fot. UAE Team Emirates/Bettini Photo

Trzeci kolarz hiszpańskiej Vuelty z ubiegłego roku zostanie w ekipie ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich przynajmniej do końca 2024 roku.

Nie dziwi fakt, że słoweński kolarz będzie kontynuować swoją karierę w swojej dotychczasowej drużynie, gdzie od początku zeszłego sezonu, gdy dołączył do UAE Team Emirates od razu dostał możliwość jazdy na własne konto i przewodził drużynie w wielu wyścigach. Pogačar w wywiadzie dla biura prasowego swojego zespołu opowiedział o powodach swojej decyzji.

Cieszę się, że mogę kontynuować współpracę UAE Team Emirates. To właśnie tutaj stałem się zawodowym kolarzem i czuję się bardzo dobrze ze wszystkimi w drużynie. Wierzę w zespół i chcę być częścią tego ambitnego projektu. Następne pięć lat będzie mieć fundamentalne znaczenie dla ekipy i mojej kariery. Mam nadzieję, że będą to owocne lata dla obydwu stron

– przyznał szczęśliwy 21-letni zawodnik.

Ponadto kierownictwo drużyny w osobie dyrektora sportowego Mauro Gianettiego, również jest bardzo zadowolone z decyzji o kontynuowaniu współpracy do końca 2024 roku.

Po obu stronach była chęć ponownego przedłużenia kontraktu (po raz pierwszy przedłużono go do końca 2022 roku). Pogačar reprezentuje typ kolarza, którego chciałaby mieć każda drużyna. Utalentowany z silną wolą uczenia się każdego dnia. Są to wartości, które sprawią, że będzie na szczycie światowego kolarstwa. Tadej przekonał wszystkich, nie tylko swoimi wynikami, ale także swoim nastawieniem

– dodał Włoch.

Z pewnością jest to świetny ruch ekipy ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Tylko w tym skróconym sezonie Słoweniec odniósł już 4 zwycięstwa, w tym wygrał Volta a la Comunitat Valenciana oraz zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na UAE Tour. Przyszłość Pogačara w wyścigach wieloetapowych oraz jego drużyny rysuje się w jasnych barwach.