Organizator wyścigu dla kobiet Emakumeen Nafarroako Klasikoa 2020 poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że wszystkie zawodniczki, które stanęły na starcie oraz członkowie ich drużyn mają negatywne wyniki testów PCR na obecność wirusa Covid-19.

Jednocześnie poinformowano, że drużyny, które nie przedstawiły odpowiednich negatywnych wyników testów PCR zostały wykluczone z wyścigu. Zapewniono także, że organizatorzy wyścigu są w stałym kontakcie z przedstawicielami departamentu zdrowia rządu w Navarze oraz z Międzynarodową Unią Kolarską (UCI).

W komunikacie odniesiono się również do rezygnacji drużyny CCC-Liv, która jako jeden z powodów podała fakt, że nie wszystkie zawodniczki startujące w wyścigu przeszły test na obecność koronawirusa:

– Skontaktowaliśmy się ze szpitalem uniwersyteckim w Navarze, aby przyspieszyć wykonanie procedur związanych z testami po to, aby wykluczone zespoły mogły wziąć udział w wyścigu. Drużyna CCC-Liv nie przedstawiła odpowiednich wyników testów i nie poinformowała nas o decyzji rezygnacji z udziału w wyścigu. Jednocześnie kategorycznie zaprzeczamy informacji podanej przez CCC-Liv, jakoby zaowodniczki biorące udział w wyścigu nie przeszły testów na obecność wirusa. Ponadto zapewniamy, że dyrektorzy sportowi drużyn zostali poinformowani o konieczności przeprowadzenia takich badań

– napisano.

Obsada klasyku w Navarze jest bardzo mocna. Na jej czele znajduje się mistrzyni świata Annemiek Van Vleuten (Mitchelton-Scott). Trasa liczy 118 km i znajdują się na niej cztery wymagające podjazdy. Sprawozdanie z wyścigu wraz z wynikami będzie opublikowane na naszej stronie internetowej.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments