fot. RFEC

Selekcjoner reprezentacji Hiszpanii Pascual Momparler, który kilka dni temu skończył przewodzić zgrupowaniu w Altei, powiedział, że jego zadaniem jest podtrzymanie znakomitego ducha drużyny, który jest obecny od momentu, kiedy Alejandro Valverde został mistrzem świata (2018). Narodowa hiszpańska drużyna pod jego wodzą ma być mieszanką doświadczenia i młodości, a niekwestionowanym liderem jest „El Bala”.

Momparler przyznał w wywiadzie udzielonym hiszpańskim mediom, że zamierza maksymalnie wykorzystać doświadczenie Alejandro Valverde i cieszyć się jego obecnością w zespole zanim zakończy profesjonalną karierę kolarską. Według selekcjonera, „utrzymuje on wysoki poziom sportowy i czuje się zobowiązany wobec narodowej drużyny”.

Momparler podczas dokonywania selekcji chce łączyć doświadczenie z młodością, co znalazło wyraz także w obsadzie niedawno zakończonego zgrupowania na Costa Blanca. W ostatnich latach kolarską reprezentację Hiszpanii napędza mistrzostwo globu zdobyte przez Valverde w Innsbrucku.

– Chcemy podtrzymać tę radość i ducha drużyny, które jest obecny od chwili, gdy Alejandro Valverde zdobył w 2018 roku tytuł mistrza świata. Było to widoczne także podczas zgrupowania, które odbyliśmy na początku tego miesiąca

– powiedział Momparler.

Hiszpanie przygotowywali się podczas tego obozu do nadchodzących mistrzostw świata oraz mistrzostw Europy. Chodziło o integrację, a także stworzenie warunków, w których najmłodsi zawodnicy mogli czegoś się nauczyć i poczuć atmosferę reprezentacji, nieco przecież odmienną od tej, z którą na co dzień mają do czynienia w swoich drużynach.

Momparler wyraził również nadzieję, że po wznowieniu sezonu wyścigi będą przebiegały normalnie, choć oczywiście z zastosowaniem zasad reżimu sanitarnego. Z niecierpliwością czeka na początek wyścigu Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia), która będzie pierwszym poważnym sprawdzianem ścigania w „nowej normalności” nie tylko na Półwyspie Iberyjskim, ale również na całym świecie.

– Ten wyścig rozbudził w nas wielkie oczekiwania i dał nadzieję także drużynom, które pojawią się na wyścigu w Burgos. Będziemy mogli przetestować tam również sanitarny protokół bezpieczeństwa wprowadzony z powodu pandemii wirusa Covid-19

– dodał Hiszpan.

Momparler, który na co dzień mieszka w Úbedzie, w prowincji Jaén, współpracuje również przy projektowaniu trasy mistrzostw Hiszpanii, które odbędą się w tym roku właśnie w tym regionie Hiszpanii w dniach 21-23 sierpnia. Selekcjoner reklamuje tę lokalizację jako „wspaniałą”, ponieważ kolarze odwiedzą piękne miejsca i miasta znajdujące na liście światowego dziedzictwa UNESCO jak właśnie Úbeda czy Baeza.

Przypomnijmy, że aktualnym mistrzem Hiszpanii jest Alejandro Valverde, zaś mistrzynią Lourdes Oyarbide (oboje z Movistaru).

Poprzedni artykułBoonen: „Jeśli ktoś może rozmontować Ineos, to jest to Chris Froome”
Następny artykułAlex Cataford przedłużył kontrakt z drużyną Israel Start-Up Nation
Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. W kolarstwie szosowym urzeka ją estetyka tej dyscypliny stojąca w opozycji do cierpienia. Amatorsko jeździ na rowerze górskim i szosowym, przejeżdżając kilka tysięcy kilometrów rocznie.
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments