Fot. Lotto-Soudal

Tim Wellens zaprezentował pełny plan startowy na wznowiony sezon. Belg wystartuje chociażby w Tour de Pologne i Tour de France.

Jak podaje portal Sporza, Wellens wznowi sezon na Tour de Pologne. Belg wygrał deszczową edycję polskiego wyścigu w 2016 roku. Kolarz Lotto Soudal celuje w powtórzenie tego sukcesu. Później stanie na starcie Il Lombardia.

Głównym celem Wellensa na ten sezon będzie Tour de France. Tydzień po zakończeniu Wielkiej Pętli powalczy na mistrzostwach świata. Na ten moment jeszcze nie jest pewny miejsca w składzie na światowy czempionat.

W drugiej części sezonu Tim Wellens skupi się na wyścigach klasycznych. Tuż po mistrzostwach świata pojedzie w Waalse Pijl. W jego kalendarzu nie może także zabraknąć Liege – Bastogne – Liege (4 października). Kolarz Lotto Soudal wystartuje w belgijskim monumencie, podobnie jak w Lombardii, tuż po raz ósmy.

Później Wellens wystartuje jeszcze w Brabanckiej Strzale (7 października) i Amstel Gold Race (10 października). Następnie spróbuje swoich sił na brukach Ronde van Vlaanderen (18 października). Na początku listopada Belg zakończy sezon na Tour of Guangxi, gdzie wygrał w 2017 roku.