Lagos - Portugal - wielrennen - cycling - cyclisme - radsport - Mathieu Van Der Poel (Netherlands / Team Alpecin - Fenix) pictured during 46th Volta ao Algarve em Bicicleta (2.Pro) - stage 1 from Portimao to Lagos (195.6KM) - Photo: Nico Vereecken/PN/Cor Vos © 2020

Według Wielerfliets Mathieu van der Poel wznowi sezon już za trzy tygodnie. Holender wystąpi w Sibiu Tour.

Zwycięzca ostatniego Amstel Gold Race należy do bardzo szerokiego grona kolarzy, którzy w tym sezonie nie zdążyli jeszcze ugrać czegoś dla siebie. Startował jedynie w Volta ao Algarve, ale sam przyznawał, że ten start był dla niego jedynie formą treningu, więc nic dziwnego, że z Portugalii wyjechał bez żadnego konkretnego osiągnięcia.

Jednak po wznowieniu sezonu jego apetyt będzie zdecydowanie większy. Wnuk Raymonda Poulidora planuje wziąć udział we wszystkich pięciu monumentach (Mediolan-San Remo, Il Lombardia, Wyścig Dookoła Flandrii, Paryż-Roubaix i Liege-Bastogne-Liege) i kilku innych klasykach. 

Seria wyścigów jednodniowych, w których zobaczymy Van der Poela rozpocznie się od Strade Bianche, ale wcześniej wystąpi jeszcze w swojej drugiej i prawdopodobnie przedostatniej tygodniówce w tym roku – Sibiu Tour.

Rumuński wyścig będzie jedną z pierwszych imprez po wznowieniu sezonu, dzięki czemu wzbudza zdecydowanie większe zainteresowanie niż zwykle. Oprócz trzech polskich ekip    (CCC Development Team, Mazowsze Serce Polski Cycling Team i Voster ATS Team), wystąpią w nim m.in ekipy z World Touru – Israel Start-Up Nation i BORA-hansgrohe. Na wstępnej liście startowej znajdują się m.in Pascal Ackermann, Lennard Kamna, Giovanni Visconti i Matthias Brandle.

Teraz dołączył do nich Holender. Co prawda o zwycięstwo w całym wyścigu może być mu bardzo trudno, ponieważ trzeci etap to 15-kilometrowa czasówka, będąca w całości wspinaczką pod Paltinis, o średnim nachyleniu 5,4%. Jednak jeśli Van der Poel przyjedzie do Rumunii w odpowiednio dobrej formie, to ma szansę wygrać ostatni odcinek, kończący się niewielkim podjazdem.

Program Mathieu van der Poela na drugą część sezonu 2020:

23-26 lipca – Sibiu Cycling Tour

1 sierpnia – Strade Bianche

5 sierpnia – Milano-Torino

8 sierpnia – Milano-Sanremo

12 sierpnia – Gran Piemonte

15 sierpnia – Il Lombardia

7-14 września – Tirreno-Adriatico

30 września – Strzała Walońska

4 października – Liege-Bastogne-Liege

10 października – Ronde van Vlaanderen

18 października – Amstel Gold Race

25 października – Paryż-Roubaix