Joxean Fernandez „Matxín”, czyli kierujący ekipą na poziomie World Tour ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich uważa, że 21-letni Tadej Pogačar jest przyszłością kolarstwa wraz z Remco Evenepoelem (Deceuninck Quick-Step).

Ekipa UAE Team Emirates w ostatnim czasie bardzo mocno stawia na młodych kolarzy. Tak utalentowani zawodnicy, jak wspomniany Pogačar, jego rówieśnik Amerykanin Brandon McNulty, 22-letni belgijski sprinter Jasper Philipsen oraz nowy nabytek zespołu od przyszłego sezonu zaledwie 17-letni Hiszpan Juan Ayuso otrzymali duży kredyt zaufania od kierownictwa zespołu. Jak przyznaje sam Joxean Fernandez w rozmowie z Tuttobici opowiedział, co sądzi o potencjale trzeciego kolarza ubiegłorocznego Vuelta a España.

On i Evenepoel są przyszłością. Tadej to kolarz, który każdego kolejnego dnia jeździ szybciej. Jest wyjątkowy na świecie. Ma ogromną zdolność do regeneracji i niesamowitą psychikę. Szanuje wszystkich, w tym naszą obsługę. Jest wartościową osobą

– powiedział popularny „Matxín”.

Z pewnością przed UAE Team Emirates i słoweńskim kolarzem rysuje się świetlana przyszłość. Przypomnijmy, że Tadej Pogačar na początku maja przedłużył swój kontrakt z dotychczasowym pracodawcą do końca 2024 roku. Już w tym przedziwnym sezonie chce on powalczyć o dobry rezultat i zebrać dużo doświadczeń w swoim debiucie w Tour de France, który rozpocznie się już za nieco ponad dwa miesiące w Nicei.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments