fot. Strade Bianche

Do Strade Bianche, czyli pierwszego wyścigu UCI World Tour po przerwie został tylko niecały tydzień. Za pośrednictwem mediów społecznościowych skład ogłosił Deceuninck – Quick Step.

Zespół Patricka Lefevere’a bardzo często odgrywa kluczowe role podczas wyścigów klasycznych. Tak też powinno być podczas Strade Bianche, gdzie najlepsi kolarze ze względu na głód ścigania będą chcieli pokazać się z jak najlepszej strony. Tak będzie zapewne w przypadku lidera „Watahy” – Juliana Alaphilippe’a. Francuz na początku sezonu nie zdołał sięgnąć po zwycięstwo. Jednak w Strade Bianche ma jak dotąd 100-procentową skuteczność, bo przed rokiem zadebiutował i wygrał.

Pozostała część Deceuninck – Quick Step ma za zadanie pomóc Alaphilippe’owi, ale jak dobrze wiemy, zespół ten znany jest także z wykorzystywania wielu rozwiązań na rozegranie wyścigu. Z dobrej strony w Strade Bianche może pokazać się Zdenek Stybar, który wywodzi się z kolarstwa przełajowego. Czech w pięciu startach we włoskim klasyku nie wypadł jeszcze z czołowej dziesiątki, a w 2015 roku triumfował.

Po sukces w debiucie w Strade Bianche sięgnąć może Kasper Asgreen. Duńczyk miał udany początek sezonu, na czele ze zwycięstwem w Kuurne – Bruksela – Kuurne. Mocnym punktem ekipy Deceuninck – Quick Step będzie także Bob Jungels. Skład uzupełniają: Pieter Serry, Mikkel Honore i Davide Ballerini.

W poprzednich latach na Strade bianche mieliśmy wiele dobrych wyników, osiągniętych przez różnych kolarzy. Teraz także chcemy walczyć o zwycięstwo, gdyż to wyścig, który lubimy. Będzie on jednak inny niż się przyzwyczailiśmy. Temperatura będzie wynosić około 35 stopni, będzie więcej kurzu. Po obozie w Val di Fassa jedziemy zmotywowani i przygotowani na różne scenariusze

– powiedział dyrektor sportowy Davide Bramati dla oficjalnej strony zespołu.

Skład Deceuninck – Quick Step na Strade Bianche 2020: Julian Alaphilippe, Zdenek Stybar, Bob Jungels, Kasper Asgreen, Mikkel Honore, Davide Ballerini, Pieter Serry.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments