Jasper Philipsen przedstawił swój plan startowy na intensywną, drugą część sezonu. Belg z UAE Team Emirates wróci do ścigania na Tour de Pologne.

Philipsen rozpoczął sezon od startu w Santos Tour Down Under. W Australii wygrał klasyfikację punktową, był 2. w Tannudzie oraz 3. w Murray Bridge. Następnie zajął dopiero 122. miejsce na Kuurne – Bruksela – Kuurne. Po 5 miesiącach przerwy wróci do wyścigowego ścigania na Tour de Pologne. UAE Team Emirates wyśle do Polski mocny skład. Start zapowiedzieli już Diego Ulissi i Rui Costa.

W tym sezonie Jasper Philipsen nie stanie na starcie Tour de France. Wielkim tourem, w którym wystartuje będzie Vuelta a Espana. Z tego powodu 22-latek musi zrezygnować z Ronde van Vlaanderen i Paryż – Roubaix. Ważnym punktem w kalendarzu Belga będzie także BinckBank Tour.

Philipsen celuje także w wyścigi klasyczne. Najważniejszymi w jego kalendarzu będą: Bretagne Classic (25 sierpnia), Grand Prix Quebec (11 września), Grand Prix Montreal (13 września) i Gent – Wevelgem (11 października).