fot. Deceuninck-Quick Step / Getty Images

Według doniesień belgijskiej gazety „Het Laatste Nieuws” Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step) przystąpi do obrony tytułu mistrza Europy w jeździe indywidualnej na czas. Przypomnijmy, że tegoroczny czempionat Starego Kontynentu odbędzie się w Plouay, we Francji. 

Wyścig jazdy indywidualnej na czas elity mężczyzn zaplanowano na 24 sierpnia, zaś rywalizację ze startu wspólnego tylko dwa dni później, 26 sierpnia. W związku z tym Evenepoel zamierza wystartować jedynie w „czasówce”.

– Wyścig ze startu wspólnego nastąpi zbyt szybko po jeździe indywidualnej na czas. Nie jest tak, że kombinacja tych dwóch wyścigów jest niemożliwa, ale muszę myśleć także o przyszłości

– powiedział 20-letni Belg gazecie „Het Laatste Nieuws”.

Evenepoel ponownie zainauguruje sezon 2020 w hiszpańskim wyścigu etapowym Vuelta a Burgos (28 lipca – 1 sierpnia). Następnie pojawi się w Tour de Pologne (5-9 sierpnia), a później nadejdą wspomniane mistrzostwa Europy. W dniach 7-14 września młody Belg będzie ścigał się w Tirreno-Adriatico, który to wyścig ma go bezpośrednio przygotować do debiutu w Giro d’Italia (będzie to jego pierwszy start w wyścigu trzytygodniowym).

Belgijscy kibice chętnie zobaczyliby podczas mistrzostw Europy pojedynek Evenepoela i Wouta Van Aerta (Jumbo-Visma), ale ten drugi nie planuje w tym roku występu w europejskim czempionacie. Zgodnie z tym, co podawaliśmy już na naszej stronie internetowej, były mistrz świata w kolarstwie przełajowym skupia się na wyścigach klasycznych i Tour de France, a podczas ME będzie brał udział w mistrzostwach Belgii.

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments