Cimolai (Ita) Israel Start-Up Nation 0:11:15
119 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
120 Jon Irisarri Ricon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA
121 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Fundacion-Orbea
122 Gotzon Martin Sanz (Spa) Fundacion-Orbea
123 Miles Scotson (Aus) Groupama-FDJ
124 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Kern Pharma
125 Kilian Frankiny (Swi) Groupama-FDJ
126 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos-BH
127 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Fundacion-Orbea
128 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
129 Shane Archbold (NZl) Deceuninck-Quickstep
130 Martin Laas (Est) Bora-Hansgrohe 0:11:22
131 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ 0:12:10
132 Emils Liepins (Lat) Trek-Segafredo 0:13:38
133 Charles Quarterman (GBr) Trek-Segafredo 0:13:42
134 Damiano Cima (Ita) Gazprom-Rusvelo
135 Jose Antonio Garcia Martin (Spa) Kometa Xstra
136 Zhandos Bizhigitov (Kaz) Astana Pro Team
137 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Kometa Xstra
138 Jaume Sureda Morey (Spa) Burgos-BH
139 Riccardo Verza (Ita) Kometa Xstra 0:14:03
140 Ben O’Connor (Aus) NTT Pro Cycling
141 Joel Nicolau Beltran (Spa) Caja Rural-Seguros RGA 0:14:28
142 Francisco Galvan Fernandez (Spa) Kern Pharma 0:14:59
143 Kinfe Hailemichael (Eth) Nippo Delko Provence 0:15:05
144 Matteo Moschetti (Ita) Trek-Segafredo 0:17:22
145 Benjamin Dyball (Aus) NTT Pro Cycling
146 Mark Cavendish (GBr) Bahrain McLaren 0:18:52
147 Finn Fisher-Black (NZl) Team Jumbo-Visma 0:20:59